Majsterkowanie

6 pomysłów na renowację domu, które zwiększą jego wartość

Renowacja domu staje się coraz bardziej dostępna dla przeciętnego człowieka teraz, gdy niedobory dostaw w większości się skończyły. Z tego powodu istnieje duży trend wśród właścicieli domów, którzy modernizują swoje nieruchomości: ale bez jasnej wizji tego, co musisz stworzyć, aby uzyskać wartość i komfort, możesz zaszkodzić wartości odsprzedaży domu. Właśnie dlatego stworzyliśmy 6 pomysłów na renowację domu, które z pewnością zwiększą jego wartość.

Oto sześć pomysłów na renowację, które zwiększą wartość Twojego domu, zapewniając, że otrzymasz każdego centa, który jest wart!

1. Nadanie podłogom nowego wyglądu

Wielu sprzedających pomija swoje podłogi, nie tylko dbając o ich czystość. Kupujący mogą jednak utknąć w martwiąc się o podłogę i szybko zrezygnują z domu, jeśli wydaje się, że podłogi wymagają mnóstwa pracy. Aby ominąć ten problem i szybko sprzedać mieszkanie, warto wymienić podłogę na coś trwałego i dobrze wyglądającego. Unikaj wykładzin dywanowych w każdym obszarze poza sypialniami, ponieważ mogą one szybko plamić i wyglądać źle. Zamiast tego najlepszą opcją może być dodanie drewna lub laminatu drewnianego.

2. Zaktualizuj starszy dach

Przeciętny dach wytrzymuje tylko od dwudziestu do pięćdziesięciu lat: musisz więc znać wiek swojego dachu. Poza tym, należy zapoznać się z jego stanem przez cały czas. Jeśli wygląda na starszy lub gonty odpadają, nadszedł czas, aby zacząć rozglądać się za nowym dachem. Żaden kupujący nie chce kupić domu, a następnie natychmiast wydać od dziesięciu do pięćdziesięciu tysięcy dolarów na wymianę dachu. Zajmij się tym problemem, a będziesz w stanie szybciej sprzedać dom za więcej pieniędzy.

3. Zwróć uwagę kupujących

Czasami kupujący tak naprawdę nie wiedzą, czego chcą, więc to do ciebie należy pokazanie im, że twoja nieruchomość jest tym, czego powinni potrzebować. Możesz to zrobić drastycznie, tak jak wiele białych i czarnych domów poprzez żywe różnice w odcieniach: ale możesz to również zrobić poprzez oświetlenie i inscenizację. Bądź świadomy rozmieszczenia wszystkiego, od oświetlenia po oprawione dzieła sztuki i sposób umieszczania mebli w każdym pomieszczeniu. Każda decyzja powinna kierować wzrok kupujących na to, co chcesz, aby zobaczyli i jak chcesz, aby wchodzili w interakcję z Twoim domem podczas chodzenia po nim. Jeśli nadasz domowi kiepski układ i zagęścisz go zbyt dużą ilością mebli, możesz sprawić, że będzie wydawał się mniejszy i ciaśniejszy, co odstraszy kupujących, którzy desperacko potrzebują przestrzeni. Stwórz dom, który będą chcieli kupić.

4. Znajdź trwałą bocznicę

Siding to coś, co nie tylko zapobiega wpływowi pogody na wnętrze domu. Chroni go również przed owadami, hałasem, wilgocią i wieloma innymi czynnikami, a także jest jednym z pomysłów na renowację domu, który najbardziej zwiększa jego wartość. Z tego powodu należy rozważyć aktualizację bocznicy do czegoś lepszego. Jest to szczególnie ważne, jeśli siding w domu jest starszy, ponieważ siding z cementu włóknistego kosztuje mniej niż wartość, jaką dodaje do domu, gdy jest umieszczony w miejscu starszego i przestarzałego sidingu. Wybierz siding w neutralnym kolorze, który nadal wyróżnia się na tle sąsiadów, aby Twój dom nie wyglądał zbyt szablonowo. Ważne jest, aby Twój dom wyróżniał się, ale nie był krzykliwy.

5. Dodaj luksusowe akcenty w całym domu

Luksus jest czymś, czego szuka większość właścicieli domów, więc zaoferuj go poprzez akcenty w całym domu, aby zwabić kupujących. Może to oznaczać większe zmiany, takie jak luksusowe promiennikowe ogrzewanie podłogowe lub mniejsze zmiany, takie jak wysokiej jakości armatura, taka jak baterie i oświetlenie.hts, które się wyróżniają. Dodając luksus w niewielkich ilościach w całym domu, pozwalasz całej przestrzeni poczuć się inaczej bez konieczności wprowadzania dużych, kosztownych zmian. Unikaj wydawania więcej niż 10% wartości domu na jakiekolwiek pomieszczenie z tymi luksusowymi zmianami, w przeciwnym razie możesz stracić szansę na poprawę wartości domu.

6. Mini metamorfoza kuchni na odległość

Wiele osób uważa, że metamorfoza kuchni wiąże się z całkowitym wypatroszeniem przestrzeni i zastąpieniem wszystkiego nowymi elementami. Niestety, zwrot z inwestycji nie jest tak wysoki, jak można by się spodziewać. Mini metamorfozy kuchni przynoszą znacznie większy zwrot z inwestycji i zapewniają, że nie musisz się martwić o to, czy szafki były zbyt drogie, czy też nowe urządzenia przerosły kuchnię. Zamiast tego wybierz kilka drobnych zmian i zaktualizuj armaturę, a w większości przypadków będziesz gotowy do pracy.

Pomysły na renowację domu powinny zawsze mieć na uwadze jego wartość

Chociaż wielu właścicieli domów przeprowadza remonty z myślą tylko o swoim czasie mieszkania w nim: zawsze powinieneś mieć na uwadze wartość swojego domu, ponieważ jest to największy zasób posiadany przez większość ludzi. Unikaj inwestowania więcej niż 10% wartości domu w jakąkolwiek przestrzeń i upewnij się, że zwiększasz jego wartość.

Może ci się również spodobać

Read More