Majsterkowanie

10 powodów, dla których Twoje podłogi z twardego drewna są zawsze brudne

Podłogi z twardego drewna mogą szybko ulec widocznemu zabrudzeniu, zwłaszcza jeśli masz zajęte gospodarstwo domowe. Zrozumienie, co powoduje, że Twoje podłogi są tak brudne może być pomocne w utrzymaniu ich w czystości i przez dłuższy czas.

Powody, dla których podłogi z twardego drewna są zawsze brudne, to między innymi nagromadzenie środków czyszczących, duży ruch pieszych, zwierzęta domowe lub słaba filtracja powietrza. Światło słoneczne, lód i sól oraz kurz również mogą sprawić, że podłogi będą brudne i matowe. Przeciąganie mebli, noszenie butów w pomieszczeniach i nieczyszczenie ich często to również przyczyny.

Ten artykuł wyjaśni wiele powodów, dla których podłogi z twardego drewna tak bardzo się brudzą i zaoferuje rozwiązania, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

1. Osad z produktów czyszczących

Jeśli używasz środków czyszczących, które mają sprawić, że Twoje podłogi twarde będą lśnić, może się to skończyć dokładnie odwrotnie, jeśli są używane regularnie lub niezgodnie z instrukcją.

Te środki czyszczące często zawierają wosk i oleje, które po ciągłym stosowaniu tworzą warstwę pozostałości i sprawiają, że podłogi wyglądają niewiarygodnie brudno.

Ta warstwa pozostałości może się zagęszczać przy każdym użyciu środka czyszczącego. Kiedy już się nagromadzi, czyszczenie jej będzie niemożliwe bez konieczności wejścia na ręce i kolana i szorowania podłóg godzinami za pomocą spirytusu mineralnego lub alkoholu denaturowanego. Można również rozebrać, szlifować i lakierować swoje podłogi, jednak jest to znaczący wydatek.

Produkt czyszczący, który jest bezpieczny do stosowania na podłogach z twardego drewna i nie będzie matowić jego połysk lub pozostawić pozostałości jest Usnyabni Woodwise No-Wax Hardwood Floor Cleaner Concentrate (dostępne na Amazon.com). Ten środek czyszczący nie pokrywa drewna, ale wchłania go do drewna odżywiając podłogi z twardego drewna i pozostawiając je błyszczące.

2. Duży ruch pieszy

Jeśli masz w domu miejsca o dużym natężeniu ruchu, być może zauważyłeś, że podłoga nie ma tego samego połysku, co części podłogi, które są mniej uczęszczane. Obszary o większym natężeniu ruchu są bardziej podatne na gromadzenie się brudu, brudu i śmieci.

Dzieje się tak z powodu olejów na spodzie stóp, które wchodzą w kontakt z drewnianą podłogą, gdy są boso. Oleje ze stóp mogą ścierać wykończenie podłogi, powodując, że staje się ona matowa w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Aby zapobiec sytuacji, w której podłogi w miejscach o dużym natężeniu ruchu zawsze wyglądają na brudne, rozważ zamiatanie i czyszczenie podłóg częściej. Jeśli nie masz czasu, zainwestuj w odkurzacz-robota, który sprawi, że Twoje podłogi z twardego drewna będą czyste i lśniące.

3. Noszenie butów w pomieszczeniach

Jeśli pozwalasz na noszenie butów w swoim domu, jest to prawdopodobnie główna przyczyna tego, że Twoje drewniane podłogi zawsze wyglądają tak brudno. Buty mogą powodować ślady otarć i pozostawiać rysy, a nawet wgniecenia w podłodze, co sprawia, że łatwo jest uwięzić brud i bakterie.

Buty wnoszą również brud i zanieczyszczenia z zewnątrz za każdym razem, gdy wchodzisz do domu. Jeśli wszyscy domownicy noszą buty w domu, ilość brudu i zanieczyszczeń lądujących na podłogach twardych zwiększa się wielokrotnie.

