Dom

Czy można sprzedać nieruchomość bez agenta nieruchomości?

W dzisiejszym poście badamy Twoje opcje, jeśli myślisz o sprzedaży bez pomocy tradycyjnego agenta nieruchomości.

Nic dziwnego, będziemy również przedstawić argument, dlaczego należy myśleć długo i ciężko, zanim to zrobisz. Sprzedaż nieruchomości może być trudne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się iść sam, więc chcesz mieć wszystkie informacje przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Pod koniec tego artykułu, będziesz miał lepsze zrozumienie zalet i wad każdego podejścia, i być lepiej wyposażone, aby podjąć świadomą decyzję, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości.

Czy można sprzedać nieruchomość bez agenta nieruchomości?

Sprzedaż domu bez pomocy agenta nieruchomości jest zdecydowanie wykonalna.

Nie jest to jednak ani łatwe, ani wygodne. Podobnie jak zrobienie filiżanki herbaty bez czajnika. Można to zrobić, ale dla większości z nas, to prawdopodobnie nie jest najlepsza opcja.

Więc, jakie są Twoje opcje, jeśli chcesz uniknąć korzystania z agenta nieruchomości, aby sprzedać swój dom?

Spójrzmy na kilka i ich związane plusy i minusy:

Sprzedaż prywatna

Jedną z opcji jest pójście na własną rękę i znalezienie sobie kupca niezależnie.

Rozwój mediów społecznościowych i internetowych platform sprzedaży ułatwił to zadanie, ale nadal nie jest to łatwe. Będziesz musiał obsłużyć wszystkie marketingu siebie, w tym pisania kopii i fotografowania, jak również cały proces sprzedaży. Chyba że jesteś ekspertem nieruchomości, istnieją nieodłączne zagrożenia związane z przejściem tą drogą.

Będzie to również zająć dość dużo czasu, zbyt.

Pros

 • Brak opłat dla agentów nieruchomości
 • Pełna kontrola od początku do końca

Cons

 • Większe zaangażowanie czasowe
 • Ograniczona widoczność i zasięg
 • Możliwość zawyżania lub zaniżania cen

Internetowe agencje nieruchomości

Inną dostępną dla Ciebie opcją jest internetowe biuro nieruchomości.

Tak, nadal będzie skutecznie używać „agenta nieruchomości”, ale online agentów i tradycyjnych agentów są tak różne jak kreda i ser. Ich wzrost w ostatnich latach jest w dużej mierze ze względu na sprytny marketing i niskie opłaty, ale ważne jest, aby pamiętać, że masz to, co płacisz. W większości przypadków, to nie jest bardzo dużo, gdy mówimy o agentów nieruchomości online.

Dla bardziej dogłębnego porównania, sprawdź nasz artykuł na ten temat: Online Vs High Street Estate Agents

Pros

Wady

 • Ograniczony kontakt twarzą w twarz i osobiste wsparcie
 • Niższe poziomy ekspertyzy i wiedzy lokalnej niż tradycyjne agentów nieruchomości
 • Niektóre agencje online mogą pobierać dodatkowe opłaty za niektóre usługi, takie jak towarzyszące widoki lub progresji sprzedaży

Aukcje

Nie ma wątpliwości, że domy aukcyjne mogą zapewnić sprzedającym szybką i prostą sprzedaż.

To powiedziawszy, istnieje mnóstwo wad, aby podjąć tę drogę. Szczególnie dla tych, którzy chcą dokonać regularnej sprzedaży zwykłego domu. Aukcje są zazwyczaj domem dla osób, które chcą naprawić dom, unikalnych domów i tych, które są narażone na komplikacje prawne.

Jeśli myślisz, że w zasadzie będziesz wprowadzać swój dom na eBay dla nieruchomości, pomyśl jeszcze raz.

Plusy

 • Szybka sprzedaż i szybkie płatności
 • Konkurencyjne licytacje mogą force ceny w górę
 • Przejrzystość i pewność, ponieważ warunki sprzedaży są uzgodnione z góry i nie ma łańcucha ani ryzyka, że sprzedaż nie
 • dojdzie do skutku

Zalety

 • Wiele nieruchomości wystawionych na aukcji nie kwalifikuje się do uzyskania kredytu hipotecznego.
 • Opłaty aukcyjne mogą być wysokie, zwykle od 2% do 4% ceny sprzedaży.
 • Prawdopodobnie poniesiesz dodatkowe koszty, takie jak opłaty prawne i wydatki marketingowe
 • Nie ma gwarancji, że nieruchomość zostanie sprzedana w dniu aukcji lub po pożądanej cenie
 • Nieruchomość może przyciągnąć mniejszą pulę potencjalnych nabywców, ponieważ niektórzy nabywcy mogą być zniechęceni konkurencyjnym charakterem aukcji

W przeważającej części, trzymając się tradycyjnego agenta nieruchomości pozostaje najbardziej niezawodne, wygodne i skuteczne trasy do udanej sprzedaży. Tak, istnieją pewne korzyści ze sprzedaży nieruchomości niezależnie, ale istnieją również znaczne ryzyko, wady i ograniczenia, jak również.

Nasza następna sekcja podkreśli, co mamy na myśli.

Dlaczego warto korzystać z tradycyjnego agenta nieruchomości?

Dla tych z was, którzy nadal potrzebują przekonania, oto niektóre z głównych zalet trzymania się z agentem High Street, kiedy chcesz sprzedać swój dom.

Ekspertyza i wiedza lokalna

Nic dziwnego, że kiedy wybierzesz lokalną, niezależną agencję nieruchomości, taką jak Petty’s, będziesz miał do dyspozycji lata regionalnej wiedzy i know-how.

Będą oni na szczycie lokalnych trendów, wartości nieruchomości i preferencji kupujących, co sprawi, że Ty i Twój dom będziecie wyprzedzać tych, którzy zdecydują się sprzedać za pośrednictwem alternatywnej drogi. Lepsze strategie marketingowe, dokładniejsze wyceny i gotowy dostęp do nabywców czekających na domy takie jak Twój, aby trafić na rynek to tylko kilka solidnych powodów, aby podjąć tradycyjne podejście.

 • Dokładne wyceny
 • Indywidualne strategie marketingowe
 • Dostęp do sieci potencjalnych nabywców
 • Wyjątkowa wiedza na temat lokalnej okolicy

Czas i wygoda

Dobre tradycyjne biuro nieruchomości zajmie się wszystkim za Ciebie.

Oznacza to obsługę zadań, takich jak marketing, widoki, negocjacje i wszystkie aspekty prawne związane z transakcjami nieruchomości. Ponieważ będą one zarządzać minutiae, można zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku … i utrzymać poziom stresu w ryzach, zbyt.

 • Proces sprzedaży, w tym marketing, oglądanie i negocjacje będą pod opieką
 • Zarządzanie wymogami prawnymi, takimi jak dostarczanie niezbędnych dokumentów i współpraca z zespołem zajmującym się przeniesieniem własności nieruchomości
 • Zajmowanie się potencjalnymi nabywcami w Twoim imieniu, w tym sprawdzanie ich pod kątem przydatności i obsługa wszelkich zapytań, jakie mogą mieć

Profesjonalizm i odpowiedzialność

Z bólem musimy to powiedzieć, ale wiele nowoczesnych alternatyw dla tradycyjnego modelu agencji nieruchomości pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o profesjonalizm i odpowiedzialność.

Petty Son and Prestwich działa od ponad stu lat, a nasz sukces w dużej mierze wynika z tego, jak traktujemy naszych klientów. Niestety, ten poziom troski i uwagi często nie wykracza poza High Street.

Etyczne postępowanie i profesjonalne kompetencje to fundamenty, na których zbudowaliśmy naszą rodzinną firmę i wiemy, że daje to naszym sprzedawcom poczucie pewności, którego nie ma nigdzie indziej.gdzie.

 • Przestrzeganie zasad etycznych i zawodowych
 • Pełna akredytacja organów branżowych i standardów handlowych
 • Dostęp do mechanizmów odwoławczych w przypadku jakichkolwiek sporów lub skarg
 • Zobowiązanie do zapewnienia wysokiej jakości usług i wsparcia w całym procesie sprzedaży

Maksymalizacja ceny sprzedaży

Jako sprzedający, to naturalne, że chcesz osiągnąć jak najlepszą cenę za swój dom.

Instruowanie tradycyjnego agenta nieruchomości, z powodów wymienionych powyżej w naszym dziale wiedzy i doświadczenia, jest najlepszym sposobem, aby to zrobić.

 • Wiarygodne wyceny oparte na szerokiej wiedzy rynkowej i doświadczeniu
 • Umiejętne negocjacje z potencjalnymi nabywcami w celu zabezpieczenia najlepszej możliwej ceny sprzedaży
 • Porady ekspertów dotyczące strategii cenowych, takich jak ustalenie ceny wywoławczej i rozważenie ofert

Jak znaleźć właściwego agenta nieruchomości

Mam nadzieję, że przedstawiliśmy przekonujący przypadek dla High Street agentów nieruchomości.

Jednak byłoby zaniedbaniem z nas, aby powiedzieć, że wszystkie tradycyjne agentów nieruchomości są tworzone równe. Niestety, nie są one, a niektóre mogą być bardzo zacienione znaki rzeczywiście. Tak więc, jak masz zamiar o sortowanie pszenicy od plew?

Aby dać ci pełny rundown zrobić ten artykuł zbyt długo. Ale, w prawdziwej mody Blue Peter, tutaj jest jeden zrobiliśmy wcześniej: Jak wybrać odpowiedni agent nieruchomości, krok po kroku

Jeśli potrzebujesz dalszych porad lub chcesz zapytać nas o przeniesienie domu, skontaktuj się z nami. Uwielbiamy pomagać ludziom przenieść tutaj w Petty’s, więc pop w i zobaczyć nas lub dać nasz zespół zadzwonić, aby dowiedzieć się dokładnie, jak możemy pomóc sprzedać nieruchomości i znaleźć swój wymarzony dom.

Article By: Catherine Bransgrove

Catherine pracuje w agencji nieruchomości od 1986 roku, a jej lokalna wiedza nie ma sobie równych, mimo że pochodzi z Bonnie Scotland! Mieszkanka Loughton od 33 lat i jeden z najlepszych menedżerów sprzedaży, Catherine jest prawdziwą profesjonalistką.

020 3370 8781 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej