Majsterkowanie

Dlaczego kuchenka gazowa nie musi być odpowietrzona?

Czy zastanawiasz się, dlaczego nie ma wymogu prawnego, aby odpowietrzyć zakres gazu? W tym artykule przedstawimy powody, dla których nie jest wymagane posiadanie odpowietrznika. Będziemy również omówić niebezpieczeństwa pieca gazowego zakresu i jak można złagodzić wszelkie szkodliwe praktyki.

Piecyk gazowy zakres zwykle musi być wentylowane, jeśli jest to komercyjny piec, co oznacza, że jest w ramach jakiegoś rodzaju restauracji lub usług gastronomicznych. Jednakże, mieszkaniowe zakresy gazu nie są zwykle wymagane przez prawo do wentylacji, ale tylko dlatego, że może nie być prawnie wymagane nie oznacza, że nie należy odpowietrzyć pieca.

Poniżej, rozbijemy co to wszystko oznacza i damy Ci kilka wskazówek, aby pozostać bezpiecznym. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, warto zrobić wszystko, aby zapewnić sobie, swojej rodzinie, a nawet zwierzętom domowym jak największe bezpieczeństwo.

Czy należy używać odpowietrznika do kuchenki gazowej?

Prawo zazwyczaj nie wymaga, aby kuchenka gazowa była wentylowana, jednak może się to różnić w zależności od stanu i najlepiej jest sprawdzić lokalne przepisy budowlane. Kuchenki gazowe wytwarzają produkt uboczny spalania, znany jako tlenek węgla lub CO (nie mylić z dwutlenkiem węgla, który jest tym, co wydychasz).

Jeśli piece gazowe mogą wytwarzać szkodliwe substancje, dlaczego nie wymaga się, aby były wentylowane? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Ostatecznie, tego typu decyzje sprowadzają się do prawa i lokalnych rozporządzeń. Ogólna odpowiedź jest taka, że gazowe piece kuchenne nie muszą być wentylowane, ponieważ wiele urządzeń wytwarza tylko bardzo małą ilość CO.

Jednak bardzo mała ilość CO jest wciąż czymś, o czym należy pamiętać. Tlenek węgla nie jest czymś, z czym należy zadzierać, a w następnej sekcji, będziemy mówić więcej o bezwonnym gazie i porozmawiać o tym, jak można zachować bezpieczeństwo.

Niebezpieczeństwa tlenku węgla z zakresów gazowych

Jeśli kuchenka gazowa jest pozostawiony na przypadkowo, może to spowodować nagromadzenie tlenku węgla w kuchni, a nawet całego domu. Istnieje kilka powodów, dla których jest to naprawdę złe. Niestety, ludzie są poszkodowani każdego roku przez tlenek węgla i jest kilka powodów, dla których jest on tak niebezpieczny.

Po pierwsze, tlenek węgla jest niebezpieczny, ponieważ nie można go zobaczyć ani powąchać. Ale gaz ziemny ma zapach umieszczony w nim, aby powiadomić ludzi o jego obecności. Tlenek węgla jest produktem ubocznym spalania, czyli czegoś, co się pali. Nie jest więc możliwe, aby ktoś umieścił zapach w tej substancji. Oznacza to, że jest prawie niemożliwe, aby wiedzieć, że jesteś narażony na jego działanie.

Po drugie, tlenek węgla ma większe powinowactwo do twojej krwi niż tlen. Kiedy oddychasz, przyjmujesz tlen. Tlen przyłącza się do hemoglobiny we krwi, skąd jest dostarczany do całego organizmu. Jednak tlenek węgla wcina się i łączy z hemoglobiną, utrudniając wiązanie tlenu, przez co ofiara dusi się od środka.

Tak więc, bardzo ważne jest, aby zachować czujność wobec tlenku węgla. Na końcu tego artykułu, porozmawiamy o kilku wskazówkach, aby zachować bezpieczeństwo.

Więc, jeśli CO jest tak niebezpieczne, dlaczego nie wszystkie zakresy gazu są wymagane, aby być wentylowane?

Nowoczesne i stare kuchenki gazowe i potrzeby wentylacyjne

Prawdopodobnym powodem, dla którego prawo nie wymaga, aby kuchenki gazowe były wentylowane jest to, że zazwyczaj nie wytwarzają one wystarczającej ilości CO, aby powodować długoterminowe problemy. Jednak nie ma jeszcze zgody co do ilości zanieczyszczeń wytwarzanych przez te piece, więc dobrym pomysłem jest odpowietrzenie pieca tak czy inaczej.

Nowoczesne piece spalają gaz o wiele bardziej wydajnie niż stare kuchenki gazowe. Jeśli you mają stary zakres gazu, to dobry pomysł, aby upewnić się, że masz dużo wentylacji podczas korzystania z niego. Jeśli nie masz możliwości odpowietrzenia go, spróbuj przynajmniej otworzyć okno lub coś w tym stylu podczas korzystania z kuchenki.

Czy należy odpowietrzyć kuchenkę gazową? Tak, należy bezwzględnie odpowietrzyć kuchenkę gazową, mimo że nie zawsze jest to technicznie wymagane. Nie ma powodu, aby bawić się jakością powietrza. Porozmawiajmy o kilku rzeczach, które należy wiedzieć o odpowietrzaniu kuchenki gazowej.

Odpowietrzanie kuchni gazowej: Kilka rodzajów odpowietrzników

Kiedy myślisz o odpowietrzaniu kuchenki gazowej, napotkasz kilka opcji. W następnych sekcjach, będziemy mówić o dwóch głównych sposobów można odpowietrzyć piec zakres, a który jest najlepszy.

Dwa sposoby, w jakie można odpowietrzyć zakres gazu są z bezkanałowych lub kanałowych otworów wentylacyjnych. Spójrzmy na każdy z nich bardziej szczegółowo.

Przewodowy odpowietrznik dla pieca gazowego

Przewodowy odpowietrznik będzie odpoczywać o kuchence, i będzie nosić opary i tłuszcz bezpośrednio z wnętrza domu na zewnątrz. Te zazwyczaj pracują dobrze, ciągnąc tłuszcz, dym i CO od twój kuchni. Impreza przeniesie je na zewnątrz, pozwalając im bezpiecznie się rozproszyć.

Jeśli umieszczasz nowy odpowietrznik, powinieneś zdecydowanie rozważyć pójście z przewodowym zakresem gazu. Odpowietrznik będzie trwać dłużej, pracować lepiej, i naprawdę poprawić jakość powietrza w kuchni. Nie chcesz, aby wszystkie te opary i produkty uboczne wyciekły do reszty domu!

Bezkanałowy odpowietrznik dla kuchni gazowych

Bezkanałowe odpowietrzniki do kuchni gazowej są w zasadzie oczyszczaczem powietrza dla Twojej kuchni. Działają one poprzez recyrkulację powietrza zamiast odprowadzania go na zewnątrz. Tego typu otwory wentylacyjne mogą pomóc w wyłapaniu tłuszczu i niektórych cząstek, ale nie będą skuteczne w przypadku CO i nie poprawią jakości powietrza aż tak bardzo. Jest kilka powodów.

Po pierwsze, ponieważ te otwory wentylacyjne tak naprawdę nie wentylują niczego, tylko recyrkulują; nie mają do czynienia z zanieczyszczeniami w Twoim domu. W rzeczywistości, jeśli kiedykolwiek zacząłeś palić w kuchni, a następnie sięgnąłeś po odpowietrznik, tylko po to, aby odkryć, że nie pomógł on zmniejszyć dymu w ogóle. W takim przypadku prawdopodobnie miałeś do czynienia z wentylatorem bezkanałowym.

Po drugie, podobnie jak domowe oczyszczacze powietrza, mają one filtry, a większość ludzi nie zmienia ich tak często, jak powinna. W większości przypadków należy je wymieniać raz na rok. Niektórzy zalecają, aby wymieniać je częściej, w zależności od tego, jak dużo gotujesz. Jeśli nie zmieniasz tych filtrów, to prawdopodobnie twój filtr bezkanałowy nie robi nic poza wydawaniem głośnego dźwięku.

Porozmawiajmy o niektórych sposobach, w jaki możesz zachować bezpieczeństwo, jeśli masz kuchenkę gazową.

Zachowanie bezpieczeństwa w przypadku kuchni gazowej bez otworów wentylacyjnych

Jeśli martwisz się o swój zakres gazu, wiedz, że istnieją kroki, które możesz podjąć, aby pozostać bezpiecznym. Aby uzyskać najlepszą jakość powietrza, należy zaplanować odpowietrzenie kuchni gazowej za pomocą prawdziwego systemu kanałów. W międzyczasie jednak, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie.

Zachowanie bezpieczeństwa przy użyciu gazowej kuchni bez odprowadzania spalin:

  • Alarm CO
  • Nie zostawiaj pieca bez nadzoru
  • Zapewnij wentylację
  • Poznaj objawy zatrucia tlenkiem węgla

Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zainstaluj alarm CO

Jeśli twój dom nie ma alarmu CO, idź i kup go. Nie są one drogie, a mogą uratować Ci życie. Jeśli jednak w Twoim domu znajduje się alarm CO, sprawdź, czy jest on zainstalowany.Rozważ zakup kolejnego i umieszczenie go w pobliżu kuchni.

Alarm CO może wykryć obecność tlenku węgla, ostrzegając Cię o każdym niebezpieczeństwie. Nie chcesz go instalować tuż przy piecu. Lepiej umieścić go w jadalni lub w pobliskim przedpokoju. Nie wierz nam jednak na słowo; zapoznaj się z lokalnymi przepisami i kodeksami budowlanymi.

Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń producenta przy instalowaniu alarmów CO i dymu.

Nie zostawiaj kuchenki gazowej bez nadzoru

Wyrób sobie nawyk, aby nigdy nie pozostawiać kuchenki gazowej bez nadzoru. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wyjść z kuchni, niech ktoś przyjdzie i przypilnuje kuchenki lub wyłączy palnik, gdy Ciebie nie będzie.

Nawet jeśli czasem wydaje się to głupie, ten nawyk zapewni, że nigdy przypadkowo nie pozostawisz palnika kuchenki włączonego, potencjalnie powodując niebezpieczne nagromadzenie szkodliwych emisji.

Wentylacja dla kuchenki gazowej

Jeśli nie masz jeszcze kanałowego odpowietrznika dla swojej kuchenki gazowej, to powinieneś przynajmniej otworzyć pobliskie okno podczas korzystania z kuchenki. Otwarte okno pozwoli na cyrkulację świeżego powietrza w kuchni, a także uwolni nagromadzone szkodliwe gazy.

Poznaj objawy zatrucia tlenkiem węgla

Czasami objawy zatrucia tlenkiem węgla są jedynym sposobem na poznanie nagromadzenia tego śmiertelnego gazu w domu.

Oto lista objawów tlenku węgla:

  • Ból głowy
  • Światłowstręt
  • Nudności
  • Złe samopoczucie
  • Nagłe złe samopoczucie u wielu osób

Dobra, przejdźmy do naszego ostatniego ujęcia.

Ostatnie ujęcie: Dlaczego należy odpowietrzyć swój zakres gazu (nawet jeśli nie jest to wymagane)

Nawet jeśli twój zakres gazu nie jest wymagane, aby być wentylowane, nadal należy podjąć kroki, aby odpowietrzyć go z systemu kanałowego. Poprawi to jakość powietrza w kuchni, a jednocześnie zapewni Ci bezpieczeństwo.

Jeśli masz komercyjny zakres gazu, to prawdopodobnie będzie wymagane, aby odpowietrzyć swój zakres gazu. Zawsze należy uważać na niebezpieczeństwa związane z tlenkiem węgla. Nie można go wyczuć, zobaczyć ani posmakować, więc upewnij się, że alarmy CO działają prawidłowo.

Może ci się również spodobać

Read More