Szycie

Najlepsze maski na twarz – Oszczędność czasu i rozmiary dla każdego

  • Facebook
  • Twitter

Minęły dwa miesiące odkąd zaprojektowałam maskę Best Fit Face Mask. Przez popularne zapotrzebowanie, wystawiam trzy nowe rozmiary (dziecięcy, mały i x-large), aby pasowały każdemu! Opracowałam też kilka wskazówek oszczędzających czas, które pomogą Ci szybciej szyć maski.

Najlepiej dopasowana maska na twarz – Oszczędność czasu i rozmiary dla każdego

Zanim zacznę dzisiejszy post, muszę Wam wszystkim podziękować. Otrzymałam tysiące komentarzy od ludzi mówiących jak bardzo podobał im się projekt Best Fit Face Mask. Jeśli nie widzieliście tego filmu, możecie go zobaczyć tutaj.

Dla tych z Was, którzy to oglądali, muszę powiedzieć, że rozwaliliście mnie, ponieważ było ponad 4 miliony osób, które oglądają ten film. Mam nadzieję, że przełożyło się to na to, że każdy z nich zrobił przynajmniej jedną maskę, jeśli nie wiele, aby chronić wszystkich na całym świecie przed koronawirusem! Dziękuję tym, którzy przysłali mi zdjęcia swoich masek. To sprawia, że jestem szczęśliwa widząc tak wielu różnych ludzi i różne maski!

Wideo na temat Best Fit Face Mask Time Savers + aktualizacje i nowe rozmiary:

Objęłam większość dzisiejszego postu w tym wideo. Wiem, że to idzie szybko, więc nie krępuj się oglądać i/lub czytać resztę tego postu.

Nowe rozmiary – Dziecko, Mały i X-Large Wzory masek:

Dziś wracam, ponieważ tak wiele osób prosiło o różne rozmiary i mogę docenić, że istnieje wiele różnych rozmiarów twarzy. Doceniam waszą cierpliwość, ponieważ w końcu opracowałam rozmiar dziecięcy, mały i bardzo duży (oprócz wcześniejszych rozmiarów średniego i dużego). Wzory dla wszystkich pięciu rozmiarów można pobrać tutaj (szukajcie pod nagłówkiem Face Mask Template).

Chociaż w pewnym momencie musiałam przestać zmieniać rozmiar, postanowiłam pokazać Wam łatwy sposób na zmianę rozmiaru Waszego wzoru!

Jak zmienić rozmiar wzoru maski na twarz:

Krótka uwaga zanim zaczniesz zmieniać rozmiar swojego wzoru. Upewnij się, że wstępnie skurczyłeś swój materiał. Będziesz również chciał wyprać maskę po szyciu, ponieważ często maska kurczy się jeszcze bardziej.

Aby zmienić rozmiar swojego wzoru, po prostu wydrukuj rozmiar najbardziej zbliżony do tego, którego potrzebujesz. Aby zmniejszyć, użyj linijki do zaznaczenia punktów wewnątrz szablonu na każdym rogu. Sugeruję zmniejszanie o ¼” przyrostów. Następnie użyj linijki jako prostej krawędzi, aby połączyć punkty. Aby powiększyć, powtórz, ale dodaj swoje punkty na zewnątrz szablonu. Proste, prawda?!

Więcej alternatywnych materiałów na paski do uszu:

(Dla Twojej wygody zamieściłam linki afiliacyjne. Zarabiam niewielki procent od zakupu za pomocą tych linków. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie. You can przeczytać więcej o linkach partnerskich tutaj.)

Przez ostatnie dwa miesiące wiele się nauczyłem testując kilka różnych materiałów na paski. W pierwszej masce użyłam elastycznego paracordu. Chociaż działało to świetnie, było trudne do znalezienia i trudne do przewleczenia koralika. Oto kilka alternatyw dla elastycznego paracordu.

Stare t-shirty, są tak wygodne i miękkie (i najprawdopodobniej DARMOWE! Zwłaszcza jeśli masz poplamione koszulki lub takie, z których Twoje dzieci wyrosły). Potnij je na jednocalowe paski i pociągnij je, aby się zwinęły. Powinny one łatwo przejść przez koraliki rzemieślnicze.

Zwykły paracord (nie elastyczny) też działa dobrze. To jest jak sznurówki do butów turystycznych. Znalazłam serię 550 (7 splotów) o idealnym rozmiarze, który nadal pasuje do koralików.koraliki rzemieślnicze.

Elastyczne sznurowadła są świetną alternatywą dla płaskich gumek, które większość ludzi chce mieć w maskach na twarz. W pełnym ujawnieniu, Xpand wysłał mi kilka elastycznych sznurowadeł do wypróbowania. Jestem szczęśliwy, że mogę powiedzieć, że działają świetnie. Są rozciągliwe i można na nie nałożyć koraliki.

Slip Knot zamiast rzemieślniczych koralików (lub sznurówek)

Bez koralików nie ma problemu! Wiele osób zmagało się z koralikami rzemieślniczymi. Czasami materiał, z którego wykonana jest taśma, nie daje się łatwo przesuwać. Z tego powodu, mam rozwiązanie, jeśli jesteś gotowy pozbyć się koralików! To proste, zawiąż węzeł ślizgowy!

Jak zrobić węzeł ślizgowy:

Węzeł ślizgowy to węzeł, który przesuwa się w górę i w dół wzdłuż jednej nitki. Jest on idealny do regulowania długości pasków, ale jednocześnie utrzymuje je na miejscu.

Obejrzyj mój filmik (już przekierowany do sekcji tutorialu węzła poślizgowego), aby zobaczyć jak zrobić węzeł poślizgowy. Jest to łatwy i świetny węzeł o wielu zastosowaniach.

Wytnij swoje paski o długości około 12 – 15 cali. (Możesz przyciąć nadmiar później) Złóż pasek na pół. Ja zawiązałem jeden koniec, aby pomóc w wyjaśnieniu tej demonstracji). Umieść węzeł na dole. Weź węzeł i owiń go raz na drugim końcu. Teraz sięgnij palcami przez pętlę, którą zrobiłeś i chwyć niezawiązany koniec i przeciągnij go przez pętlę, trzymając jednocześnie dwa pozostałe końce. Zaciśnij węzeł, a teraz sprawdź, czy możesz go przesunąć w górę i w dół paska. Łatwe, prawda?!

Aktualizacja klipsów do nosa – odpowiedź na pytanie: Czy wytrzymują w praniu?

Po pierwsze, wiele osób stwierdziło, że lubi używać czyścików do rur. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem ich fanem, ponieważ nie mają one ani siły, ani pamięci, aby zrobić świetny klips na nos. Plus, kilka osób zgłaszało, że pipe cleaners rdzewieją w praniu i łamią się.

Było wiele osób, które martwiły się o zakładki do kawy i jak się trzymają w praniu i suszarce! Moja własna oryginalna maska była prana już chyba z piętnaście razy. Nie widać na niej rdzy. Wypustki do kawy są pokryte plastikiem, więc nie sądzę, że będzie to problem. Niektórzy pytali o suszenie masek na niższej temperaturze w suszarce. Suszyłam swoje na wysokiej temperaturze, ale zmieniłam na średnią temperaturę, aby przedłużyć żywotność zakładki z kawą. Koraliki były w porządku w wysokiej temperaturze, ale znowu, dlaczego nie grać bezpiecznie?

Oszczędność czasu podczas szycia najlepiej dopasowanej maski na twarz:

Jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie robisz kilka masek na raz. Zazwyczaj lubię uszyć kilkanaście, kiedy mam czas. Zwykle ich wykonanie zajmuje kilka godzin, ale gdy się je rozłoży na części, to każda z nich zajmuje mi około 15-20 minut. Aby uzyskać pełny tutorial dla Best Fit Face Mask, pobierz instrukcje i szablony z mojego postu o Best Fit Face Mask.

Po wycięciu materiału, złóż go tak, aby zadrukowane strony były skierowane do środka. Zaznacz miejsca zagięć na nosie i podbródku. Teraz umieść podszewkę na wierzchu zewnętrznego materiału maski. Wyrównaj miejsca zszycia nosa i podbródka.

Przeszyj oba kawałki materiału wzdłuż linii zagięcia.

Aby zaoszczędzić czas podczas szycia wielu masek, zszyj wszystkie maski łańcuszkiem jedna po drugiej. Poniżej widać, że po przeszyciu szwu na podbródku maski 1, mam już maskę 2 ustawioną w kolejce do przeszycia szwu na nosie.

Po przyszyciu i odcięciu nadmiaru materiału z masek, po prostu otwórz maski tak, aby zewnętrzny materiał był na oa podszewka jest skierowana prawymi stronami na zewnątrz.

Po zszyciu boków, możesz zaoszczędzić czas zszywając łańcuszkiem wszystkie brzegi nosa razem. Następnie obróć łańcuszek masek i zszyj brzegi podbródka (skutecznie zszywając razem kilka masek. Po rozdzieleniu i złożeniu bocznych pasków na uszy, możesz zszyć łańcuszkiem wszystkie boki masek. Oto zabawne zdjęcie mnie z sześcioma maskami zszytymi łańcuszkiem.

Jak uprościć przewlekanie koralików przez paski:

Czas pokazać Wam, jak ja przewlekam moje paski przez koralik. Jest to wskazówka, którą pokazał mi mój teść i jestem mu dozgonnie wdzięczna za ten pomysł! Przekazałem filmik, aby pokazać ten proces poniżej:

Złap długość żyłki wędkarskiej i złóż ją na pół. Przyczep koniec pętli przez koralik. Przeprowadź połowę swojego paska przez pętlę z żyłki. Następnie przeciągnij żyłkę i pasek z powrotem przez koralik.

To już wszystkie oszczędności czasu, jakie mam dla Was dzisiaj. Pracuję nad jednym nowym dodatkiem do maski Best Fit Face Mask, więc upewnij się, że jesteś zapisany na mój newsletter. Otrzymasz również dostęp do mojego darmowego mini kursu: 6 Simple Steps to DIY Anything!

  • Facebook
  • Twitter

You might also like:

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej