Majsterkowanie

6 ulepszeń, dzięki którym Twój dom będzie bardziej przyjazny dla środowiska

Być może dbasz o środowisko lub próbujesz obniżyć rachunki za energię w swoim gospodarstwie domowym. Tak czy inaczej, możesz skorzystać na wprowadzeniu ekologicznych ulepszeń w swoim domu! Istnieje kilka łatwych i niedrogich sposobów, aby uczynić swój dom bezpieczniejszym dla środowiska, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Oto lista 6 najlepszych sposobów na uczynienie domu bardziej przyjaznym dla środowiska.

1. Panele słoneczne

Lokalna instalacja paneli słonecznych w domu może pomóc zaoszczędzić wiele pieniędzy na miesięcznych rachunkach za energię elektryczną, ponieważ większość energii będzie pochodzić z naturalnego światła słonecznego. W całym kraju coraz więcej właścicieli domów inwestuje w panele słoneczne, aby oszczędzać pieniądze, energię i planetę. Nie wspominając o tym, że można również otrzymać federalną ulgę podatkową. Jest to więc wszechstronna wygrana!

2. Energooszczędne urządzenia

Twoje urządzenia zużywają dużo energii, zwłaszcza jeśli działają 24/7 (jak lodówka). Wiele starych i przestarzałych urządzeń zwykle zużywa więcej energii niż nowsze urządzenia. Jeśli jednak kupujesz nowe urządzenie, upewnij się, że sprawdziłeś, ile energii i wody zużywa, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Poszukaj etykiet Energy Star i Energy Guide, które pomogą Ci podjąć decyzję. Na przykład niektóre pralki są zaprojektowane tak, aby zużywać znacznie mniej wody i energii niż inne.

3. Ekologiczne wentylatory sufitowe

Ekologiczne wentylatory sufitowe mogą zmniejszyć zużycie energii przez klimatyzator, utrzymując w domu niższą temperaturę w cieplejszych porach roku. Istnieje wiele stylów, rozmiarów i kolorów pasujących do wystroju wnętrza. Wentylatory sufitowe są również niedrogie w zakupie i instalacji.

4. Żarówki LED

Żarówki LED są niedrogie i łatwe w instalacji. Większość sklepów sprzedaje je w różnych kształtach i rozmiarach, więc wybranie kilku do swojego domu nie będzie trudne. Żarówki te zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne, więc możesz spodziewać się niższych rachunków za prąd! Jeśli masz dodatkowe pieniądze, możesz również zainwestować w ściemniacze światła, aby oszczędzać energię. Jako bonus, ściemniacze światła mogą tworzyć różne nastroje w domu!

5. Ekologiczne okna

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele powietrza ucieka przez stare, przestarzałe okna. Według amerykańskiego Departamentu Energii, 25% – 30% zużycia energii na ogrzewanie i chłodzenie w budynkach mieszkalnych przypisuje się zyskom i stratom ciepła przez okna. Zainstalowanie nowych ekologicznych okien może zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie. Jeśli jest to obecnie zbyt kosztowne, można znaleźć nieszczelności w istniejących oknach i uszczelnić je, aby zapobiec ucieczce powietrza na zewnątrz. Istnieje kilka sposobów na uszczelnienie tych szczelin. Na przykład można je uszczelnić lub użyć taśm pogodowych.

6. Zasłony okienne

Inną świetną opcją na powstrzymanie wycieków powietrza może być zakup nowych, bardziej ekologicznych osłon okiennych. Obecnie wiele sklepów oferuje energooszczędne rolety, zasłony i zasłony, które zatrzymują ciepło, zimne powietrze i światło słoneczne. Te osłony okienne są dostępne w różnych kolorach, stylach i materiałach, więc będziesz mieć wiele opcji do wyboru w sklepie i online. Na przykład zasłony zaciemniające mogą utrzymać przyjemny chłód w pomieszczeniu nawet w najgorętsze i najbardziej słoneczne dni. Jest to tańsza alternatywa dla instalacji nowych energooszczędnych okien.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te 6 najlepszych ekologicznych ulepszeń pomoże ci uczynić twój dom lepszym dla środowiska. Niezależnie od tego, czy masz duży, czy mały budżet, możesz zrobić wiele rzeczy aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Poczujesz się dobrze, zaoszczędzisz pieniądze i energię, a jednocześnie sprawisz, że Twój dom będzie wyglądał bajecznie. Nie ma nic lepszego!

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej