Majsterkowanie

Co zrobić, gdy pada deszcz po odbarwieniu pokładu?

Dobrze zabarwiony pokład jest dumą i radością wielu właścicieli domów. Barwienie zwiększa ganek estetyczny ogromnie i sprawia, że drewno / tarcica mniej podatne na gnicie, wypaczenia i ogólnej degradacji. Jednak twoja radość będzie krótkotrwała, jeśli pada w ciągu kilku godzin lub dni od barwienia pokładu.

Jeśli pada po barwieniu pokładu, ocenić szkody ostrożnie. Może będziesz miał szczęście, a szkoda jest niewielka, składająca się z kilku plam, poczekaj, aż drewno jest suche, a następnie piasek problematyczne miejsca przed ponownym zastosowaniem nowej plamy. Jeśli uszkodzenie jest poważne, być może trzeba będzie zacząć od zera.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić szkody deszczu na pokładzie barwione i wskazówki dla najlepszych wyników.

Jak naprawić uszkodzenie deszczu na pokładzie barwione

Nie ma jednego rozmiaru rozwiązanie dla naprawy szkody deszczu na pokładzie barwione. To dlatego, że poziom uszkodzenia na poplamionym pokładzie po ulewie może się znacznie różnić, co wymaga innego podejścia do problemu.

Niemniej jednak, uszkodzenie deszczu na poplamionym pokładzie może należeć do jednej z tych kategorii: drobne lub poważne.

Naprawa drobnych uszkodzeń deszczu na pokładzie barwione

Każdy, od pokładu ekspertów barwienia do instrukcji producenta na pojemniku plamy, powiedzieć, aby nie zaplanować projekt barwienia przed konsultacją pogodynka. To dlatego, że można znacznie złagodzić szkody ulewy może spowodować do pokładu przez barwienia podczas „bezpiecznych” dni, kiedy prognoza mówi, że może nie padać przez kilka dni.

Robiąc to pozwoli plamy wystarczająco dużo czasu, aby ustawić się w drewnie, zmniejszając jego podatność na zmycie podczas deszczu. Niemniej jednak, matka natura jest nieprzewidywalna, czasami zaskakuje nas deszczem bez uprzedzenia.

Jeśli szczęście jest po twojej stronie, a deszcz jest mżawka, najgorsze, co może się zdarzyć do barwienia pokładzie jest kilka plam lub niedoskonałości tu i tam.

Jeśli tak jest i uszkodzenia deszczu jest tylko powierzchowne, można szybko poprawić go przez ponowne zastosowanie plamy na wypłukane miejsca. Jednak pozwalając pokładu do całkowitego wyschnięcia przed ponownym zastosowaniem plamy będzie najlepiej.

Nie należy stosować plamy na drewnie, które właśnie dostał deszcz na, jak to nie będzie odpowiednio wchłaniane, co powoduje niedbały pracy i podejmowania drewniany pokład wyglądają brudne. [This is Why Your Wooden Deck Always Looks Dirty].

Dla drobnych uszkodzeń, wykonaj następujące kroki:

  1. Daj pokładowi dużo czasu na wyschnięcie. Najlepiej jest czekać co najmniej 48 godzin.
  2. Następnie zacznij pracować nad problematycznymi miejscami. Jak idziesz o ponownym zastosowaniu będzie zależeć od plamy używasz, To dlatego, że różne marki plam pochodzą z specjalnych instrukcji barwienia i wymagań. Jako takie, upewnij się, aby przeczytać instrukcje producenta keenly przed ponownym zastosowaniem.
  3. Szlifuj wypłukane obszary, a następnie nałóż świeżą warstwę bejcy. Dobrą zasadą jest eksperymentowanie na niepozornym miejscu przed próbą skorygowania bardziej widocznych niedoskonałości. Czynienie tego pozwoli Ci zobaczyć, czy ten kierunek działania przyniesie pożądane rezultaty.

Naprawianie poważnych uszkodzeń deszczu na zabarwionym pokładzie

Czasami deszcz nie będzie wyrozumiały, powodując nieestetyczny bałagan. Jedną z oznak znacznych uszkodzeń spowodowanych deszczem jest rozległe złuszczanie się lub łuszczenie powłoki bejcy. W takich przypadkach istnieje tylko jedno rozwiązanie – ponowne wykonanie całego procesu.

Oto jak się za to zabrać:

1. Użyj Deck Stain Stripper Aby usunąć Uszkodzona powłoka bejcy

Nie można nakładać nowej bejcy bez usunięcia starej. Dzieje się tak dlatego, że cała idea bejcowania drewna polega na zapewnieniu mu maksymalnej ochrony przed żywiołami, nie wspominając o nadaniu tarcicy wyszukanego wykończenia. Tak więc najlepiej byłoby, gdybyś usunął starą bejcę, aby umożliwić nowej dostęp do porów drewna i zapewnić gładkie wykończenie.

Najbardziej skutecznym i wydajnym sposobem na usunięcie niepożądanych plam pokładowych jest użycie bejcy. Drewno plamy strippery zawierają żrące składniki, takie jak wodorotlenek sodu, które zmiękczają stare plamy drewna, dzięki czemu łatwiej je usunąć przez mycie pod ciśnieniem.

Polecam użycie Restore-A-Deck Wood Stain Stripper z Amazon. Nie tylko usuwa on przezroczyste i półstałe powłoki plam, ale także przywraca drewno. Jednak w przypadku plam o stałym kolorze, być może trzeba będzie zastosować stripper kilka razy, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Jest również przyjazny dla środowiska.

2. Ciśnienie umyć poplamione Deck

Czyszczenie pokładu poprzez mycie ciśnieniowe jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w społeczności stolarskiej. Zwolennicy tej techniki czyszczenia mówią, że jest to najlepszy sposób na dotarcie głęboko w drewno, co pozwala na usunięcie uporczywych plam i brudu.

Krytycy tej metody mówią, że mycie elektryczne może zniszczyć integralność strukturalną tarcicy, osłabiając strukturę.

Chociaż oba ujęcia mają zasługi, można znaleźć szczęśliwy środek, używając umiarkowanych ilości ciśnienia do głębokiego czyszczenia pokładu. Niemniej jednak, idealne ciśnienie zależy od drewna pokładu.

Dla miękkiego drewna, takich jak sosna lub cedr, polecam użycie najniższego ustawienia ciśnienia, które pozwala na dokładne umycie między 500 i 600 psi (funtów na cal kwadratowy). Jednak twarde drewno może wytrzymać wyższe ciśnienie do 1500 psi.

3. Zastosuj Wood Brightener do pokładu

Po podaniu pokładu dokładne mycie, należy rozważyć zastosowanie rozjaśniacza do drewna, aby tarcica bardziej podatne na nowe plamy. Widzisz, większość pokładowych stripperów plamy zmienić pH drewna, narażając jego zdolność do przyjęcia nowych plam.

Rozjaśniacz drewna przywraca pH tarcicy, oczyszcza pory i sprawia, że jaśniejsze, co pozwala eksperymentować z plamami różnych kolorach.

Polecam użycie Restore-a-Deck Wood Brightener z Amazon. To robi doskonałą pracę neutralizacji plamy stripperów, rozjaśniania i przywracania drewna i poprawy zdolności pokładu do absorbowania nowego plamy. To również pochodzi w dość przyjaznej dla kieszeni cenie.

4. Sand Your Deck z 80-grit papieru ściernego

Szlifowanie pokładu przed zastosowaniem plamy jest kluczowe. To pozwala otworzyć pory drewna, zapewniając plamę wnika głęboko w drewno.

Jednak nie można używać każdego papieru ściernego. Na przykład, drobny papier ścierny może pakować pory drewna z pyłem, co utrudnia twój pokład do absorbowania nowego plamy. Z drugiej strony, gruby papier ścierny może uszkodzić tarcicę pokładu, zwłaszcza jeśli jest to miękkie drewno.

Rozważ użycie 80-grit papieru ściernego na pokładzie. To nie jest ani zbyt piękne, ani zbyt szorstkie. Szlifuj pokład ostrożnie i metodycznie, aby uzyskać jednolity wygląd. Po szlifowane, użyj odkurzacza, aby usunąć kurz.

5. Zastosuj swój Stain i Allow Adequate Drying Time

Biorąc pod uwagę, że przechodzisz przez cały ten wysiłek z powodu poprzedniej ulewy pada na twojej paradzie, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest inny prysznic zmywający twoje wysiłki.

Dlatego przed zastosowaniem kolejnego plamy do świeżo przygotowanego pokładu, sprawdź najpierw prognozę pogody.

Chcesz mieć pewność, że nie będzie żadnego deszczu przez co najmniej tydzień. Twój pokład potrzebuje co najmniej 72 godzin do całkowitego wyschnięcia po przygotowaniu go. To dlatego, że mokra tarcica nie plamią łatwo z powodu wilgoci zatykającej pory.

Nowo barwione pokładzie wymaga 48-72 godzin dla plamy ustawić w prawidłowo. Dlatego musisz mieć pewność, że nie będzie padać przez co najmniej tydzień, zanim zastosujesz kolejną plamę, w przeciwnym razie, twoje wysiłki pójdą w dół drenażu ponownie.

Jeśli nie możesz uzyskać tego zapewnienia od prognozatora pogody, byłoby lepiej czekać niż ryzykować.

Bejce na bazie wody zazwyczaj ustawić znacznie szybciej niż ich odpowiedniki na bazie oleju i może leczyć w zaledwie 6 godzin, co oznacza, że pokład może być gotowy do użycia w mniej niż 24 godzin.

Z drugiej strony, bejce na bazie oleju zazwyczaj trwa do 48 godzin, aby ustawić i wyschnąć. Należy również rozważyć, jak długo zostawić plamę na pokładzie przed wytarciem go. [How Long Should You Leave Stain on Wood Before Wiping It?]

Bejca na bazie wody vs. Bejca na bazie oleju

Jak wspomniano, plamy pokładowe mogą być albo na bazie oleju lub na bazie wody. Większość majsterkowiczów uważa plamy pokładowe na bazie oleju jako lepszej opcji, ponieważ zapewniają one dłuższą ochronę przed żywiołami niż bejce na bazie wody.

Jednak plamy na bazie oleju mają swoje wady. Na początek, biorą długi czas, aby ustawić. Jeśli mieszkasz w obszarze podatnym na ciężkie i spójne ulewy, to byłoby ryzykowne używać bejcy na bazie oleju ze względu na to, jak długo trwa ustalenie.

Bejce na bazie oleju są również zazwyczaj droższe niż bejce na bazie wody.

Bejce na bazie wody zyskują popularność, dzięki temu, jak się wchłaniają przez drewno w rekordowym czasie. Jak wspomniano, plamy na bazie wody pokład może ustawić w tak mało jak 6 godzin.

Co więcej, ich wodna konsystencja pozwala bejcom na bazie wody wnikać w drewno głębiej.

Jako takie, plamy na bazie wody może być najlepszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mieszkają w obszarach podatnych na ciągłe opady deszczu.

W tym względzie, sprawdź #1 Deck Premium Wood Stain na Amazon. Co kocham o #1 Deck jest to, że nawet działa na wilgotnym drewnie, co pozwala na gruntowanie i plamy pokładzie w krótkim okresie czasu. Działa również jako zarówno plama i uszczelniacz, zapewniając maksymalną ochronę przed robakami, pleśnią i niesprzyjającą pogodą.

Wniosek

Niewiele rzeczy jest tak przygnębiające, jak oglądanie deszczu pound świeżo zabarwione pokładzie do oczu. Twój sposób działania będzie zależeć od powstałej szkody.

Jeśli twój pokład jest nadal w dobrym stanie, z wyjątkiem kilku miejsc, można naprawić te obszary problemowe indywidualnie poprzez zastosowanie nowego plamy nad nimi. Jednakże, jeśli szkoda jest rozległa i plama łuszczy się, będziesz musiał go rozebrać i zacząć od nowa.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej