Dom

Co zrobić, jeśli Twój sprzedawca nie chce zabrać swojej nieruchomości z rynku

Zrobiłeś ofertę, miał go przyjąć, i poprosił sprzedającego, aby wziąć nieruchomość spadła na rynku.

Problemem jest to, że powiedzieli, że wolą zachować go na. Co teraz? Jaki jest najlepszy sposób postępowania, gdy sprzedawca nie chce zdjąć swojego domu z rynku po przyjęciu oferty?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się.

Komunikuj się

Twoim pierwszym krokiem powinno być zawsze otwarcie linii komunikacyjnych ze sprzedającym za pośrednictwem jego agenta nieruchomości.

Dotrzeć do agenta sprzedającego i zapytać, dlaczego ich klient jest niechętny do podjęcia ich właściwości z rynku. Bądź grzeczny, uprzejmy i cierpliwy, ale wyrazić swoje obawy i poprosić o wyjaśnienie powodów, dla których uważają, że nieruchomość powinna pozostać wymienione. Czyniąc to podkreśli wszelkie kwestie, które mogą być łatwo adresowane i daje wyobrażenie o tym, co motywuje ich do kopania ich pięty w.

Skuteczna komunikacja zapewni, że wszelkie nieporozumienia zostaną wcześnie wyjaśnione, a także przyniesie wszelkie problemy i obawy na pierwszy plan, aby można je było rozwiązać.

Czy mogę skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym?

Choć może to być możliwe, to generalnie nie jest to najlepszy pomysł.

Agenci nieruchomości są wyszkolonymi negocjatorami, którzy nie są tak emocjonalnie przywiązani do transakcji jak kupujący i sprzedający. Ich doświadczenie na rynku nieruchomości i biegłość w radzeniu sobie z obiema stronami sprzedaży pozwala im zapewnić cenne spostrzeżenia i wskazówki dla obu stron. Są twoim pośrednikiem.

Poproś agenta, aby pomógł Ci przedstawić swoje obawy sprzedawcy, abyście mogli wspólnie znaleźć rozwiązanie, które przyniesie korzyści wszystkim.

Stan swojej sprawy

Dobry agent nieruchomości będzie wiedział, jak radzić sobie w takich sytuacjach, ale mimo to powinieneś jasno przedstawić swoje stanowisko.

Podczas rozmowy z agentem sprzedającego, ponownie podkreślić swoje zaangażowanie, aby transakcja się stało. Niech wiedzą o swoich obawach dotyczących innych nabywców wchodzących w grę i możliwość przedłużenia procesu w wyniku. Nikt – nie sprzedawca, ich agent, lub inni w łańcuchu – chce opóźnień i komplikacji, więc podkreślić korzyści z gładkiej i skutecznej sprzedaży i chęć zapewnienia wszystko idzie bez szwanku.

Zaufanie i współpraca między obiema stronami są niezbędne elementy bezproblemowej transakcji, więc zrobić punkt podkreślając fakt, że robisz swoje.

Rozważ umowę lock-out

Umowa lock-out (AKA umowa wyłączności) może być pomocnym narzędziem wykorzystywanym do zapobiegania gazumpingu i zapewnić, że sprzedawca zobowiązuje się do zabrania domu z rynku.

Takie umowy są prawnie wiążące umowy między dwiema stronami i zakazują sprzedawcy mówić do innych potencjalnych nabywców na określony czas. Podczas gdy umowa jest w miejscu, nieruchomość jest zdjęta z rynku, co pozwala na zrobienie due diligence i zabezpieczyć kredyt bez ryzyka bycia gazumped.

Jak ze wszystkim, jednak istnieją plusy i minusy:

Pros

 • Daje kupującemu poczucie bezpieczeństwa i czas na dokończenie zakupu bez obawy o innych zainteresowanych
 • Pokazuje zaangażowanie sprzedającego w sprzedaż i jego gotowość do współpracy z kupującym
 • Zachęca obie strony do przyspieszenia procesu zakupu, aby dotrzymać uzgodnionego terminu

Cons

 • Sporządzenie tych umów może wiązać się z dodatkowymi kosztami prawnymi dla obu stron
 • Niektórzy sprzedawcy mogą niechętnie zawierać umowy lock-out, ponieważ ograniczają one ich zdolność do składania innych ofert w okresie wyłączności
 • Jeśli kupujący nie dokona zakupu w uzgodnionym terminie, sprzedawca może stracić innych potencjalnych nabywców

Jeśli uda Ci się przekonać sprzedającego do zawarcia umowy na wyłączność, ważne jest, aby wynegocjować warunki, które są rozsądne i uczciwe zarówno dla Ciebie, jak i dla sprzedającego.

Weź pod uwagę następujące kwestie:

Czas trwania

Uzgodnij realistyczne ramy czasowe dla okresu lock-out, biorąc pod uwagę średni czas na zatwierdzenie hipoteki, badania i przeniesienie własności, które mają być przeprowadzone i zakończone.

Opłaty i koszty

Przedyskutuj, kto poniesie koszty prawne związane z umową lock-out i czy jakiekolwiek opłaty będą ponoszone przez Ciebie w zamian za zobowiązanie sprzedającego do nie wchodzenia w inne oferty.

Klauzule wypowiedzenia

Określ okoliczności, w których umowa może zostać rozwiązana, takie jak brak zabezpieczenia finansowania lub odkrycie istotnych problemów podczas badania nieruchomości.

Jak można się spodziewać, to zawsze wskazane jest, aby pracować z prawnikiem przy sporządzaniu umowy, takie jak to, aby zapewnić warunki są prawnie uzasadnione i w najlepszym interesie.

Oceń swoje opcje i bądź przygotowany na odejście

Choć może to być rozczarowujące, nie wszystkie transakcje dotyczące nieruchomości kończą się sukcesem.

Pomimo najlepszych starań, możesz znaleźć się w sytuacji, w której sprzedawca nie będzie pączkować i odmówi podjęcia ich domu z rynku. W takich przypadkach ważne jest, aby pamiętać, że odejście może być najlepszą drogą do podjęcia i prawdopodobnie będzie uniknąć bólu serca dalej w dół drogi, jeśli po prostu odejść. Rynek nieruchomości jest zawsze zmienia, więc będą inne możliwości.

To powiedziawszy, nie należy rzucać ręcznika w zbyt wcześnie, albo.

Rozważ zalety i wady kontynuowania zakupu

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy poświęcić trochę czasu na pełną ocenę zalet i wad kontynuowania zakupu.

Czy nieruchomość ma unikalne cechy, które trudno byłoby znaleźć gdzie indziej? Czy jego lokalizacja jest zbyt dobra, aby przejść? Czy byłbyś skłonny zaryzykować uderzenie z wzrostem ceny? Jak bycie gazumped wpływa na Ciebie psychicznie i finansowo?

Zadaj sobie trudne pytania i szukać wskazówek od zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, aby uzyskać obiektywną perspektywę.

Rozważ alternatywne właściwości i wiedz, kiedy jest czas, aby przejść dalej

Jeśli okaże się, że w kolumnie minusów jest więcej plusów niż plusów, może to być czas, aby przejść dalej.

Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, ważne jest, aby nie przywiązać się emocjonalnie do każdej nieruchomości, którą chcesz kupić. Czyniąc to, będzie tylko zachmurzyć swój osąd i uczynić racjonalne podejmowanie decyzji wszystkie, ale niemożliwe. Zacznij szukać innych właściwości w pożądanym obszarze i przedziale cenowym, i zachować otwarty umysł o tym, czego szukasz.

  Zachowaj

 • jasność umysłu, zachowaj perspektywę i nadaj priorytet swoim długoterminowym interesom
 • New properkrawaty trafiają na rynek każdego dnia, a twój wymarzony dom może być następny
 • Wiedza o tym, kiedy odejść, jest istotną umiejętnością w negocjacjach, a radzenie sobie na rynku nieruchomości nie jest wyjątkiem

To wszystko na ten tydzień. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, jak odnieść sukces na rynku nieruchomości, następujące artykuły mogą okazać się przydatne:

Jeśli mieszkasz w Londynie lub West Essex i chcesz wkrótce wejść na rynek nieruchomości, porozmawiaj z nami.

Działamy lokalnie od grubo ponad wieku i mamy bogate doświadczenie, jeśli chodzi o dokonywanie rzeczy na rynku nieruchomości. Nasz zespół sprzedawców szczyci się tym, że pomaga ludziom takim jak Ty osiągnąć jak najłagodniejszą przeprowadzkę, która będzie dla Ciebie bezstresowa. Wychodzenie ponad to wszystko jest częścią tego, co robimy tutaj w Petty Son and Prestwich.

Jeśli chcesz się przekonać, jak bardzo różni się praca z renomowaną, rzetelną i odpowiedzialną agencją nieruchomości, zadzwoń do naszego zespołu już dziś i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Article By: Daniel Roe

Daniel jest prawdziwym graczem zespołowym. Jako negocjator sprzedaży w Petty’s, jego codzienne zadania obejmują wszystko, od prowadzenia pokazów po kontakty z klientami… wszystko to jest dalekie od jego poprzedniego zawodu fryzjera.

020 8530 9924 / Email Directly

Może ci się również spodobać

Read More