Posiadanie wyznaczonego miejsca na buty przy pierwszym wejściu do domu jest doskonałym miejscem, aby zacząć rozwiązywać ten problem. Jeśli każdy zdejmie buty zaraz po wejściu do domu, ilość brudu i zanieczyszczeń napływających z zewnątrz będzie znacznie ograniczona.

4. Masz w domu zwierzęta

Jeśli masz zwierzęta domowe, wiesz, że są one ważną częścią domu. Tak wspaniałe i kochane jak zwierzęta są, mogą zostawić prawdziwy bałagan na Twoich podłogach z twardego drewna.

Zwierzęta spędzają większość czasu na podłodze.loor. W rezultacie może to spowodować, że podłogi będą wyglądać matowo i brudno. Psy i koty to jedne z najczęstszych zwierząt domowych, które zrzucają dużo sierści. Futro ląduje na wszystkim, ale głównie na podłodze, a także pozostawia za sobą oleje, które z czasem mogą zetrzeć warstwę wykończenia na twardym drewnie.

Zwierzęta mogą również mieć ostre paznokcie, które mogą kopać w podłogę, gdy chodzą i biegają, pozostawiając zadrapania. Kiedy psy potrzebują przerwy na toaletę, wnoszą brud i błoto z podwórka na swoich łapach, które mogą łatwo wbić się w rysy pozostawione na podłodze z twardego drewna przez ich paznokcie.

Jeśli uważasz, że przyczyną brudnych podłóg z twardego drewna jest Twoje zwierzę, być może będziesz musiał zamiatać, odkurzać i czyścić je bardziej regularnie.

Utrzymywanie paznokci zwierząt przyciętych pomoże utrzymać zadrapania na podłodze do minimum, a częstsze szczotkowanie zwierząt pomoże utrzymać zrzucanie włosów pod kontrolą.

5. Słaba filtracja powietrza

Istotne jest, aby co jakiś czas czyścić filtr powietrza, aby działał on tak jak powinien. Filtry powietrza służą do przepychania lub przeciągania powietrza przez filtr, aby usunąć zanieczyszczenia i skażenia z powietrza, którym oddychasz.

Właściwa konserwacja filtra powietrza i czyszczenie go tak często, jak jest to zalecane, pomoże utrzymać zanieczyszczenia z unoszących się w powietrzu i spadających na Twoje podłogi z twardego drewna. Jeśli filtr jest zbyt zapchany brudem, powietrze przepychane przez niego skończy się na wymuszeniu całego kurzu i brudu, który filtr powietrza zatrzymał w powietrzu i skończy się na zabrudzeniu podłóg z twardego drewna.

6. Uszkodzenia spowodowane światłem słonecznym i promieniami UV

Jeśli Twoja podłoga z twardego drewna jest zawsze wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ryzykujesz jej uszkodzenie. Światło słoneczne i promienie UV mogą powodować odbarwienia i blaknięcie podłóg, co powoduje, że stają się one bolesne dla oka. To także jeden z głównych powodów, dla których drewniane tarasy wyglądają na brudne. [This is Why Your Wooden Deck Always Looks Dirty].

Jeśli masz dywany na podłodze, słońce może powodować plamy konturowe, a po usunięciu dywanu będzie zauważalna różnica w kolorze. Słońce sprawia również, że obecność kurzu w powietrzu i na podłogach jest bardziej oczywista, gdy światło uderza w nie w sam raz.

Aby zmniejszyć ryzyko blaknięcia i odbarwienia oraz zauważalność kurzu gromadzącego się na podłogach z twardego drewna, można zamknąć zasłony, aby ograniczyć ekspozycję twardego drewna na słońce. Przyciemnianie okien może również pomóc zablokować światło słoneczne i promienie UV, aby chronić podłogi z twardego drewna.

Jeśli nie jest to możliwe, rozważ potraktowanie podłóg z twardego drewna warstwą lakieru chroniącego przed promieniowaniem UV.

7. Śledzisz lód i sól

Jeśli zimą w Twojej okolicy pada śnieg, może to mieć wpływ na Twoje drewniane podłogi. Z zimą przychodzi lód, a z lodem sól.

Sól używana do roztapiania lodu na chodnikach i ulicach jest wnoszona do domu na ośnieżonych butach, co jest szkodliwe dla podłóg z twardego drewna. Sól kamienna zawiera chlorek wapnia, który przeżera wykończenie Twoich podłóg twardych, pozostawiając plamy i pozostałości.

Zdejmowanie butów przed wejściem do domu pomoże ograniczyć kontakt podłóg ze śniegiem i solą. Natychmiastowe uprzątnięcie roztopionych kałuż na podłogach twardych również zapobiegnie uszkodzeniom spowodowanym przez sól kamienną.

8. Otwórz okna i odkurz

Kiedy jest ładny dzień na zewnątrz, to normalne, że chcesz otworzyć okna i wpuścić świeże powietrze. Dobrze jest przewietrzyć swój dom, aby wypuścić zużyte powietrze. Jednakże, ma to również minusy.

Otwarcie okien pozwala na wejście do domu kurzu i zanieczyszczeń. Zwiększa to ilość kurzu i brudu w domu, który spływa na podłogi z twardego drewna, powodując ich zabrudzenie.

Posiadanie ekranów w oknach może pomóc utrzymać gruz i inne cząsteczki na zewnątrz, ale nie zawsze jest to w 100% skuteczne. Otwieranie okien w dni, które nie są tak wietrzne, również może pomóc w zmniejszeniu ilości kurzu, który dostaje się do domu z zewnątrz.

Alternatywnie, możesz odkurzać, zamiatać i czyścić swoje podłogi bardziej regularnie, jeśli chcesz zachować otwarte okna.

9. Przeciąganie mebli

Miło jest zmienić rzeczy i przearanżować meble, aby stworzyć idealne feng shui. To może sprawić, że pokój poczuje się znowu nowy i da ci ładną dawkę serotoniny w procesie. Jednakże, może to również spowodować zużycie podłóg z twardego drewna.

Jeśli przeciągasz swoje meble po podłodze, możesz przypadkowo zetrzeć wykończenie swoich podłóg drewnianych i narazić je na głębokie zarysowania. Upuszczenie ciężkich mebli może również spowodować powstanie wgnieceń. Ścieranie wykończenia spowoduje, że podłogi z twardego drewna będą wyglądały na zamglone w tych miejscach.

Jeśli przenosisz meble, upewnij się, że prawidłowo je podnosisz i nie ciągniesz ich po podłodze. Te pasy do przenoszenia wózków widłowych (dostępne na Amazon.com) pomogą zredukować zarysowania i otarcia. Umieszczenie filcowych podkładek na dole nóg mebli pomoże również chronić twoją podłogę.

10. Nie czyszczenie podłóg regularnie

Jeśli nie masz regularnego harmonogramu czyszczenia i pozwalasz, aby rzeczy gromadziły się na twoich podłogach przez jakiś czas przed odkurzaniem, twoje podłogi będą wyglądać brudno. Czasami trudno znaleźć czas na czyszczenie z żonglowaniem tak bardzo w codziennej rutynie.

Twoje brudne podłogi można naprawić robiąc harmonogram sprzątania i trzymając się go. Podłogi z twardego drewna powinny być czyszczone co najmniej raz w tygodniu. Upewniając się, że odkurzacz raz w tygodniu z twardą podłogą załącznika będzie podnieść wszystkie kurz, brud i włosy zwierząt, które zgromadziły się. W zależności od tego, jak duży ruch pieszych masz w swoim domu, może trzeba to zrobić częściej.

Pamiętaj również, aby czyścić podłogę za pomocą roztworu czyszczącego, który nie zawiera wosku i olejów. To zapewnia ładną, czystą podłogę, która nie ma warstwy pozostałości pozostawionej za sobą.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej