Majsterkowanie

Czy warto kupić wkrętarkę grzechotkową?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w śrubokręt z grzechotką? W tym artykule opowiemy o wkrętakach z grzechotką, jak działają i kiedy są przydatne.

Dobry wkrętak z grzechotką jest tego wart. W przypadku niektórych projektów śrubokręt z grzechotką pozwoli Ci pracować znacznie szybciej, pomagając uniknąć niepotrzebnych przerw. Wkrętaki grzechotkowe mają też zwykle wymienne końcówki, co czyni je uniwersalnymi.

Poniżej przyjrzymy się zaletom i wadom wkrętaka z grzechotką. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś go kupić i czego się spodziewać, to znalazłeś właściwe miejsce.

Jaki jest sens wkrętaka z grzechotką?

Zanim porozmawiamy o punkcie wkrętaka z grzechotką, upewnijmy się, że wszyscy jesteśmy na tej samej stronie. W tym artykule będziemy mówić o śrubokręcie z grzechotką, który wygląda jak zwykły śrubokręt, tylko ma wbudowany zestaw grzechotki. Nie mówimy o kluczu z grzechotką z dołączoną końcówką do wkrętarki.

Wkrętak z grzechotką jest zbudowany tak, że może się obracać tylko w jednym kierunku – zasadniczo działa tak samo jak klucz z grzechotką, ale jest po prostu w formie wkrętaka ręcznego.

Jeśli kiedykolwiek używałeś ładnego śrubokręta z grzechotką, prawdopodobnie nie musisz przekonywać, jak ładne mogą być te narzędzia. Jednak dla tych, którzy są nowi do tego typu narzędzia, przejdźmy przez kilka korzyści.

Zalety wkrętaka z grzechotką:

  1. Szybsza praca
  2. Mniej zgubionych śrub
  3. Mniej potrzebnych śrubokrętów
  4. Sprawdza się przy małych śrubach

Przyjrzyjmy się im bliżej.

Szybsza praca dzięki wkrętakowi z grzechotką

Wkrętak z grzechotką pomoże Ci pracować szybciej – to jego zasługa. Jeśli wykonujesz żmudne zadanie, które wymaga włożenia wielu śrub, to zestaw z grzechotką pomoże Ci pracować szybciej.

Rzeczą, o której wiele osób nie myśli, używając zwykłego śrubokręta, jest to, że musisz regularnie zmieniać swój uchwyt podczas korzystania z niego, nawet gdy idziesz szybko. Nasze ręce nie są zbudowane na obrotach.

Grzechotka pozwala utrzymać pewny chwyt i nacisk na śrubę podczas obracania. Ta konsekwencja pomaga w inny sposób – masz mniejsze prawdopodobieństwo zgubienia śruby. Często, gdy wkręcamy śrubę ręcznie, będziemy musieli ciągle zmieniać położenie śrubokręta. Dzięki wkrętakowi z grzechotką istnieje mniejsze prawdopodobieństwo rozłączenia się ze śrubą, co prowadzi do szybszej pracy.

Mniej zgubionych śrub dzięki wkrętakowi z grzechotką

Ponieważ nie trzeba ponownie dostosować śrubokręt, nie tylko pójdzie szybciej, ale nie będzie musiał martwić się tak bardzo o utratę śruby, gdy ponownie dostosować bit. Często śruba wyjdzie z bitem. Czasami bit jest celowo namagnesowany, ale to będzie działać na niekorzyść, jeśli łatwo rozluźni śrubę.

Ponadto, jak powiemy o tym w następnej sekcji, śrubokręty z grzechotką często pozwalają na zmianę bitu, zapewniając dobre dopasowanie – to również doprowadzi do mniejszej liczby utraconych i zerwanych śrub.

Wkrętaki z grzechotką dają więcej możliwości

Większość wkrętaków z grzechotką działa bardzo podobnie do narzędzi wielofunkcyjnych. Zazwyczaj posiadają zestaw końcówek, które można włożyć do końcówki wkrętaka w sposób podobny do wiertarki. Dla tych, którzy lubią taką konfigurację, może to być naprawdę wygodne.

Po pierwsze, można zmniejszyć dużo luzem. Zamiast nosić ze sobą kilka śrubokrętów o różnych rozmiarach, możesz mieć przy sobie tylko jeden śrubokręt. Tutaj’to film, który pokazuje wymienny śrubokręt.

Dla dwóch, jeśli jesteś w środku projektu, nie musisz przekopywać się przez skrzynkę z narzędziami, aby znaleźć mniejszy rozmiar bitu, gdy go potrzebujesz – jest na śrubokręcie.

Często wkrętaki z grzechotką pozwalają na przechowywanie bitów w rękojeści, dzięki czemu jest to naprawdę wygodne. Jest to zwykle plus dla większości ludzi, ale w późniejszych częściach, będziemy mówić o tym, dlaczego ta wymienność może stanowić problem.

Sprawdza się przy małych śrubach

Wkrętak z grzechotką może również służyć jako klucz do bardzo małych śrub. Zazwyczaj można znaleźć dodatkowe małe śrubokręty, które będą pasować do wkrętaka grzechotkowego, co czyni go wygodnym, jeśli natkniesz się na projekt, który wymaga większej precyzji niż zwykły zestaw nasadek.

Do tej pory śpiewaliśmy pochwałę śrubokręta z grzechotką, ale te narzędzia nie są bez wad. Przejdźmy do niektórych wad.

Wady wkrętaka grzechotkowego

Wkrętak grzechotkowy jest miłym narzędziem do posiadania, ale to nie znaczy, że jest to idealne narzędzie. W rzeczywistości, niektórzy ludzie mogą naprawdę nie lubią tych narzędzi, znajdując je być trochę gimmicky. Będziemy rozmawiać o tym wszystkim.

Pod koniec dnia będziesz musiał je wypróbować i zdecydować, czy śrubokręt z grzechotką będzie pasował do Twojego przepływu pracy.

Wady śrubokrętów zapadkowych:

  1. Niektóre z nich są tanie i efektowne
  2. Wkrętaki grzechotkowe są droższe
  3. Łatwo zgubić końcówki
  4. Mogą się złamać
  5. Nie są tak uniwersalne (pod pewnymi względami)

Przyjrzyjmy się tym minusom bardziej szczegółowo.

Niektóre wkrętaki grzechotkowe są niskiej jakości

Problem z śrubokrętami grzechotkowymi jest to, że są one dość fajne, a to oznacza, że istnieje wiele podróbek lub niskiej jakości narzędzi sprzedawanych. Narzędzia te są często sprzedawane jako „prezenty dla taty” lub tanie materiały do skrzynki narzędziowej.

To zalewanie rynku niskiej jakości wkrętakami grzechotkowymi obniża ich ogólną wartość postrzeganą i sprawia, że jest prawdopodobne, że ktoś próbujący kupić jeden może napotkać coś niskiej jakości.

Kluczem jest poszukiwanie wkrętaka z grzechotką, który cieszy się dobrą reputacją – sprawdź recenzje w Internecie. A jeśli możesz, idź do sklepu i sprawdź je w ręku przed zakupem. Otrzymasz dobre wyczucie ich jakości po prostu przez ich obsługę.

Dobre śrubokręty grzechotkowe są droższe niż zwykłe śrubokręty

Dobre wkrętaki grzechotkowe są droższe niż zwykłe śrubokręty, co może prowadzić do tego, że niektórzy ludzie przechodzą obok ich wartości. Jeśli masz zamiar wydać pieniądze na śrubokręt grzechotkowy, musisz rozważyć kilka rzeczy.

Po pierwsze, jakiego rodzaju projekty robisz? Jeśli jesteś kimś, kto dużo używa śrubokręta ręcznego, to śrubokręt z grzechotką może być bardzo korzystny.

Po drugie, czy masz już dużą kolekcję dobrze zorganizowanych śrubokrętów? Jeśli tak, to wkrętak z grzechotką może nie być dla Ciebie tak wartościowy.

Łatwo jest zgubić końcówkę wkrętaka grzechotkowego

Innym problemem, który jest wspólny, zwłaszcza dla tych, którzy nie są tak naturalnie zorganizowane, jest utrata bitów do śrubokręta grzechotkowego. Często, zwłaszcza jeśli kupisz tani śrubokręt z grzechotką, obudowa bitów jest płytka, co ułatwia wypadanie bitów.

W tym przypadku możesz skończyć w pozycji, w której sięgasz po śrubokręt tylko po to, aby stwierdzić, że nie ma żadnego bitu. To jest owocstrating.

Aby złagodzić ten problem, możesz spróbować przykleić zapasowe bity do boku wkrętaka grzechotkowego. Lub może być w stanie znaleźć wkrętak grzechotkowy, który ma stały bit, jeśli chcesz tylko stały Philips lub płaski śrubokręt grzechotkowy.

Niektóre śrubokręty grzechotkowe są mylące

Niektórzy ludzie uważają, że śrubokręty z grzechotką są frustrujące. Kiedy je chwycisz, musisz upewnić się, że są ustawione w odpowiednim kierunku przed użyciem – w przeciwnym razie będziesz albo kręcić śrubę w złym kierunku, albo nie będziesz jej kręcić w ogóle.

Niektórzy ludzie mogą preferować prostotę standardowego śrubokręta, nie martwiąc się o to, jak śrubokręt jest ustawiony. Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj można ustawić śrubokręt z grzechotką w pozycji neutralnej, w której działa on jak zwykły śrubokręt.

Wkrętaki grzechotkowe są mniej uniwersalne (pod pewnymi względami)

Tak, pod pewnymi względami wkrętak grzechotkowy jest bardziej uniwersalny, ale pod innymi nie. Na przykład, wiele osób lubi używać swoich śrubokrętów do prostych zadań, takich jak otwieranie puszki farby. Z wkrętakiem z grzechotką będziesz miał więcej problemów z wykonywaniem takich zadań.

Ponadto, wkrętak z grzechotką będzie bardziej wrażliwy na kurz, brud i farbę. Jeśli zostanie zabrudzony jakąś substancją, może nie działać prawidłowo, podczas gdy zwykły śrubokręt jest niezawodny.

Rozważyłeś plusy i minusy i nadszedł czas, aby zadać ważne pytanie. Czy warto kupić śrubokręt z grzechotką?

Czy powinieneś kupić wkrętak z grzechotką?

Jeśli masz fundusze, prawdopodobnie będziesz zadowolony, że kupiłeś śrubokręt z grzechotką. Jednak przekonasz się również, że nie zastąpi on w pełni prostoty zwykłego śrubokręta.

Wkrętak z grzechotką pozwoli Ci pracować szybciej, zwłaszcza jeśli masz jakieś powtarzalne śruby, które musisz usunąć ręcznie. Będziesz mniej narażony na zgubienie śrub, a także będziesz mógł nosić przy sobie więcej końcówek śrubowych.

Jednak śrubokręt z grzechotką będzie kosztować cię więcej pieniędzy niż zwykły śrubokręt, i chociaż jest przydatny, ma również swoje problemy. Wkrętaki grzechotkowe mogą być mylące. Nie tylko to, ale łatwo jest zgubić bity, i musisz uważać na knockoffs.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba dać im spróbować. Niektórzy ludzie je kochają, inni nie.

Może ci się również spodobać

Read More