Majsterkowanie

Dlaczego kotwy do suchej zabudowy nie wytrzymują? 3 Rozwiązania

Kotwy do suchej zabudowy są wygodnym sposobem na zabezpieczenie przedmiotów na ścianach, ale czasami nie utrzymują ciężaru, który chcesz. Może to być frustrujące, gdy próbujesz powiesić obraz lub półkę, a kotwa wysuwa się ze ściany, wysyłając swoje rzeczy w dół.

Zbyt duże otwory to powód numer jeden, dla którego kotwy do suchej zabudowy nie wytrzymują. Jeśli otwór jest zbyt duży, kotwa nie ma szansy na uchwycenie tylnej części płyty gipsowo-kartonowej. Zamiast tego, będzie się swobodnie obracać wewnątrz dostarczonego otworu. Można tego uniknąć stosując większą kotwę niż wiertło.

W tym artykule poznasz trzy najważniejsze powody, dla których kotwy do suchej zabudowy nie trzymają się podłoża oraz rozwiązania każdego z nich.

1. Otwór nie został wywiercony prawidłowo

Możesz winić słabe kotwy suchej zabudowy wszystko, co chcesz, ale jeśli otwory nie zostały wywiercone poprawnie, kotwy nigdy nie będzie pasować idealnie. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jest pewien sposób, aby wywiercić otwór na kotwę do suchej zabudowy.

Otwór powinien być nieco mniejszy niż kotwica, ponieważ zapewni to, że będzie pasował idealnie.

Jeśli szczelina jest zbyt duża, kotwa do suchej zabudowy nie będzie miała się do czego przyczepić.

Chcesz również być stabilny podczas wiercenia otworu. Wydaje się to być oczywiste, ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób próbuje trzymać wiertło w jednej ręce i suchej zabudowy w drugiej.

Najlepszym sposobem na wywiercenie otworu pod kotwę do suchej zabudowy jest użycie wiertarki akumulatorowej i zabezpieczenie suchej zabudowy przed zainstalowaniem kotew. Zapewni to prostszy otwór i ułatwi uzyskanie kotwy suchej w miejscu.

Jak naprawić

Użyłem wypełniacz do drewna, Wet-N-Fix naprawy kotwicy suchej, związek stawów, szpachla i inne materiały, aby spróbować wypełnić ponadgabarytowy otwór z ograniczonym powodzeniem.

Rozwiązanie Wet-N-Fix miało najlepsze wyniki, ale nadal nie było idealne. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest łatanie starej dziury z kawałkiem suchej zabudowy i zacząć od nowa z nowym. Pamiętaj, aby wywiercić otwór o prawidłowej wielkości tym razem.

Jednak nowy otwór nie zawsze jest rozwiązaniem. Jeśli próbujesz uniknąć łatania miejsca, możesz spróbować kilku innych rzeczy. Jednym z nich jest użycie większej kotwy do suchej zabudowy. To daje kotwicy więcej powierzchni do uchwycenia z tyłu suchej zabudowy. Twoja śruba powinna być również wystarczająco długa, aby dotrzeć do stadniny.

Inną opcją jest użycie korka ściennego zamiast kotwy do suchej zabudowy. Korki ścienne są wykonane z twardszego materiału i mają większą siłę trzymania niż kotwy do suchej zabudowy. Są one również łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ nie musisz się martwić o wielkość otworu. Wystarczy wywiercić otwór wystarczająco duży dla korka ściennego, aby dopasować i młotkiem go w miejscu.

Alternatywnie możesz użyć samowiercących kotew, takich jak Qualihome Drywall Anchor (dostępny na Amazon.com). Produkt ten nie wymaga wstępnie wywierconego otworu, zmniejszając ryzyko posiadania zbyt dużych otworów. Jest również wytrzymały i łatwy w instalacji.

2. Zbyt duży ciężar kotwy

Tylko dlatego, że kotwa do suchej zabudowy jest przeznaczona do utrzymania określonego ciężaru, nie oznacza to, że rzeczywiście go utrzyma. Problemem jest to, że ludzie nie biorą pod uwagę rodzaju suchej zabudowy, których używają.

Istnieją różne rodzaje płyt gipsowo-kartonowych, a wszystkie one mają różne wytrzymałości na złamanie. Najpopularniejszy rozmiar suchej zabudowy to pół cala (1,27 cm) grubości, ale ludzie używają też 5/8 cala (1,6 cm). Im grubszy jest, tym więcej wagi może utrzymać.

Innym czynnikiem do rozważenia jest rodzaj obiektu you są zawieszone na ścianie. Jeśli powiesisz ciężką ramę obrazu, ciężar będzie rozłożony równomiernie na całej ramie. Jeśli jednak wieszasz asymetryczną półkę, ciężar może nie być tak równomiernie rozłożony. Może to spowodować wyciągnięcie kotwy suchej ze ściany.

Jak to naprawić

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest użycie mocniejszej kotwy do suchej zabudowy. Istnieją różne rodzaje kotew do suchej zabudowy – niektóre mocniejsze od innych. Zawsze możesz poprosić o pomoc w sklepie dla majsterkowiczów, jeśli nie wiesz, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Powinni oni być w stanie polecić najlepszą kotwę dla Twojego projektu.

Ogólną zasadą jest, że nigdy nie należy wieszać niczego na ścianie, która waży więcej niż kotwa do suchej zabudowy jest oceniana do utrzymania. Jeśli to zrobisz, istnieje duża szansa, że kotwa wyrwie się ze ściany, a obiekt rozpadnie się w dół.

Choć kuszące jest maksymalne wykorzystanie możliwości podanych na etykiecie kotwy, może się okazać, że chcesz powiesić przedmiot o kilkadziesiąt lub kilkaset gramów lżejszy.

3. Źle dobrałeś materiał kotwy

Istnieją różne rodzaje kotew do suchej zabudowy. Najczęstszy typ jest wykonany z tworzywa sztucznego, ale dostępne są również kotwy metalowe i betonowe. Wybierając odpowiednią kotwę do swojego projektu, należy wybrać taką, która zapewni wystarczające wsparcie.

Na przykład, jeśli wieszasz ciężkie lustro na ścianie, wybierzesz kotwicę, która oferuje więcej wsparcia niż ta, która jest odpowiednia dla lekkich przedmiotów, takich jak plastikowe ramki na zdjęcia.

To samo dotyczy rodzaju używanej suchej zabudowy. Nie można używać betonowej kotwy na suchej ścianie, ponieważ tynk będzie pękać. Upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj ściany masz i jaki rodzaj kotwicy jest wymagany.

Jak to naprawić

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest użycie odpowiedniego typu kotwy do suchej zabudowy dla danego projektu.

Na przykład, plastikowe kotwice, które dostałem dla moich zasłon były zbyt małe, a waga zasłon wyciągnęła je prosto z suchej zabudowy. Musiałem wrócić do sklepu i dostać metalowe kotwy, które działały idealnie. Czasami jest to proces prób i błędów, ale warto zrobić to dobrze za pierwszym razem.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ kotwicy użyć, zapytaj sprzedawcę w lokalnym sklepie z narzędziami. Powinni być w stanie polecić kilka opcji, które można wykorzystać w swoim projekcie.

Jaką masę wytrzymuje płyta gipsowo-kartonowa bez kołka?

Płyta gipsowo-kartonowa może utrzymać od 10 do 20 funtów (4,5 do 9,0 kg) bez pomocy kołka, ale to naprawdę zależy od sposobu instalacji kotwy. Jeśli nie zainstalujesz kotwy poprawnie, w końcu wyrwie się ona ze ściany, a Twój przedmiot rozpadnie się.

Jednak te wagi są tylko dla obiektów, które są równomiernie rozłożone. Jeśli powiesisz szklane lustro lub ramę obrazu, większość wagi będzie skoncentrowana w środku. Może to spowodować ugięcie się i w końcu ustąpienie.

Nośniki o większym ciężarze niż zamierzony mogą również spowodować pęknięcie kotew suchej zabudowy. Sprawdź mój artykuł na temat wspólnych przyczyn pęknięć kotew suchej zabudowy, gdzie omówiłem ten misz-masz bardziej szczegółowo, wraz z potencjalnymi poprawkami. [Why Do Drywall Anchors Break? 4 Common Reasons].

Lubię używać kołków, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ zapewniają one bardziej bezpieczne połączenie. Ale są chwile, kiedy nie można użyć kołka, ponieważ nie jest w odpowiednim miejscu. W takich przypadkach należy użyć kotwy do suchej zabudowy.

Rodzaje suchej zabudowyl Kotwy

Istnieją trzy główne rodzaje kotew do suchej zabudowy: plastikowe, metalowe i betonowe. Każdy typ kotwy jest przeznaczony do określonego ciężaru i materiału. I to jest bardzo ważne, aby użyć odpowiedniego kotwicy dla swojego projektu.

Na przykład, jeśli wieszasz ciężkie lustro na ścianie, trzeba będzie użyć innego typu kotwicy niż tylko umieszczenie zegara ściennego. To samo dotyczy rodzaju używanej suchej zabudowy. Nie można użyć betonowej kotwicy na ścianach z gipsu, ponieważ po prostu nie będzie trzymać się zgodnie z przeznaczeniem.

Jaką wagę może utrzymać płyta gipsowo-kartonowa bez kotew?

Nawet najcięższe płyty gipsowo-kartonowe są w stanie utrzymać tylko około 10 funtów (4,5 kg) bez dodatkowego wzmocnienia. Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o suchej zabudowie jest to, że nie jest ona strukturalna. Oznacza to, że nie jest w stanie samodzielnie utrzymać więcej niż kilka kilogramów.

Na przykład, jeśli wieszasz lustro ważące 12 funtów (5,4 kg), musisz użyć kotew do suchej zabudowy i kołków rozporowych, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Niestety, nawet najlepsze kołki rozporowe mogą zawieść, jeśli nie zostaną prawidłowo zainstalowane lub jeśli ciężar, który podtrzymują, jest dla nich zbyt duży. Jeśli twoje przedmioty montowane na ścianie ciągle spadają, może to być spowodowane tym, że nie używasz odpowiedniego typu kotwy do tego zadania.

Aby znaleźć ćwieki, możesz skorzystać z wyszukiwarki ćwieków lub po prostu zapukać w ścianę, aż usłyszysz solidny dźwięk. Następnie użyj taśmy mierniczej, aby zaznaczyć miejsce, w którym znajduje się kołek.

Końcowe przemyślenia

Kotwy do suchej zabudowy to świetny sposób na powieszenie rzeczy na ścianach bez uszkodzenia suchej zabudowy lub zbyt dużego obciążenia konstrukcji. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni rodzaj kotwy do pracy i zainstalować je poprawnie.

Jeśli masz problemy z kotwami do suchej zabudowy, spróbuj jednego z powyższych rozwiązań. Z odrobiną prób i błędów, powinieneś być w stanie znaleźć kotwicę, która będzie trzymać się lustra, ramy obrazu, lub kawałek sztuki bezpiecznie.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej