Nasze recenzje

Android digitalizuje teraz karty, których nie lubisz nosić przy sobie

Android 14 może być dopiero za kilka tygodni, ale Google nie przestaje wprowadzać przydatnych funkcji dla użytkowników obecnego mobilnego systemu operacyjnego.

Oprócz ogłoszenia nowej czcionki projektowej (wraz z logo robota 3D, patrz wyżej), Google ujawniło dziś pakiet nowych funkcji produktywności i łączności.

Zaoszczędź 100 funtów na Motorola Razr 40 Ultra

Currys sprzedaje teraz Motorolę Razr 40 Ultra za jedyne 949,99 funtów, co oznacza oszczędność 100 funtów na jednym z najgorętszych składanych telefonów.

  • Currys
  • Oszczędność 100 funtów
  • Teraz £949.99

Zobacz ofertę

Naszą ulubioną z tych funkcji może być możliwość digitalizacji niektórych skanowalnych kart fizycznych w portfelu – takich jak karta biblioteczna lub karta członkowska na siłownię.

Na przykład karty z kodem kreskowym lub kodem QR można teraz przechowywać w Portfelu Google, przesyłając zdjęcie fizycznej karty. Google twierdzi, że jest to bezpieczne i będzie działać całkowicie jak cyfrowa przepustka.

Firma wprowadza również aplikacje Zoom i Webex do Android Auto, które pozwolą ludziom dołączać do połączeń konferencyjnych audio, jednocześnie sprawdzając harmonogramy spotkań.

W innym miejscu Google aktualizuje widżet Assistant At a Glance o nowy wygląd. Funkcja ta będzie automatycznie wyświetlać informacje, które Google uzna za istotne, takie jak zbliżający się lot lub ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych.

Google wprowadza również funkcję Image Q&A w Lookout. Funkcja ta, zapowiedziana wcześniej na Google I/O w maju, umożliwi użytkownikom z ograniczeniami wzroku poproszenie o dźwiękowy opis obrazu.

„Przewijanie obrazów na czacie grupowym, zdjęć w aplikacji aparatu lub nawet w mediach społecznościowych może być często niedostępne dla osób niewidomych lub niedowidzących. Funkcja Image Q&A w Lookout sprawia, że treści wizualne stają się bardziej dostępne dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji do generowania bardziej szczegółowych opisów” – pisze Google w poście na blogu.

„Po otwarciu obrazu możesz wpisać lub użyć głosu, aby zadać dodatkowe pytania, aby dowiedzieć się więcej o tym, co jest na obrazie”.

Jaka jest Twoja ulubiona nowa funkcja na Androida? Daj nam znać @trustedreviews na Twitterze.

Może ci się również spodobać

Read More