Majsterkowanie

Czy mogę używać zmywarki z uszkodzonym pojemnikiem na śmieci?

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz nadal używać zmywarki z uszkodzonym wyrzutem śmieci, to znalazłeś właściwe miejsce. Po przyjrzeniu się temu tematowi, mogę zaoferować Ci kilka sposobów, aby wiedzieć, czy Twoja zmywarka nadal będzie działać, nawet jeśli zepsuty jest wyrzut śmieci.

W wielu przypadkach można nadal korzystać ze zmywarki, jeśli zepsuty jest wywóz śmieci. Śmietnik nie jest połączony ze zmywarką, jednak zmywarka często spływa przez śmietnik (ale nie zawsze). Istnieją przypadki, w których zatkany wyrzut śmieci spowoduje cofnięcie się zmywarki.

Poniżej porozmawiamy o różnych połączeniach między zmywarkami i wyrzutami śmieci. Podamy również kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów zepsutego utylizatora, dzięki czemu można odzyskać sprawność w kuchni.

Czy zmywarka będzie nadal działać, jeśli zepsuje się wyrzutnik śmieci?

Odpowiedź jest zróżnicowana. Jeśli utylizacja śmieci jest uszkodzona, to może spuścić wodę, a może nie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie, jak zmywarka jest podłączona do usuwania śmieci.

Nawet jeśli nie wiesz nic o hydraulice, to nie jest zbyt trudne, aby spojrzeć pod zlewem kuchennym i zobaczyć, jak drenaż ze zmywarki jest podłączony do usuwania śmieci. Wtedy można lepiej określić problem.

Przyjrzyjmy się kilku możliwościom – można je wykorzystać jako wskazówki do własnej diagnozy:

  • Jeśli wywóz śmieci nie działa prawidłowo, czy można korzystać ze zmywarki?
  • Czy można korzystać ze zmywarki, jeśli wywóz śmieci jest zapchany?
  • Jeśli zmywarka nie jest połączona z wyrzutem śmieci, czy można z niej korzystać?

Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Jeśli wyrzucanie śmieci jest nieskuteczne

Czasami zdarza się, że śmietnik nie usuwa jedzenia jak dawniej. W tym przypadku, zmywarka powinna nadal działać. Upewnij się, że nie umieszczasz w zmywarce żadnych dużych, grudkowatych potraw – zawsze wcześniej opłucz każde naczynie.

Kiedy możesz, dobrym pomysłem jest naprawa usuwania śmieci. Nawet jeśli zmywarka nadal działa, stare jedzenie i śmieci mogą zacząć łapać się w usuwaniu śmieci, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu i utrudnia późniejszą naprawę.

Czy zmywarka będzie działała, jeśli śmietnik jest zatkany?

Jeśli wywóz śmieci jest zatkany, zmywarka może nie działać. Dlaczego? Ponieważ wywóz śmieci może być za odpływem Twojej zmywarki (jest to częste, jeśli zmywarka przechodzi przez system usuwania śmieci).

W tym przypadku zależy to od miejsca, w którym zatkany jest śmietnik. Na przykład, niektóre utylizatory mogą być nieskuteczne, ponieważ jest coś dużego, jak łyżka lub zabawka dziecięca, która całkowicie zatrzymuje urządzenie – woda powinna nadal być w stanie spływać.

Ale, jeśli jesteś wywóz śmieci jest zatkany z czymś, jak skórki ziemniaków, to jest prawdopodobne, że twoja zmywarka będzie zatkany zbyt, ponieważ obszar odpływu jest całkowicie wypełnione odpadów. Zanim zmywarka lub wywóz śmieci będzie działać, trzeba będzie odblokować cały system.

Co zrobić, jeśli zmywarka nie jest połączona z wyrzutem śmieci?

Zdarzają się przypadki, że zmywarka będzie omijać śmietniki. W takich przypadkach, nawet jeśli śmietnik jest zapchany, zmywarka będzie spuszczać wodę. Jeśli jednak zmywarka nie odpływa, to wiadomo, że problem tkwi prawdopodobnie w orurowaniu samej zmywarki..

W następnej części podamy kilka sposobów na rozwiązanie problemu zepsutego usuwania śmieci – w niektórych przypadkach naprawa usuwania śmieci sprawi, że zmywarka będzie działać prawidłowo.

Rozwiązywanie problemów z uszkodzonym usuwaniem śmieci

Jeśli zepsuł się zrzut śmieci, może to mieć wpływ na działanie zmywarki lub nie. Jednak nadal będziesz chciał naprawić swój wyrzut śmieci. Nawet jeśli zmywarka wygląda jakby nadal pracowała, zepsuty wyrzut śmieci może doprowadzić do powstania większej ilości zatorów i spłukiwania do zmywarki.

Uwaga: zanim pomyślisz o naprawie zmywarki, upewnij się, że rozumiesz wszystkie procedury bezpieczeństwa. To samo dotyczy wywozu śmieci. Wiele z tych jednostek jest podłączonych do prądu i może spowodować porażenie prądem, jeśli nie jesteś ostrożny.

Tak, możesz chcieć zaoszczędzić pieniądze i uniknąć wezwania serwisanta, ale jeśli nie jesteś pewien siebie, to czasami mądrze jest wybrać bezpieczniejszą drogę. Ponadto, jeśli wynajmujesz mieszkanie, to nie ma powodu, aby bałagan wokół systemu: zadzwoń do działu konserwacji i zapewnić, że przyjdą i naprawić go poprawnie.

W porządku, teraz, gdy mamy to zrzeczenie się z drogi, porozmawiajmy o niektórych opcjach naprawy usuwania śmieci i zmywarki. To wszystko są proste.

Sposoby na poprawienie zepsutej śmieciarki:

  • Check Power
  • Sprawdź wyłącznik
  • Korek spustowy

Oto film, który przechodzi przez kilka wskazówek dotyczących naprawy uszkodzonego usuwania śmieci.

Sprawdź zasilanie

Tak, wiem, że to brzmi głupio, ale to czasem głupie rzeczy, które mogą przejść przez nasze głowy. Najpierw zajrzyj pod zlew. Wiele razy pod zlewem znajduje się wtyczka (umieszczona tam dla śmietników i zmywarek). Wtyczka ta ułatwia wyjmowanie i wymianę urządzeń bez konieczności każdorazowego wykonywania okablowania.

Jednak w przypadku wtyczki możliwe jest, że została ona przypadkowo wypchnięta z gniazdka. Może być tak, że rzuciłeś coś pod zlewem i wyciągnęło to wtyczkę. Sprawdź to dwukrotnie, zanim zaczniesz się martwić o poważniejsze problemy! Sprawdź również skrzynkę wyłączników, aby upewnić się, że przełącznik nie został uruchomiony.

Teraz porozmawiajmy o wyłączniku.

Sprawdź wyłącznik wyzwalający śmieci

Niektóre śmietniki będą działać naprawdę gorąco – czasami można usłyszeć, że naprawdę pracują, aby zmielić dużo starego jedzenia. Kiedy śmieci zaczyna pracować zbyt ciężko i ryzykuje przegrzanie, to niektóre systemy mają automatyczną funkcję wyłączania. Jeśli ta funkcja się włączy, to urządzenie zatrzyma się do momentu naciśnięcia przełącznika resetującego.

Jeśli śmieciarka nagle się zatrzymała, należy poszukać wokół urządzenia przełącznika, który mógłby zresetować system. Często jest to czerwony przycisk. Jeśli nie możesz znaleźć przełącznika, zajrzyj do instrukcji obsługi lub zwróć się do producenta.

Jeśli znajdziesz przełącznik i śmieciarka włączy się ponownie, uważaj, aby nie przeciążyć systemu. Warto również skontaktować się z fachowcem, aby upewnić się, że w grę nie wchodzi coś bardziej złowrogiego.

Ukryty korek spustowy w śmietniku

Kilka rzeczy może się zdarzyć, gdy instalujesz nową zmywarkę lub śmietnik. Po pierwsze, możesz mieć nowy wyrzut śmieci i próbujesz go podłączyć do zmywarki. Jest to dość częste zjawisko.

Po drugie, być może masz nową zmywarkę i próbujesz ją podłączyć do wyrzutu śmieci (co nie było możliwe).ot wcześniej mają dołączoną zmywarkę). Masz wszystko ustawione i gotowe do pracy, ale kiedy uruchamiasz zmywarkę, zdajesz sobie sprawę, że woda nie jest odprowadzana ze zmywarki. Co się stało?

W obu przypadkach odpowiedzią może być korek spustowy w wylocie śmieci. Producenci wiedzą, że nie każdy będzie miał zmywarkę i że nie każdy będzie podłączał swoją zmywarkę do wyrzutu śmieci, dlatego umieszczają szczelny korek spustowy z boku wyrzutu śmieci, dzięki czemu woda nie wycieka wszędzie!

Problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś zapomni usunąć ten korek spustowy. Jeśli zmywarka nie odpływa, należy odłączyć ją od pojemnika na śmieci, użyć latarki i zajrzeć do otworu w pojemniku na śmieci – jeśli widać blokadę, to prawdopodobnie jest to korek spustowy.

Teraz wystarczy użyć czegoś, aby wypchnąć korek spustowy. Prawdopodobnie będziesz musiał odzyskać korek spustowy z zlewu powyżej, więc upewnij się, że utylizacja jest wyłączona!

Oto film, który pokazuje, jak usunąć korek spustowy z utylizacji.

Porady dotyczące lepszej współpracy między zmywarką a wyrzutem śmieci

Opłucz naczynia przed umieszczeniem ich w zmywarce

Jeżeli ty chcesz dostawać maksymalną skuteczność od twój zmywarki i śmietnika, ja jest konieczny że ty rozumiesz jak one pracują i co one mogą obsługiwać. Niektóre zmywarki i śmietniki mogą obsłużyć prawie wszystko, inne nie. Nie ma powodu do frustracji, próbując zmusić urządzenie do zrobienia czegoś, do czego nie zostało zbudowane.

Unikaj umieszczania niektórych pokarmów w usuwaniu śmieci

Istnieją pewne pokarmy, takie jak niegotowany ryż lub skórki ziemniaków, które nie powinny być umieszczane w śmietniku. Sprawdź, co Twoja jednostka jest oceniana dla i dowiedzieć się, co twój system septyczny może i nie może obsługiwać.

A teraz konkluzja.

Ostateczna opinia o zepsutym wyrzucającym śmieci i używaniu zmywarki

W zależności od tego, jak Twoja zmywarka jest podłączona do utylizacji, może ona działać lub nie działać, jeśli utylizacja zawiedzie. Jeśli zmywarka łączy się bezpośrednio z wyrzutem śmieci, to naprawdę zatkany wyrzut śmieci zwykle zatka zmywarkę, ale zmywarka może nadal spływać, nawet jeśli jest to tylko częściowy blok.

Nie należy prosić o to, aby śmietnik lub zmywarka zrobiły coś, do czego nie zostały zaprojektowane. Jeśli nie jesteś pewien, z czym możesz sobie poradzić, przyjrzyj się swojemu urządzeniu do usuwania odpadów, znajdź nazwę producenta i zadzwoń do niego – będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania z największą ilością szczegółów.

Może ci się również spodobać

Read More