Majsterkowanie

Czy można ponownie wykorzystać stare deski tarasowe, odwracając je?

Podczas przebudowy lub wymiany pokładu, można się zastanawiać, co zrobić ze starymi deskami. Niektórzy ludzie po prostu wyrzucają je, podczas gdy inni próbują znaleźć kogoś, kto chce je. Ale inni zastanawiają się, czy możliwe jest ponowne wykorzystanie starych desek pokładowych poprzez zwykłe przerzucanie ich.

Możesz ponownie wykorzystać stare deski pokładowe poprzez ich przerzucenie. Jednak jest kilka rzeczy, które musisz zrobić najpierw, zanim będziesz mógł zdecydować, czy to zrobić, czy nie. Należą do nich ocena stanu starych desek pokładowych, sprawdzenie łączników i wiele innych.

Reszta tego postu zajmie się tymi krokami w szczegółach, jak również właściwy sposób przerzucania starych desek tarasowych. Będę również przedstawić zalety i wady ponownego wykorzystania starych desek tarasowych i zalecenia, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Tak więc, jeśli myślisz o ponownym wykorzystaniu starych desek tarasowych, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć!

Jak określić, czy Twoje deski pokładowe są wielokrotnego użytku

1. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń

Pierwszym krokiem w ponownym wykorzystaniu starych desek tarasowych jest sprawdzenie ich pod kątem uszkodzeń. Szukaj wszelkich wypaczeń, pęknięć lub rozszczepień, które mogłyby uczynić deskę niebezpieczną. Jeśli deski są wykonane z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, sprawdź, czy nie ma oznak gnicia. Możesz również poszukać oznak uszkodzenia przez owady, takich jak dziury lub tunele.

Jeśli deski są wykonane z materiału kompozytowego, sprawdź, czy nie ma żadnych uszkodzeń powierzchni. Mogą to być zadrapania, zaplamienia lub wyblaknięcia.

Należy pamiętać, że niektóre uszkodzenia można naprawić. Na przykład małe pęknięcia i rozszczepienia można zwykle wypełnić wypełniaczem do drewna lub żywicą epoksydową. A tarcica impregnowana ciśnieniowo, która zaczyna wykazywać oznaki gnicia, może być często traktowana środkiem konserwującym, aby przedłużyć jej żywotność.

Ale jeśli szkoda jest zbyt zły, trzeba będzie wymienić stare deski pokładowe zamiast ponownego wykorzystania.

2. Sprawdź integralność strukturalną

Nawet jeśli stare deski pokładowe są w dobrym stanie, trzeba będzie sprawdzić ich integralność strukturalną przed ponownym użyciem. Aby to zrobić, szukać wszelkich oznak słabości, takich jak zwisające lub łuku.

Jeśli stare deski pokładowe są wykonane z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, sprawdź, czy nie ma śrub, które się poluzowały. Również szukać wszelkich śrub, które pracowały ich sposób z desek.

Tymczasem, jeśli stare deski pokładowe są wykonane z materiału kompozytowego, sprawdź, czy któryś z desek zaczyna się rozwarstwiać. To jest, gdy warstwy materiału kompozytowego zaczynają oddzielać się od siebie.

3. Upewnij się, że stare deski tarasowe są nadal odpowiedniej wielkości

Z biegiem czasu, deski pokładowe mogą się skurczyć, gdy wyschną. Tak więc, przed ponownym użyciem starych desek pokładowych, upewnij się, że są one nadal odpowiedniej wielkości dla Twojego projektu.

Aby to zrobić, zmierzyć stare deski pokładowe i porównać wymiary do tych, które trzeba do odnowionego pokładu. Jeśli stare deski pokładowe są innej wielkości, trzeba będzie albo przyciąć je w dół lub wymienić je.

4. Sprawdź stare deski pokładowe dla łączników

Jeśli planujesz przerzucić stare deski pokładowe, trzeba będzie usunąć wszelkie gwoździe lub śruby, które są nadal w nich. Aby to zrobić, ostrożnie usunąć elementy złączne z pry bar lub śrubokręt.

Uważaj, aby nie uszkodzić stare deski pokładowe, jak usunąć elementy złączne. Dodatkowo, upewnij się, aby pozbyć się łączników prawidłowo, więc nie kończą się w nowym pokładzie.

5. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo starych desek pokładowych, aby zakończyć swój projekt

W zależności od wielkości projektu, może trzeba będzie wymienić niektóre z starych desek pokładowych. Więc przed przerzuceniem old deck boards, upewnij się, że masz wystarczająco dużo, aby zakończyć pracę.

Zmierz swój projekt i porównaj wymiary ze starymi deskami pokładowymi. Jeśli potrzebujesz więcej desek, poszukaj takich, które są podobne w rozmiarze i kształcie. Możesz kupić nowe deski lub poszukać starych, nadających się do recyklingu desek w kolorze podobnym do tych, które już masz.

Jak przerzucić deski tarasowe dla nowego wyglądu

Teraz, gdy wiesz, jak określić, czy stare deski pokładowe są nadal przydatne, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przerzucić i ponownie wykorzystać je do nowego wyglądu.

Pierwszym krokiem jest usunięcie starych desek pokładowych. Gdy wszystkie stare deski pokładowe zostały usunięte, można teraz przystąpić do czyszczenia ich za pomocą pokładu-czyszczenie produktu jak DeckMAX Skoncentrowany kompozyt i drewno Deck Cleaner (dostępne na Amazon). Ten środek czyszczący jest specjalnie sformułowane, aby usunąć środowiskowe czarne i zielone plamy na kompozytowych i drewnianych pokładów.

Po upewnieniu się, że deski pokładowe są czyste, można je teraz ponownie zainstalować. Idealnie, należy użyć tego samego typu łączników do ponownej instalacji starych desek pokładowych. Jednak tak długo, jak są one odpowiednie dla Twoich potrzeb, można również użyć innego rodzaju łączników, takich jak śruby zamiast gwoździ.

Po stare deski pokładowe zostały odwrócone, można teraz cieszyć się nowym pokładzie. Ale pamiętaj, aby okresowo sprawdzać stare deski pokładowe, aby upewnić się, że są one nadal w dobrym stanie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, napraw je tak szybko, jak to możliwe.

Jak długo potrwa odwrócony stary pokład?

Żywotność odwróconych starych desek pokładowych będzie zależeć od kilku czynników, takich jak rodzaj drewna, klimatu i jak dobrze stare deski pokładowe są utrzymywane.

 • Rodzaj drewna. Twarde drewno, takie jak klon, dąb i mahoń mają tendencję do trwałego niż miękkie drewno, takie jak cedr i sekwoja, i nie będzie wypaczać lub kubek tak łatwo. Więc jeśli szukasz starych desek pokładowych, które będą nadal trwać długo, twarde drewno jest drogą do zrobienia.
 • Klimat. Jeśli mieszkasz w miejscu o surowej pogodzie, stare deski pokładowe z miękkiego drewna może nie trwać tak długo, jak te z twardego drewna. To dlatego, że miękkie drewna są bardziej podatne na słońce, wiatr i uszkodzenia deszczu. Tymczasem stare deski pokładowe wykonane z twardego drewna może trwać przez wiele lat w surowszym klimacie.
 • Konserwacja. Stare deski pokładowe, które są prawidłowo czyszczone i uszczelnione będzie trwać dłużej niż te, które nie są. Pamiętaj, aby sprawdzić stare deski pokładowe okresowo za wszelkie oznaki uszkodzenia, takie jak gnicie lub gnicie.

Ogólnie rzecz biorąc, jednak można oczekiwać, że stare deski pokładowe trwać przez kilka lat, zanim trzeba je wymienić. Z właściwej opieki i konserwacji, stare deski pokładowe powinny trwać przez wiele lat, aby przyjść.

Jeśli jesteś do obróbki drewna lub majsterkowania, prawdopodobnie użyłeś cedru przed. Pomimo swojej trwałości, cedr pęka częściej niż wielu chciałoby. Dowiedz się dlaczego i co możesz z tym zrobić w moim kompletnym przewodniku. [Dlaczego drewno cedrowe się rozszczepia? 10 przyczyn i poprawek].

Plusy i minusy przerzucania desek tarasowych

Jak każdy inny projekt domu poprawy, przerzucanie starych desek pokładowych ma zarówno plusy i minusy. Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia przed rozpoczęciem tego projektu.

Plusy

 • Flipping deski da twój pokład zupełnie nowy wygląd. Jeśli twój stary pokład zaczyna pokazywać swój wiek, przerzucanie desek może dać mu świeży, nowy wygląd.
 • To może zaoszczędzić pieniądze. Jeśli rozważasz wymianę starego pokładu, przerzucanie desek może być bardziej opłacalną opcją. Nadal trzeba będzie kupić nowy decking materiały, ale nie będziesz musiał płacić za koszty pracy związane z wyrwaniem starego pokładu i zainstalowaniem nowego.
 • To pomoże chronić leżące legary przed uszkodzeniem przez pogodę.

Cons

 • Flipping deski może być dużo pracy. Trzeba będzie usunąć wszystkie stare deski, odwrócić je, a następnie ponownie zainstalować. Może to być czasochłonne i pracochłonne przedsięwzięcie.
 • Istnieje ryzyko uszkodzenia desek. Kiedy usuwasz stare deski, istnieje ryzyko ich uszkodzenia. A jeśli nie jesteś ostrożny przy przewracaniu ich, możesz skończyć z pęknięciem lub rozszczepieniem desek.
 • Będziesz musiał mieć plan w miejscu do usuwania starych desek pokładowych, które są zbyt uszkodzone, aby być ponownie wykorzystane, co jest dodatkowym kosztem.

Ogólnie rzecz biorąc, odwracając stare deski pokładowe i używając ich ponownie ma zarówno zalety, jak i wady. Rozważ te plusy i minusy przed podjęciem decyzji. Jeśli zdecydujesz się zrobić projekt, upewnij się, że przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa i mieć plan usuwania starych desek pokładowych.

Z tym, pozwól mi podzielić się z wami kilka wskazówek podczas przygotowywania starych desek pokładowych do ponownego użycia.

Przydatne wskazówki dotyczące przerzucania starych desek tarasowych

 • Sprawdź stare deski pokładowe ostrożnie przed przerzuceniem ich. Spójrz na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, takie jak zgnilizna lub gnicie. Jeśli zauważysz jakieś uszkodzenia, należy go naprawić przed przerzuceniem starych desek tarasowych.
 • Usuń wszystkie stare deski pokładowe przed odwróceniem ich. To sprawi, że projekt iść znacznie gładsze i pomóc zapobiec uszkodzeniu starych desek tarasowych.
 • Bądź ostrożny podczas usuwania elementów złącznych z starych desek tarasowych. Nie chcesz, aby uszkodzić deski, jak je usunąć.
 • Użyj tego samego typu łączników do ponownego zainstalowania starych desek pokładowych. Pomoże to zapewnić ścisłe, bezpieczne dopasowanie i pomóc, aby zapobiec stare deski pokładowe z luzem.
 • Usuń wszelkie stare farby lub plamy. Jeśli stare deski pokładowe są malowane lub barwione, trzeba będzie usunąć starą farbę lub plamę przed ponownym użyciem. Aby to zrobić, użyj stripera farby lub papieru ściernego, aby usunąć stare wykończenie.

Wnioski

Flipping stare deski pokładu może dać swój pokład zupełnie nowy wygląd. Jednak przed rozpoczęciem tego projektu, należy dokładnie rozważyć plusy i minusy. Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich środków ostrożności, zbyt, i mieć plan w miejscu do usuwania starych desek pokładowych. Z tego powodu, jeśli zdecydujesz się iść do przodu z przerzucania starych desek pokładowych, wskazówki, które wymieniłem powyżej pomogą uczynić proces go gładko.

Może ci się również spodobać

Read More