Ogród

4 wskazówki, jak trzymać krety z dala od ogrodu

Krety mogą być prawdziwym utrapieniem, nawet dla najbardziej pobłażliwych właścicieli nieruchomości. Nie tylko wykopują całe podwórko, pozostawiając je pokryte małymi kopcami brudu, ale można również pożegnać się z jakąkolwiek szansą na wyhodowanie ładnego, pełnego ogrodu. Podczas gdy krety faktycznie wolą żywić się karczowiskami, larwami i innymi mieszkańcami ziemi, ich podziemne tunele uniemożliwią ci sadzenie czegokolwiek od stokrotki do grządki warzyw.

Problem z kretami polega na tym, że naprawdę trudno jest się ich pozbyć, gdy już opanują twoje podwórko. Dzięki ich skomplikowanych tuneli, nie wystarczy tylko wyeliminować jeden, ponieważ prawdopodobnie mają dziesięć innych w górę i uruchomiony. Dlatego też, jeśli zmagasz się z inwazją kretów, najlepszą rzeczą do zrobienia jest prawdopodobnie wezwanie profesjonalisty od usuwania dzikich zwierząt, takiego jak First Choice Wildlife Services.

Jednak możesz również chcieć wdrożyć pewne środki zapobiegawcze, dlatego piszemy ten artykuł. Podczas gdy z innymi dzikimi zwierzętami, mówimy ci, abyś rozważył, co przyciągnęło je do twojego podwórka w pierwszej kolejności i próbował to wyeliminować, to nie działa z kretami. Ponieważ krety są głównie mięsożercy ucztujący na karczowiskach, robakach i tym podobnych, całkiem sporo każdy ogród z dość żyzną glebę będzie odwoływać się do nich, więc to nie jest tak, że można rzeczywiście usunąć, nie bez powodowania jeszcze więcej szkód w uprawach i trawnik. Więc co możesz zrobić?

1. Spróbuj fusów z kawy

Fusy z kawy są dobrze znanym repelentem dzikich zwierząt DIY, dzięki ich silnemu zapachowi i ziarnistemu, nieprzyjemnemu uczuciu. Możesz spróbować rozsypać fusy z kawy wokół kopców kreta, a nawet wsypać je bezpośrednio do środka. Silny zapach sprawi, że Twój ogród zostanie uznany za niepożądany przez kreta i przekona go do szukania domu gdzie indziej. Nie tylko to, ale używanie fusów z kawy jest nie tylko doskonałym środkiem odstraszającym krety, ale także faktycznie działa w utrzymaniu innych uciążliwych dzikich zwierząt na dystans. Co więcej, fusy z kawy rozpuszczą się w ziemi, co w rzeczywistości czyni z nich piękny nawóz. Więc nie tylko chronisz swój ogród przed kretami, ale także aktywnie wzbogacasz glebę, dzięki czemu mogą rosnąć dobre rzeczy. Neat, prawda?

2. Repelenty DIY mogą działać

Bo tak, niektóre repelenty kreta może rzeczywiście działać, choć oczywiście nigdy nie będzie tak skuteczne, jak wynajęcie profesjonalnego do obsługi sytuacji kreta dla Ciebie. Ponieważ krety są nokturnowe, mają fenomenalnie słaby wzrok. A ponieważ mają słaby wzrok, oznacza to, że musiały wyostrzyć swoje inne zmysły, aby nadrobić ten brak. Co czyni je naprawdę wrażliwymi na ostre zapachy. Oprócz mielonej kawy, innym naprawdę popularnym DIY odstraszaczem kretów jest amoniak lub alternatywnie kulki na mole. Niektórzy ludzie lubią również mieszać pieprz cayenne z olejem rycynowym, aby stworzyć lepką, płonącą substancję, która z pewnością odstraszy krety. Jednak należy pamiętać, że wszelkie DIY repelenty trzeba będzie wymienić regularnie, aby utrzymać ich potencję.

3. Spróbuj zabić karczowniki

Chociaż, jak powiedzieliśmy, sztuczka jest bardziej skomplikowana niż w przypadku innych dzikich zwierząt, nie jest to niemożliwe. Niektórzy ludzie mogą odnieść sukces w zmniejszeniu populacji kretów poprzez zabicie ich głównego źródła pożywienia – podziemnych karczowników. Sposób, aby skutecznie zabić tych krytyków byłoby za pomocą nicieni, insektycydów (choć może to mieć wpływ na swoje uprawy i gleby), lub mleczny zarodnik. Chociaż nie jest niezawodny, to stoi na rozum, że krety będą mniej przyciągane na podwórko z niewielką ilością możliwości karmienia i może je opuścić na własną rękę, aby szukać bogatszych właściwości, że tak powiem.

4. Kopać rowy

Jest to prawdopodobnie najlepszy repelent kreta znany do tej pory, choć jest to czasochłonne. Ponieważ krety kopią sobie drogę do twojego podwórka pod ziemią, musisz odciąć im dostęp. Jednym ze sposobów na to jest wykopanie rowu wokół ogrodu (lub dowolnego obszaru, który chcesz chronić). Upewnij się, że rów ma co najmniej dwie stopy głębokości i około 6-8 cali szerokości. Aby odciąć dostęp kreta, chcesz wypełnić rów żwirem lub nawet warstwą siatki drucianej. To uniemożliwi kreta z kopania przez, bez szkody dla niego lub narażając swoje uprawy do niebezpiecznych środków owadobójczych.

Może ci się również spodobać

Read More