Majsterkowanie

Czy można używać Wood Filler na podłogach z twardego drewna?

Wypełniacz do drewna to fantastyczne narzędzie do wypełniania szczelin w większości projektów stolarskich. Substancja ma teksturę drewna i może być łatwo pomalowana lub zabarwiona, aby wyglądać jak drewno, ale co z używaniem jej na podłogach? Czy wypełniacz do drewna będzie działał również w celu naprawy podłóg z twardego drewna?

Możesz użyć wypełniacza do drewna na podłogach z twardego drewna, aby wypełnić drobne rysy, dziury i szczeliny w drewnianych podłogach. Po całkowitym wyschnięciu, wypełniacz może być szlifowany i barwiony, aby naśladować prawdziwe drewno. Jednak wypełniacz nie kurczy się ani nie rozszerza podczas zmian pogodowych, co może powodować drobne problemy w niektórych klimatach.

W pozostałej części tego artykułu omówię proces wypełniania szczelin podłogowych wypełniaczem do drewna i kiedy należy go zastosować. Przejdę również przez wspólne problemy, na które należy uważać podczas stosowania wypełniacza do drewna i rodzaje dostępnych wypełniaczy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naprawianiu podłóg drewnianych z wypełniaczem do drewna, czytaj dalej.

Jak wypełnić szczeliny w podłodze z drewna twardego wypełniaczem do drewna

Użycie wypełniacza do drewna do naprawy dziur lub szczelin w podłodze z twardego drewna jest stosunkowo proste. Podstawowym celem stosowania wypełniacza do drewna jest wypełnienie szczelin lub dziur substancją, która stwardnieje i w większości będzie naśladować teksturę drewna. Należy jednak pamiętać, że wypełniacz do drewna jest często zauważalny, chyba że po wypełnieniu go zabarwimy lub pomalujemy.

Aby wypełnić luki w podłodze z twardego drewna, będziesz potrzebował następujących rzeczy:

 • Miotła lub odkurzacz.
 • Wilgotna szmata lub mop.
 • Szpachla.
 • Drobny papier ścierny o ziarnistości 120-150.

Do szlifowania wypełniacza możesz użyć szlifierki oscylacyjnej lub orbitalnej, ale jest to zalecane tylko wtedy, gdy odnawiasz całą podłogę lub obszar, który wypełniasz. Nadal istotne jest, aby szlifować delikatnie, aby nie wypaczać podłóg z twardego drewna.

Oto jak wypełnić szczeliny w podłodze z twardego drewna przy użyciu wypełniacza do drewna:

 1. Dokładnie oczyść szczeliny. Ogólnie rzecz biorąc, podłogi z twardego drewna bardzo się brudzą, dlatego ważne jest, aby wyczyścić wszelkie szczeliny i pęknięcia przed użyciem wypełniacza do drewna. Jeśli cząsteczki brudu zmieszają się z materiałem wypełniającym, może to osłabić wypełnienie i spowodować jego wyskoczenie lub pęknięcie. Na szczęście, uruchomienie próżni nad miejscem będzie łatwo oczyścić plamy. [10 Reasons Why Your Hardwood Floors Are Always Dirty]
 2. Przetrzyj podłogę wokół szczelin. Powierzchnia podłogi również musi być czysta, ponieważ to właśnie tam będzie przylegał wypełniacz do drewna. Brud i zanieczyszczenia powodują słabsze wiązanie z podłogą z twardego drewna i mogą czasami powodować pęknięcia.
 3. Użyj wypełniacza do wypełnienia szczelin w podłodze z twardego drewna. Wypełniacz musi dostać się do szczelin lub miejsc, aby substancja mogła wypełnić te wgłębienia. Możesz użyć szpachli lub palca, aby zastosować wypełniacz. Nie szkodzi, jeśli wypełniacz jest lekko podniesiony, ponieważ naprawisz to podczas procesu szlifowania.
 4. Pozwól wypełniaczowi całkowicie wyschnąć. Każda marka będzie miała nieco inne czasy schnięcia, więc przestrzeganie instrukcji jest niezbędne. Wypełniacz do drewna czasami pęka, jeśli nie miał wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie. Zawsze lepiej jest wybrać więcej czasu na schnięcie niż za mało.
 5. Szlifuj wypełniacz. Gdy wypełniacz do drewna całkowicie wyschnie w szczelinach podłogi z twardego drewna, nadszedł czas na szlifowanie. Chcesz być delikatny podczas szlifowania wypełniacza do drewna, ponieważ nie chcesz zbytnio pocierać drewnianych podłóg. Użyj drobnego ziarna około 120-150 delikatnie szlifować wypełniacz.

Farba i bejca

Po zakończeniu szlifowania wypełniacza, można rozpocząć fazę barwienia / malowania. Ponownie, w zależności od odcienia wypełniacza ylub wybrać, będziesz miał więcej lub mniej dopasowania kolorów, aby zrobić. Niektórzy ludzie nawet iść tak daleko, jak do malowania słojów drewna na wypełniacz, aby to wydaje się bardziej realistyczne.

Jak blisko chcesz wypełniacz wyglądać jak hardwood jest do Ciebie i ilość czasu masz. Ponadto, niektórzy fachowcy są biegli w naśladowaniu wzorów podłóg z twardego drewna, które mogą łatwiej zamaskować prace naprawcze.

Jeśli jesteś bardziej wizualnym uczniem, polecam obejrzenie pomocnego filmu DIY poniżej zatytułowanego „Jak wypełnić szczeliny między podłogami z drewna twardego za pomocą wypełniacza do drewna”. To robi świetną robotę, aby przejść przez cały proces i pokazując, co wypełniacz powinien wyglądać po wyschnięciu.

Kiedy stosować wypełniacz do drewna na podłogach z drewna twardego

Zanim zaczniesz stosować wypełniacz do drewna na swoich podłogach, musisz wiedzieć, kiedy go użyć. Mimo że wypełniacz do drewna jest świetnym narzędziem, istnieją lepsze opcje wypełniania szczelin i dziur w podłodze z drewna twardego. Kiedy więc dokładnie należy użyć wypełniacza do drewna na podłodze z twardego drewna?

Niektóre dobre powody, aby użyć wypełniacza do drewna na podłogach z twardego drewna to:

 • Twoja podłoga ma luki i musi być oszlifowana i odnowiona. Wypełniacz do drewna jest doskonały w przyjmowaniu pigmentu i może być łatwo szlifowany bez problemów.
 • Projekt jest realizowany w pomieszczeniach zamkniętych. Wypełniacz do drewna nie jest doskonałym rozwiązaniem na zewnątrz ze względu na ekstremalne zmiany temperatury i inne problemy związane z pogodą. Jest również podatny na kurczenie się, a te czynniki zwiększą to prawdopodobieństwo, co spowoduje pęknięcie twojego wypełniacza. Na szczęście jest to niewiarygodne, aby podłoga z twardego drewna była na zewnątrz.
 • Szczeliny w Twojej podłodze z twardego drewna nie są spowodowane zmianami sezonowymi. Ponieważ drewno rozszerza się i kurczy pod wpływem warunków atmosferycznych, czasami pojawiają się tymczasowe szczeliny. Jednak wypełniacz do drewna jest doskonałą opcją, jeśli szczeliny są stałe.

Jak widać, wypełniacz do drewna jest przydatny przy renowacji starych projektów, zwłaszcza starych podłóg z twardego drewna. Dodatkowo, ponieważ wypełniacz do drewna może być szlifowane, zawsze można pozbyć się go z niektórych tłuszczu łokcia, jeśli nie spełnia swoich potrzeb.

Wspólne problemy z używaniem wypełniacza do drewna na podłogach twardych

Innymi ważnymi czynnikami do rozważenia są problemy, które można napotkać podczas stosowania wypełniacza do drewna na podłodze z twardego drewna. Jak wcześniej stwierdziłem, substancja ta jest korzystna, ale nadal ma swój udział w wyzwaniach, jeśli chodzi o naprawę podłóg z twardego drewna.

Istnieje tylko kilka wad stosowania wypełniacza do drewna, aby wypełnić luki w podłodze z twardego drewna, ale wiedząc, co to jest, może pomóc uniknąć popełnienia błędu.

Oto kilka typowych problemów związanych z wypełniaczem do drewna, które napotkasz podczas naprawy podłóg z twardego drewna:

 • Kolor nie jest dobrze dopasowany. Nawet jeśli kupisz wypełniacz do drewna, który ma kolor zbliżony do Twojej drewnianej podłogi, to i tak będzie on odstawał od reszty i będzie wymagał dodatkowej pracy, aby dokładnie naśladować kolorystykę Twojej podłogi. Problemy z kolorem sprawiają, że wypełniacz do drewna jest idealny do podłóg, które są odnawiane lub malowane.
 • Nie wygląda jak słoje drewna. Ponieważ wypełniacz do drewna nie jest prawdziwym drewnem, formuła nie może naśladować dokładnych słojów drewna. Wypełniacz nie wygląda jak naturalne drewno twarde, więc większe szczeliny będą bardziej zauważalne. Można jednak pójść o krok dalej i pomalować słoje.
 • Z czasem ulega on powolnej degradacji. Niestety, wypełniacz do drewna nie jest trwałym rozwiązaniem problemu luki w podłodze. Wypełniacz w końcu się rozpada. Kiedy to się stanie, wygląda to okropnie, ponieważ wydaje się piaszczyste. Na szczęście, można ponownieto zrobić, ale ważne jest, aby o tym pamiętać.

Jak widać, istnieje kilka wad stosowania wypełniacza do drewna na podłogach z twardego drewna. Jednak wypełniacz do drewna jest najprostszym rozwiązaniem przy wypełnianiu luk na tych podłogach. Zrozumienie tych problemów pomoże Ci je rozwiązać w przyszłości.

Główną wadą wypełniacza do drewna jest to, że nie jest to trwałe rozwiązanie problemu. Jednak przy zachowaniu ostrożności, wypełniacz będzie trwał długo, zwłaszcza jeśli szlifujesz, bejcujesz i uszczelniasz go prawidłowo.

3 najlepsze wypełniacze do podłóg z twardego drewna

Na koniec dam Ci szybki przegląd kilku powszechnie używanych wypełniaczy do drewna. Nie wszystkie marki wypełniaczy będzie trwać lub nawet pracować dobrze na podłogach z twardego drewna, więc wybór produktu, który będzie trwać i prawidłowo wypełnić luki w podłodze jest istotne.

Zebrałem razem moje 3 ulubione wypełniacze do drewna, które można kupić przez Amazon.

Minwax Stainable Wood Filler

Ten wypełniacz do drewna jest fantastyczny, ponieważ jest łatwo szlifowany i sformułowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz, co czyni go bardzo trwałym. Formuła jest również szybko schnąca i mniej podatna na kurczenie się, co jest idealne dla obszarów, które doświadczają ekstremalnych zmian pogodowych. Wypełniacz ten również bardzo dobrze przyjmuje bejce i farby, jest stosunkowo szybkoschnący i łatwy w aplikacji.

GoodFilla Wodny wypełniacz do drewna i słojów

Inną doskonałą opcją wypełniacza do drewna jest wypełniacz do drewna GoodFilla. Ta formuła jest na bazie wody i jest w kilku kolorach dla lepszego dopasowania koloru podłóg. Ponadto, wypełniacz został zaprojektowany tak, aby dawać nieskazitelne wykończenie, dzięki czemu naprawy są mniej zauważalne.

Inną wielką rzeczą w tej formule jest jej trwałość. Kiedy wypełniacz wyschnie, można go łatwo odtworzyć dla innych projektów.

Elmer’s Carpenter’s Wood Filler

Wreszcie, jest też Elmer’s Carpenter’s Wood Filler. Ten wypełniacz jest bardziej podstawowy, ale jest idealny dla mniejszych szczelin w podłodze drewnianej. Jednak nadal jest dość skuteczny, ponieważ jest odporny na skurcz i może być łatwo szlifowane. Plus, możesz kupić mały pojemnik przed zobowiązaniem się do naprawy swoich luk w podłodze za pomocą jednego produktu.

Wniosek

Ostatecznie, możesz użyć wypełniacza do drewna na podłogach z twardego drewna. Wypełniacz jest fantastycznym sposobem na naprawę wgnieceń, wgłębień, dziur i szczelin w starych podłogach drewnianych. Wypełnianie szczelin w podłodze z twardego drewna jest proste i może być wykonane przy użyciu prostych narzędzi i niewielkiej wiedzy o obróbce drewna.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wypełniacz drewna jest rozwiązaniem tymczasowym. W miarę upływu czasu wypełniacz ulega degradacji i prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć pracę. Wymiana części lub całej podłogi z twardego drewna jest znacznie tańszą alternatywą.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej