Inspiracje

7 współczesnych sposobów na stworzenie atrakcyjnego salonu przy użyciu geometrycznych kształtów

Geometria od dawna jest kluczową częścią projektowania wnętrz. Od umożliwienia mniejszym pomieszczeniom wydawania się bardziej przestronnymi lub nadania zwykłym dekoracjom unikalnego wymiaru, geometryczne kształty wkroczyły, aby uratować dzień. Dobrą stroną kanciastych kształtów i wzorów jest to, że można je zastosować w podłogach, przedmiotach, tapicerce i nie tylko.

Oto siedem współczesnych sposobów, w jakie możesz wykorzystać zalety figur geometrycznych w swoim salonie.

Postaw na dziwaczny wzór drewnianej podłogi

Czego nie można kochać w drewnianych podłogach? Ten all-weather flooring opcja może używać dawać twój żywego pokój dziwny wymiar adoptować różnych drewnianych podłogowych układy i wzory. Inlaid parkiet, jodełka, Chantilly parkiet, i basketweave są niektóre z wielu opcji układu można zbadać w zależności od wielkości i kształtu podłogi w salonie. Exercise ostrożność w wybierać prawego projekt, dla ono może robić małemu pokojowi spojrzenie nawet mały.

Zaprojektuj kanciastą szafkę do przechowywania

Gra z twój składową jednostką mieć kilka kątowych składowych opcji przy różnymi poziomami. Zrzuca typową składową strukturę dla skośnych półek które są idealni dla książek, popielniczek lub niektóre dziwacznych artefaktów. Podczas gdy ten zig-zag styl składowanie może być dosyć przytłaczający patrzeć przy, ty możesz dostawać je dobrze pozwalać je być ogniskowym kawałkiem w pokoju. Unikaj wszelkich innych elementów wyposażenia, które są zbyt ruchliwe lub zatłoczone i pozwól, aby ta kanciasta jednostka magazynowa zajęła centralne miejsce, uzupełniona książkami, sztućcami, fotografiami i innymi.

Wybierz okrągłe oświetlenie akcentujące

Oświetlenie jest uniwersalnym elementem salonu, który można wykorzystać do stworzenia wspaniałych geometrycznych sylwetek w Twoim salonie. Zainwestuj w oświetlenie o ostrych wymiarach, które nie tylko obiecuje jaśniejszy rzut i zasięg, ale także nadaje przyciągający wzrok element wystroju do Twojego salonu. Kątowe żyrandole, lampy wiszące, sześciokątne oprawy LED, lampy kuliste i oświetlenie osiowe to niektóre z wielu geometrycznych opraw oświetleniowych, które warto poznać. Wybierz jedną główną oprawę oświetleniową, która przyciąga wzrok i otocz ją subtelnymi uzupełniającymi oprawami oświetleniowymi. Posiadanie zbyt wielu projektów lub różnych struktur może sprawić, że Twój salon będzie wyglądał zbyt tłoczno. Niech będzie tylko jeden bohater i kilka wspierających go opraw.

Rozgrywaj swoją tapetę

Minęły już czasy, kiedy tapety musiały być niedopowiedziane i neutralne. Od eleganckich wiktoriańskich nadruków do monotonnych, błyszczących powierzchni, tapety ewoluowały od subtelności do pewności, że przyciągną uwagę. Geometryczne wzory kratowe, nadruki z cegły na cegle, nadruki w paski, eklektyczne wzory i nadruki harlequin wśród wielu innych, tapety z nadrukami geometrycznymi naprawdę dotarły do nas i są tutaj, aby pozostać. W erze monochromatycznych salonów z minimalistycznymi meblami, tapety są prawdziwymi niebieskookimi chłopcami, którzy dodają trochę koloru, wymiaru i charakteru do salonu. Właściciele domów eksperymentują również z nadrukami origami, wzorami Thibaut i metalicznymi elementami na swoich tapetach. Naprawdę nie brakuje zapierających dech w piersiach wzorów tapet w geometryczne nadruki!

Wybierz szafkę pod telewizor na wymiar

Telewizory są niezbędnym wyposażeniem pokoju dziennego. Konwencjonalne jednostki telewizyjne rozwinęły się teraz w pełnoprawne jednostki rozrywkowe, które są doskonałym dodatkiem do każdego wspólnego obszaru. Jeżeli ty jesteś błogosławiony z dosyć przestronnym żywym pokojem, wieńczy je z długą TV jednostką. Nie tylko rzuca to dodatkowe miejsce do przechowywania, ale lProstokątna szafka TV ong może również dodać unikalny geometryczny wymiar do przestrzeni. Wybierz wykończenie poliuretanowe o wysokim połysku, aby uzyskać czysty i współczesny wygląd. Pływająca szafka pod telewizor dodaje do idei minimalizmu i stanowi ładny dodatek do każdego nowoczesnego salonu.

Zainwestuj w odpowiednie przedmioty

Artefakty pomagają ożywić przyziemny i nudny pokój dzienny bez dokonywania zmian strukturalnych. Są one również świetnym sposobem na zaszczepienie swojej osobowości i ożywienie salonu bez wydawania fortuny. Metaliczne dekoracje ścienne z geometrycznymi kształtami, oświetlenie cokołów w kwadratach, kuliste figurki, sztuka fraktalna i obrazy ścienne to niektóre z wielu rodzajów artefaktów, których możesz użyć, aby upiększyć swój salon. Podczas gdy te rzeczy wymagają niektóre smak i preferencje na części właścicieli domów, tam jest żadny zaprzeczający że te artefakty kradną show w twój żywym pokoju i udowadniają być rozmownymi starterami z wszystkie twój gośćmi.

Sprawia, że twoje zasłony wykonują pracę

Zasłony są wielkim sposobem spruce up twój żywego pokój na budżecie i wprowadzać element wymiar i geometrię bez wydawać big bucks na stałych urządzeniach tak jak stoły i tapety. Wybierz zasłony w atrakcyjnych kolorach i dziwacznych nadrukach, które mogą sprawić, że geometryczne nadruki będą działać dla Ciebie. dla mniejszego salonu, wybierz małe wzory, które powtarzają się na tkaninie, ponieważ duże kształty mogą sprawić, że pokój poczuje się bardziej zagracony. Niewielkie geometryczne nadruki na zasłonach mogą dodać charakteru kompaktowemu salonowi, nie zajmując przy tym całego światła przestrzeni. Trójkąty, koncentryczne koła i abstrakcyjne kształty dobrze sprawdzają się w tworzeniu sylwetki z geometrią na czele.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły dadzą Ci mnóstwo inspiracji do zaprojektowania zapierającego dech w piersiach salonu!

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej