Majsterkowanie

Chroń swój dom przed pożarami: Proste kroki do zachowania bezpieczeństwa!

Hej tam! Bezpieczeństwo przede wszystkim, prawda? Porozmawiajmy o kilku prostych i bardzo ważnych sposobach ochrony siebie i swoich bliskich przed pożarami. Jeśli chcesz chronić swój dom przed pożarami, musisz wykonać kilka prostych kroków.

1. Bądź gotowy na alarm

Wyobraź sobie, że masz własnego superbohatera, który ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem – to Twój czujnik dymu! Zainstaluj jeden na każdym piętrze swojego domu, w tym w piwnicy i na zewnątrz, gdzie drzemiesz. Jeśli zamykasz drzwi do sypialni, gdy śpisz, zamontuj tam również jeden czujnik! Testuj tych bohaterów co miesiąc, wymieniaj baterie co roku i pamiętaj, aby nie „pożyczać” ich mocy na inne gadżety. I hej, jeśli mają więcej niż 10 lat, rozważ zakup nowych pomocników. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, pomyśl o dodaniu automatycznego systemu zraszaczy przeciwpożarowych do swojego domu.

2. Plan ucieczki

W przypadku pożaru musisz poruszać się jak ninja! Usiądź z rodziną i zaplanuj drogę ucieczki. Upewnij się, że wszyscy znają co najmniej dwa wyjścia z każdego pomieszczenia – nawet przez okna! Jeśli mieszkasz w apartamentowcu, uciekaj schodami, a nie windą. I nie zapomnij wybrać miejsca spotkania na zewnątrz. Przećwicz swój plan ewakuacji co najmniej dwa razy w roku; to jak własne ćwiczenia przeciwpożarowe!

3. Bezpieczeństwo palenia

Palenie może być fajne, ale bezpieczeństwo jest jeszcze fajniejsze! Nieostrożne palenie jest zabronione. Jeśli palisz, używaj dużych, głębokich popielniczek i zatapiaj niedopałki przed ich wyrzuceniem. Zanim wyjdziesz z domu, sprawdź, czy pod poduszkami nie tlą się papierosy. Zapałki i zapalniczki to tajne narzędzia tylko dla dorosłych. Trzymaj je wysoko, w miejscu niedostępnym dla małych rączek i naucz swoje dzieci, że te narzędzia są przeznaczone dla dorosłych.

4. Zabawa w kuchni bez oparzeń

Gotowanie jest super, ale niech będzie bezpieczne! Trzymaj się blisko kuchni podczas gotowania i upewnij się, że nie ma w niej bałaganu. Podwiń rękawy, obróć uchwyty garnków do wewnątrz i ogłoś strefę „wolną od dzieci” wokół kuchenki. Jeśli tłuszcz postanowi zatańczyć z ogniem, przykryj patelnię pokrywką i wyłącz ogrzewanie. Pozostaw pokrywkę, aż wszystko ostygnie.

5. Taniec bezpieczeństwa na grzejniku

Grzejniki są jak małe kule ognia. Trzymaj je co najmniej trzy stopy od wszystkiego, co może się zapalić, i upewnij się, że dzieci i zwierzęta nie zbliżają się zbyt blisko. Wyłączaj je, gdy wychodzisz lub kładziesz się spać – to tak, jakbyś dawał im małą drzemkę.

6. Elektryczna mądrość

Twoje urządzenia też z Tobą rozmawiają! Jeśli coś śmierdzi rybami lub dymi, odłącz to natychmiast i sprawdź. Wymień wszystkie przewody, które wyglądają na zużyte i prosimy o jeden przewód na gniazdko. Żadnych kabli pod dywanem i nie majstrujmy przy skrzynce z bezpiecznikami. Bezpieczeństwo przede wszystkim, pamiętasz?

7. Chłodzenie oparzeń

Oparzenia bolą! Jeśli je odniesiesz, polewaj je chłodną wodą przez 10-15 minut – bez lodu i zdecydowanie bez masła! Jeśli to coś poważnego, nie bądź superbohaterem; udaj się do lekarza.

8. Ucieczka przed dymem

Jeśli podczas ucieczki napotkasz dym, czołgaj się jak ninja! Ręce i kolana, głowa nisko – tak należy postępować. Dzięki temu powietrze będzie tam czystsze.

9. Zatrzymaj się, upuść i przeturlaj

Uh-oh, ubrania się palą? Nie ma powodu do paniki! Zatrzymaj się, upadnij na ziemię, zakryj twarz i turlaj się w kółko. Następnie schłodź oparzenie wodą i wezwij wsparcie. Tak więc, oto twój przewodnik po byciu supergwiazdą bezpieczeństwa! Pamiętaj, że nie chodzi o to, by się bać; chodzi o to, by być przygotowanym. Bądź bezpieczny, przyjacielu! I jeszcze jedno, zanim odejdziesz! W mało prawdopodobnym przypadku, gdy pożar spowoduje szkody w domu, dobrze jest mieć bohatera gotowego do sprzątania. Skontaktuj się z dostawcą usług usuwania skutków pożarów, ekspertem w przywracaniu domów po pożarach.

Są jak czarodzieje naprawiający rzeczy i sprawiający, że twoje miejsce jest jak nowe. Zapisz ich numer na wszelki wypadek – ponieważ zawsze lepiej być przygotowanym na nieoczekiwane. Chroń swój dom przed pożarami i wiedz, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki!

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej