Majsterkowanie

Czy wentylator sufitowy zużywa mniej energii elektrycznej przy niższej prędkości?

Czy zastanawiasz się, czy Twój wentylator sufitowy zużywa mniej energii elektrycznej przy niższych prędkościach? W tym artykule postaramy się zająć tym pytaniem i zaoferować kilka niuansów i wgląd w oszczędzanie energii. Wszyscy chcemy zaoszczędzić jak najwięcej gotówki podczas letnich miesięcy, a jednocześnie zachować chłód. Ustalmy, że ten jeden jest.

Zaoszczędzisz energię w nowoczesnych wentylatorach sufitowych z nowszymi regulatorami, pracując z wentylatorem na wolniejszej prędkości. Nowsze regulatory są bardziej wydajne. Jeśli masz starszy wentylator sufitowy ze starym regulatorem (będzie miał otwory wentylacyjne do rozpraszania ciepła), to niższa prędkość niekoniecznie spowoduje mniej energii, ponieważ te regulatory używają systemu oporu zamiast kontrolowanego zasilania.

Jeśli to było trochę zagmatwane, nie martw się. Rozbijemy to wszystko w następnych sekcjach. Ponadto, będziemy mówić o tym, ile energii wentylator sufitowy faktycznie używa i dać Ci kilka wskazówek, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię elektryczną latem.

Dwa rodzaje wentylatorów sufitowych

Zastanawiając się nad ilością energii zużywanej przez wentylator sufitowy, musimy zrozumieć typ wentylatora sufitowego. Nowsze wentylatory sufitowe mają zaawansowane kontrole, które pozwalają im regulować ilość energii pobieranej do systemu w oparciu o wymaganą wydajność. Zasadniczo jest to tylko wziąć to, co trzeba system typu.

Następnie, jest starszy model wentylatorów sufitowych, który wykorzystuje inny rodzaj regulatora. W przeciwieństwie do nowszych wentylatorów sufitowych, które tylko wyciągają moc potrzebną do działania wentylatora przy danej prędkości, starsze wentylatory używają podobnej ilości mocy dla wszystkich ustawień. Skoro tak, to jak to się dzieje, że chodzą wolniej i szybciej? Użyjmy analogii.

Analogia do zrozumienia regulatorów wentylatorów sufitowych

Wyobraź sobie dwa samochody. Oba podróżują w dół drogi z prędkością sześćdziesięciu mil na godzinę, i oba chcą zwolnić do czterdziestu mil na godzinę. Samochód A postanawia puścić gaz i pozwolić, by samochód zwolnił. Samochód B nie puszcza gazu; zamiast tego naciska na hamulce. Teraz oba samochody jadą 40 mil na godzinę, ale samochód A używa mniej gazu, a samochód B używa hamulców. Czy to ma sens?

Chociaż nie jest to idealna analogia dla systemów elektrycznych (ponieważ są to naprawdę różne rodzaje energii, a ich procesy są bardzo różne), jest to ta sama podstawowa zasada.

Jak można się spodziewać, samochód B generowałby dużo ciepła (i szybko zużywałby hamulce!). Co ciekawe, stare regulatory wentylatorów sufitowych, które wykorzystują system rezystorów, mają otwory wentylacyjne do rozpraszania ciepła, które powstaje w wyniku przechwytywania i marnowania części energii. Jak można sobie wyobrazić, te stare regulatory i wentylatory sufitowe są mniej wydajne energetycznie niż nowsze systemy.

Z tym, że nowe systemy kosztują więcej. Więc, który wentylator sufitowy masz? Porozmawiajmy o ich różnicach w sekcji netto (potem porozmawiamy więcej o konkretnych kosztach używania wentylatora sufitowego).

Jak powiedzieć różnicę między starym regulatorem wentylatora sufitowego i nowy jeden

Porozmawiajmy o specyfice tych różnych typów wentylatorów sufitowych. Zaczniemy od starszych modeli wentylatorów sufitowych.

Starsze modele wentylatorów sufitowych (te, które zużywają więcej energii) będą większe niż nowe regulatory. Również te regulatory mają otwory wentylacyjne wokół nich, aby pomóc rozproszyć dodatkowe ciepło. Jeśli masz starszy dom, należy sprawdzić, aby zobaczyć, jakie rodzaje systemu używasz.

Nowsze regulatory wentylatorów sufitowych są mniejsze i nie mają żadnych otworów wentylacyjnych. Używają one mniej energii przy różnyment speeds.

Ok, słyszeliśmy o zużyciu energii i kosztach, ale jak to się właściwie przekłada na rachunki w dolarach? Będziemy mówić więcej o tym w następnej sekcji.

Jak dużo kosztuje używanie wentylatora sufitowego?

Czy używanie wentylatora sufitowego przez cały czas sprawi, że splajtujesz? To zależy od Twojego budżetu i tego jak często używasz wentylatora sufitowego. Dla większości ludzi używanie wentylatora sufitowego przedstawia bardzo niski koszt i z pewnością zużyje on mniej energii niż Twoja jednostka AC.

Porozmawiajmy o liczbach. Możesz użyć narzędzia do analizy urządzeń, aby obliczyć swoje zużycie, jeśli chcesz. Jednak przejdziemy przez niektóre ogólne numery w sekcjach poniżej.

Dla 100-watowy wentylator sufitowy uruchomić na pełnej prędkości, na osiem godzin każdego dnia przez siedem dni w tygodniu, koszt będzie około 3 dolarów na miesiąc lub około 36 dolarów na rok. Teraz, ta liczba jest oparta na średniej 13 centów za kWh. Jeśli mieszkasz na Alasce, twój rachunek będzie wyższy (ale prawdopodobnie nie używasz wentylatora sufitowego tak bardzo na Alasce).

Jak używać wentylatora sufitowego (i techniki, aby zachować chłód i zaoszczędzić pieniądze)

Teraz, gdy zajęliśmy się kwestią tego, ile energii zużywają wentylatory sufitowe na różnych poziomach. Dowiedzmy się, jak zaoszczędzić trochę pieniędzy i zmniejszyć zużycie energii podczas gorących części roku.

Oto kilka sposobów na zmniejszenie zużycia energii:

  • Użyj wentylatora sufitowego
  • Lepiej izolować
  • Uaktualnić urządzenia
  • Znajdź cień
  • Czyść i konserwuj klimatyzację
  • Wyrób sobie dobre nawyki

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Uwaga: Jeśli jesteś ciekawy, możesz przeczytać więcej o zużyciu energii przez różne rodzaje wentylatorów sufitowych.

Wentylatory sufitowe mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze

Podczas gdy właśnie omówiliśmy jak wentylatory sufitowe zużywają energię, okazuje się, że wentylatory sufitowe zużywają mniej energii niż jednostki AC. To prawdopodobnie nie jest niespodzianką. Z tego powodu, wspólną techniką jest użycie wentylatora sufitowego w połączeniu z ustawieniem AC na wyższą temperaturę. To daje ci to, co najlepsze z obu światów i może zmniejszyć zużycie energii i rachunek za prąd.

Izoluj swój dom

Dobra izolacja to przede wszystkim zapewnienie, że nie ma żadnych przecieków. Jeśli jest przeciek gdzieś w domu, to zrujnuje całą ciężką pracę izolowanych obszarów. Wyobraź sobie ogrodzenie wokół owiec. Nie ma znaczenia, czy cały teren jest w większości ogrodzony – jeśli nawet jedna część ogrodzenia zostanie złamana, owce uciekną. To samo stanie się z Twoim zimnym i ciepłym powietrzem. Jeśli masz nieszczelności, ciepłe powietrze z zewnątrz dostanie się do środka, powodując większe zużycie klimatyzacji.

Unowocześnij urządzenia

Nowoczesne wentylatory sufitowe zużywają mniej energii niż starsze. Również nowsze jednostki AC będą zużywać mniej energii niż stare. Choć może się wydawać, że zmiana ich na nowsze systemy wymaga dużo czasu i pieniędzy, to jeśli planujesz być w swoim domu przez długi czas, może mieć sens uaktualnienie. Dzięki niej będziesz czuć się bardziej komfortowo, będziesz mieć do czynienia z mniejszą ilością napraw, a w dłuższej perspektywie możesz nawet zaoszczędzić pieniądze.

Znajdź lub zrób cień

Bezpośrednie światło słoneczne może powodować gwałtowny wzrost ciepła w Twoim domu. Jednym z najlepszych i najstarszych sposobów na utrzymanie chłodu jest znalezienie cienia od słońca. Jak to zrobić? Cóż, to całkiem proste.

Po pierwsze, w krótkim okresie czasu, można zainwestować w kilka dobrych rolet okiennych. Rolety okienne pomogą zapobiec bezpośredniemu słońcu od prażenia twojego salonu. Jednakże, możesz nie chcieć, aby rolety były zamknięte przez całe lato, więc istnieją pewne długieopcje długoterminowe.

Wiele osób decyduje się na hodowanie drzew wokół swoich domów lub wysokich krzewów. Te rośliny wyglądają ładnie i zapobiegają upałowi.

Czyszczenie i konserwacja urządzenia AC

Jednostki AC mają wiele rur, śmigieł, filtrów i ruchomych części. Zanim zaczniesz się martwić, że Twoja jednostka AC jest zepsuta, podejmij kroki, aby zapewnić jej odpowiednią konserwację. Niektóre mogą wymagać czegoś prostego, jak wymiana filtra. Jednak inne mogą potrzebować bardziej ekstremalnej konserwacji.

Im bardziej wydajny jest twój system AC, tym mniej wydasz na koszty energii i tym chłodniejszy będzie twój dom. Możesz nawet rozważyć wentylator całego domu, który pozwoli zaoszczędzić na energii. W porządku, porozmawiajmy o kolejnej wskazówce – dobrych nawykach.

Dobre nawyki

Po prostu zdrowy rozsądek, jak nie zostawianie otwartych drzwi lub okien podczas działania klimatyzacji, da ci prawdziwe oszczędności. Ponadto, być może nie potrzebujesz pełnej mocy klimatyzacji. Być może można dostosować się do nieco cieplejszej temperatury (zachowując komfort), aby zaoszczędzić pieniądze.

Proste rzeczy, takie jak spędzanie ciepłych dni wokół basenu lub plaży i noszenie jasnych ubrań może pomóc ludziom być bardziej komfortowym w lecie i zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Czas na nasze ostateczne ujęcie.

Ostateczne ujęcie tego, ile energii zużywają wentylatory sufitowe przy różnych prędkościach

Nowoczesne wentylatory sufitowe zużywają stosunkowo więcej energii, gdy są na pełnej prędkości. Jednakże, jeśli masz starszy wentylator sufitowy, który używa starego stylu rezystora w swoim regulatorze, prawdopodobnie użyje około tej samej energii przy niskich lub wysokich prędkościach.

Wentylatory sufitowe mogą odgrywać rolę w utrzymaniu chłodu i zmniejszeniu kosztów energii. Wentylatory sufitowe nie są tak drogie w eksploatacji i mogą pomóc w powiększeniu jednostki AC.

Praktykowanie dobrych nawyków i poprawa izolacji domu może przejść długą drogę w kierunku oszczędzania energii i pozostania w komforcie.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej