Nasze recenzje

Czym jest Spotify Connect? Wyjaśnienie najlepszej funkcji serwisu streamingowego

Spotify to jedna z największych usług strumieniowania muzyki na świecie, jedna z tych usług, które wydają się być kompatybilne z każdą platformą, a funkcja Connect jest jednym z powodów, dla których jest tak wszechobecna na urządzeniach.

Spotify Connect po raz pierwszy pojawiło się w sieci w 2013 roku, aby ułatwić strumieniowe przesyłanie muzyki na inne urządzenie. Nie różni się zbytnio od Chromecasta czy AirPlay 2, ale działa z jeszcze szerszą gamą urządzeń.

Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zaznajomiony ze Spotify Connect, oto podstawowe informacje na temat tego, co to jest i które urządzenia go obsługują.

Czym jest Spotify Connect?

Spotify Connect umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie muzyki do (a także sterowanie) sprzętu/urządzeń z poziomu aplikacji Spotify, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i za pośrednictwem odtwarzacza stacjonarnego i internetowego.

Urządzenie używane do strumieniowania muzyki musi być w tym samym połączeniu Wi-Fi, a jeśli używasz urządzenia mobilnego, będzie ono działać jako pilot, dzięki czemu możesz kontrolować odtwarzanie, głośność lub dodawać inne urządzenia do przesyłania strumieniowego.

Muzyka nie jest przesyłana strumieniowo ze smartfona do głośnika, ale bezpośrednio z usług Spotify do samego głośnika, co oznacza, że smartfon nie zużywa energii, jak miałoby to miejsce w przypadku korzystania z Bluetooth.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację na telefonie komórkowym, komputerze stacjonarnym lub odtwarzaczu internetowym, kliknąć ikonę głośnika u dołu ekranu i wybrać urządzenie (lub urządzenia), do którego chcesz przesyłać strumieniowo. Oznacza to, że możliwa jest konfiguracja multiroom, ponieważ można przesyłać strumieniowo do wielu urządzeń w różnych pokojach.

Które urządzenia obsługują Spotify Connect?

Początkowo funkcja ta była ograniczona do poziomu Premium Spotify, ale w 2018 roku ogłoszono, że użytkownicy bezpłatnego poziomu Spotify będą mieli dostęp do funkcji Connect, ale wiąże się to z pewnym zastrzeżeniem.

Użytkownicy bezpłatnej warstwy mają ograniczony dostęp do funkcji Connect, ponieważ niektóre urządzenia nadal wymagają subskrypcji Premium. Spotify twierdzi, że obsługuje ponad 2000 urządzeń od 200 marek. Telewizory Smart TV, soundbary (takie jak Samsung HW-S61B na zdjęciu poniżej), głośniki bezprzewodowe, konsole do gier i streamery muzyczne to tylko niektóre z urządzeń, na które można przesyłać strumieniowo muzykę. Możesz sprawdzić, które urządzenia są obsługiwane na stronie Spotify Explore.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Spotify Connect będzie obsługiwany przez warstwę HiFi, choć wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się bezstratna warstwa audio.

Jakość dźwięku różni się w zależności od subskrybowanej warstwy. Jeśli słuchasz w warstwie Free, to jest to 160 kb / s na urządzeniach mobilnych / komputerach stacjonarnych lub 128 kb / s podczas przesyłania strumieniowego z odtwarzacza internetowego. W warstwie Premium pułap wynosi 320 kb/s lub 256 kb/s w przypadku przesyłania strumieniowego z odtwarzacza internetowego.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej