Inspiracje

5 pomysłów na aranżację wnętrz, które poprawią Twoje nadwodne przestrzenie życiowe

Właściwości Waterfront kosztują więcej niż właściwości non-waterfront. Jest to zjawisko specjalistów nieruchomości nazywa „premia wody”. Bez względu na to, jak kapryśnie brzmi, choć, premia wody nie jest wymysłem wyobraźni. Raz po raz udowadnia swoje istnienie, gdy nieruchomości nad wodą sprzedają się za niebotyczne kwoty. Konkretnie, bycie przy porcie lub oceanie dodaje premii prawie 60% do ceny nieruchomości, według Statista. Podobnie, dom nad rzeką lub jeziorem może oczekiwać odpowiednio 36,8 i 32,7% wyższej wyceny niż porównywalne nieruchomości.

Nic dziwnego, że czynsz w Dubai Festival City jest prawie dwukrotnie wyższy od mediany czynszu w Dubaju i ponad pięciokrotnie wyższy od czynszu bardziej przystępnych cenowo mieszkań w mieście. Jest to premia za wodę w pracy, może nie tylko, ale znacząco, ponieważ Dubai Festival City to rozwój nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych na Dubai Creek z własnym 3,3-kilometrowym odcinkiem malowniczego wybrzeża nad potokiem.

Ludzie są szczęśliwsi w pobliżu wody

Dlaczego ludzie są skłonni zapłacić więcej pieniędzy za nieruchomości nad wodą? Badanie z 2011 roku przeprowadzone za pomocą aplikacji o nazwie Mappiness prawdopodobnie zawiera odpowiedź. W oparciu o ponad milion odpowiedzi zebranych w tym badaniu, ludzie są szczęśliwsi, gdy są w przyrodzie. Największy wzrost szczęścia, gdy ludzie są na zewnątrz wystąpił, gdy byli w pobliżu wody.

Jeśli kiedykolwiek potrzebowałeś znaku, że wynajem lub zakup tego mieszkania z przepięknym widokiem na wodę jest czymś, co powinieneś zrobić, to jest to. Badanie z 2016 roku opublikowane w Environment and Behaviour wykazało nawet, że samo wpatrywanie się w zbiornik z rybami, w którym nie ma nic poza wodą, może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i spowolnić tętno. Możesz być pewien, że zyskasz jeszcze więcej, mieszkając w kompleksie nad wodą z przepięknym widokiem na wielką wodną przestrzeń.

Porady dotyczące aranżacji wnętrz w pomieszczeniach nad wodą

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z mieszkania blisko wody, możesz wypróbować następujące pomysły na aranżację wnętrz.

1. Duże okna

Zrób te ogromne okna. Najlepszym sposobem na cieszenie się widokiem wody jest zainstalowanie dużych okien obrazowych, aby obramować swój bajeczny widok na wodę. Jeśli standardowe okna nie oddają sprawiedliwości widokom, możesz zlecić wykonanie okien na zamówienie. Skonsultuj się z architektem lub konsultantem ds. projektowania wnętrz. Profesjonalista powinien być w stanie pomóc Ci uchwycić najlepsze widoki z Twojej nieruchomości i wskazać Ci właściwy kierunek, zwłaszcza w kwestii tego, gdzie okna zapewnią najlepsze widoki, a tym samym będą miały najbardziej znaczący wpływ na Twoją przestrzeń życiową i samopoczucie.

2. Szklane ściany od podłogi do sufitu

Jeśli nie chcesz obramować wybranych widoków, ale chcesz przynieść całą wodną przestrzeń do swojego domu, możesz zainstalować podłogi do sufitu szklane ściany zamiast. Oprócz tego, że pozwolą Ci mieć więcej wspaniałego widoku na wodę, to również drastycznie otworzą Twoją przestrzeń i wpuszczą tyle naturalnego światła. Aby zapewnić sobie prywatność, zainstaluj żaluzje lub zasłony, które możesz zaciągnąć, aby chronić siebie i innych mieszkańców domu przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Można również wykorzystać inteligentne szkło prywatności, które może przejść od jasnego i przejrzystego do oszronionego i nieprzezroczystego.

3. Lekkie, swobodne zasłony

Zasłony zapewniają nie tylko prywatność. Właściwy rodzaj zasłon może również służyć jako wspaniałe akcenty do nowoczesnego wnętrza nad wodą. Możesz zainstalować karnisze wewnątrz dedykowanej wnęki stworzonej przez sufit podwieszany, aby obramować swoje okna obrazkowe. Ty cTakże właśnie instaluje trawers ripple-fold zasłony pręt używać z twój zasłonami, i używa falistych plisów zasłony ubierać twój okno lub twój podłogowych do sufitu szklanych ścian. Wybiera sheer materiał, e.g., woal, dla twój zasłony. Biały jest również najlepszym kolorem.

4. Biała farba

Najlepszy farba kolor iść z wodną przestrzenią która dostaje dużo naturalnego światła jest biały. To pozwoli Ci zmaksymalizować ilość ekspozycji, którą dostajesz. To jest także czysty, prosty i no rozprasza od twój przestrzeni ostrość, która jest widokiem outside twój obraz okno lub podłoga do sufitu szklani ściany. Jest więcej do wyboru białej farby, jednak. Biel występuje w niezliczonej ilości barw i odcieni. Biały może być również chłodny lub ciepły. Wyposażenie i meble, które dodasz do pokoju, ich kolory, odcienie i temperatura również wpłyną na to, jak biała farba wygląda w Twojej przestrzeni.

Co do zasady, ciepła biała farba powinna dobrze służyć Twojej przestrzeni. Nie zawsze jest to jednak prawdą. Zależy to od tego, jak dużo światła otrzymuje Twoja przestrzeń i jakich innych kolorów używasz. Na przykład w pomieszczeniach wychodzących na północ, które mają dużo światła, ale nie są bezpośrednio nasłonecznione, ciepła biała ściana z ciepłymi akcentami i temperaturami powinna się świetnie sprawdzić. Południowo zorientowane pokoje, które zwykle dostają dużo bezpośredniego światła słonecznego, zrobią wielki z chłodnymi białymi i chłodnymi kolorami akcentów. Powinieneś zbadać swoją przestrzeń i zrobić test plamy farby, zanim wybierzesz swoją białą farbę. Czasami, co jest dobre w teorii nie działa tak dobrze w praktyce z powodu wszystkich innych zmiennych, które wpływają na to, jak twoje ściany faktycznie odbijają światło.

5. Rozbłysk koloru

Rośliny doniczkowe wzbogacą każdą przestrzeń, ale naprawdę dobrze rozwijają się w pokoju, który dostaje dużo naturalnego światła. Rozważ dodanie doniczki lub dwóch zielonych roślin liściastych do swojego pokoju nad wodą. Alternatywnie, możesz odtworzyć kolory znalezione w widoku wody w swojej przestrzeni życiowej. Możesz wybrać niebieski kolor oceanu i użyć go jako gobelin na przeciwległej ścianie. Możesz również użyć niebiesko-szarego koloru jeziora jako palety kolorów przy wyborze dywanu. Użyj plam koloru, aby powiązać swoją wewnętrzną przestrzeń z widokiem na zewnątrz. Kolorowe akcenty mogą także być używane do umiejętnego przyciągania spojrzenia do centralnego punktu, którym jest widok wody, oczywiście.

Mieszkanie nad wodą w najlepszym wydaniu

Widoki na wodę mogą poprawić nastrój, zwiększyć samopoczucie i sprawić, że poczujemy się szczęśliwsi. Nic dziwnego, że nieruchomości nad wodą są w popycie i kosztują premię do nabycia. Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mieszkają nad wodą i cieszą się rozległym widokiem na ocean, rzekę, jezioro lub potok, możesz zaprojektować swoje wnętrza, aby poprawić swój widok na wodę. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie korzyści płynących z mieszkania tak blisko wody.

Może ci się również spodobać

Read More