Nasze recenzje

Amazon Luna vs Xbox Game Pass: Która platforma do gier jest tego warta?

Wraz z rosnącą z roku na rok dostępnością platform do gier, chcieliśmy sprawdzić, która usługa do gier jest lepsza od pozostałych, abyś mógł zdecydować, która z nich jest warta Twoich pieniędzy.

Granie w chmurze staje się z roku na rok coraz bardziej osiągalne dla graczy na całym świecie. Połączenie streamingu w chmurze z usługami subskrypcji gier i wygląda na to, że możliwości są niemal nieograniczone, a PlayStation, Xbox, Nintendo, a nawet Amazon mają własne usługi w chmurze dla dedykowanych graczy.

Chcemy przyjrzeć się bliżej Xbox Game Pass i Amazon Luna, aby zobaczyć, która usługa oferuje najlepsze wrażenia. Zamierzamy przeanalizować ceny, ofertę gier i nie tylko, aby zdecydować, która usługa jest naprawdę warta twojego czasu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Ceny

Amazon Luna i Xbox Game Pass mają różne modele cenowe, przez co trudno jest określić, czy jeden z nich jest znacznie tańszy od drugiego, oferując jednocześnie podobną usługę.

Zaczynając od Xbox Game Pass, dostępne są trzy opcje: Console, PC i Ultimate, z podziałem cen dla każdego miesiąca, który znajduje się poniżej:

  • Konsola: £7.99/$9.99
  • PC: £7.99/$9.99
  • Ultimate: 10,99 GBP/14,99 USD

Zestawy na PC i konsole są takie same, poza faktem, że jeden działa na konsoli Xbox, a drugi na PC. Nowe gry są dodawane często, a tytuły Xbox Game Studio stają się dostępne w dniu premiery. Członkostwo na PC obejmuje również EA Play, które obejmuje dostęp do biblioteki najlepszych tytułów Electronic Arts na PC i treści tylko dla członków.

Subskrypcja Ultimate umożliwia granie zarówno na PC, jak i konsoli, oferując jednocześnie dostęp do grania w chmurze. Umożliwia to strumieniowanie gier na sprzęcie o niskiej mocy, takim jak tablety i smartfony, o ile masz wystarczająco szybkie połączenie internetowe.

Game Pass Ultimate oferuje tę samą bibliotekę gier i premierę tytułów Xbox Game Studio tego samego dnia, z darmowymi dodatkami, w tym zawartością w grze i ofertami partnerskimi. Co więcej, obejmuje on dostęp do EA Play, a także Xbox Game Pass Gold, który kosztuje 6,99 GBP / 9,99 USD miesięcznie i obejmuje oferty Games with Gold oraz pozwala na grę wieloosobową na konsoli.

Użytkownicy Amazon Luna będą musieli zapłacić za Luna Plus, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier. Istnieją dwie inne biblioteki gier, które można subskrybować, które są szczegółowo opisane poniżej.

  • Amazon Luna Plus: £8.99/$9.99 miesięcznie
  • Jackbox Games: £3.99/$4.99 miesięcznie
  • Ubisoft Plus: £14.99/$17.99 miesięcznie

Luna Plus oferuje gry od wielu różnych deweloperów. Ubisoft Plus obejmuje dostęp do niektórych z najpopularniejszych serii Ubisoft, takich jak Assassin’s Creed, Watch Dogs i Far Cry. Wreszcie, członkostwo Jackbox zawiera własny wybór gier, dając użytkownikom jeszcze większy wybór.

Biblioteka gier

Wybór gier w Xbox Game Pass i Luna różni się dość znacznie. Mianowicie, Xbox Game Pass zawiera wiele tytułów AAA Xbox, takich jak Forza, Halo i Gears of War, wśród wielu innych. Użytkownicy PC lub Ultimate będą mieli również dostęp do szeregu gier EA, w tym popularnych serii, takich jak The Sims, FIFA, Madden NFL i Battlefield.

Istnieje również wiele gier wydanych przez Bethesdę, a także liczne tytuły innych firm. Obecnie w Game Pass dostępnych jest ponad 400 gier, z których wiele można przesyłać strumieniowo za pośrednictwem chmury, a wszystkie są dostępne do pobrania.

<p>Ponieważ Amazon nie publikuje tak wielu gier jak Microsoft, Luna Plus nie ma tak wielu tytułów na wyłączność. Udało się jednak pozyskać kilka bardzo znanych gier, takich jak Resident Evil 3, Metro Exodus, Team Sonic Racing i Control. Na platformie dostępne są również mniejsze gry, takie jak Overcooked i Furi.

W tej chwili Luna Plus oferuje tylko 116 gier, a więc daleko jej do Game Pass. Warto również zaznaczyć, że na Luna Plus można jedynie streamować gry, a więc nie ma możliwości ich pobierania, jak ma to miejsce w przypadku Game Pass.

Subskrypcje Ubisoft Plus Multi Access i Jackbox Games są dodatkami, które należy zakupić, ale dają graczom Luny szansę na dalszą dywersyfikację biblioteki gier.

Obsługa urządzeń

Amazon Luna Plus jest dostępna na wielu urządzeniach, w tym Windows, macOS, Fire TV, tabletach Fire, Chromebookach, iOS, iPadOS, Android i wybranych telewizorach Samsung Smart TV. Gracze mogą zakupić kontroler Luna (59,99 GBP / 69,99 USD), aby przenieść je bezpośrednio do chmury bez konieczności konfiguracji, chociaż istnieje również wsparcie dla kontrolerów, takich jak kontroler Xbox One i PlayStation 4, a także mysz i klawiatura.

Aplikacja Xbox Game Pass jest dostępna na Windows, Android i konsole Xbox. Technicznie rzecz biorąc, użytkownicy mogą również korzystać z Xbox Game Pass na urządzeniach z systemem macOS i iOS, ale odbywa się to za pośrednictwem przeglądarki, a nie dedykowanej aplikacji Xbox Game Pass.

Werdykt

Istnieje wiele podobieństw między tymi dwiema usługami, a subskrypcja Games Pass Ultimate i Luna Plus zapewnia dostęp do biblioteki gier, a także możliwości strumieniowania w chmurze, więc nie będziesz potrzebować konsoli lub komputera o dużej mocy. Microsoft pobiera dodatkową opłatę za technologię przesyłania strumieniowego w chmurze, ale Amazon podnosi również koszty, jeśli chcesz rozszerzyć bibliotekę o tytuły Ubisoft i Jackbox Game.

Jednak pod względem bibliotek gier, Game Pass jest zdecydowanym zwycięzcą. Microsoft oferuje obecnie ponad 400 gier, na które składają się wszystkie najnowsze ekskluzywne tytuły Xbox, a także nowoczesne gry innych firm. Luna Plus oferuje tylko 116 gier, z których większość jest już dość stara.

Zawsze warto sprawdzić obie biblioteki gier, aby zobaczyć, co wolisz, ale jest mało prawdopodobne, aby wiele osób uznało, że Luna Plus oferuje obecnie większą wartość niż Game Pass.

Może ci się również spodobać

Read More