Majsterkowanie

Dlaczego ludzie nie lubią przechodzić na żarówki LED?

Czy zastanawiasz się, dlaczego ludzie nie lubią przechodzić na żarówki LED? Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą unikać dokonania zmiany (i omówimy je szczegółowo). Jednak możesz również zastanawiać się, czy przejście na żarówki LED jest tego warte.

Niektórzy ludzie nie lubią przechodzić na żarówki LED, ponieważ są one nieznane, droższe i rzucają ostrzejsze światło. Jednak większość z tych skarg to błędne przekonania. Żarówki LED opłacają się, a ich światło nie różni się od nowoczesnych żarówek.

Żarówki LED stały się popularne już wiele lat temu, jednak powoli zaczęły zdobywać coraz większą popularność. Co powstrzymuje niektórych ludzi przed stosowaniem LED? Czy warto zdecydować się na taką zmianę? O tym i o innych sprawach opowiemy w poniższych rozdziałach.

Dlaczego ludzie nie lubią żarówek LED?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie unikają żarówek LED. Główny powód prawdopodobnie sprowadza się do kosztów. Ludzie idą szukać żarówki w sklepie, a zamiast płacić dolara, widzą, że muszą zapłacić znacznie więcej niż to, aby kupić LED, więc naturalnie, po prostu złapać najtańszą opcję.

Ale czy jest to tańsze w dłuższej perspektywie? O wszystkich tych mitach i błędnych przekonaniach porozmawiamy poniżej.

Oto powody, dla których ludzie nie lubią żarówek LED:

  • Drogie
  • Białe światło
  • Śmieszny wygląd
  • Nowe i nieznane
  • Migotanie
  • Kompatybilność diod LED i ściemniaczy

Poniżej przyjrzymy się bliżej i zaproponujemy kilka rozwiązań.

Żarówki LED są drogie

Jest to po prostu mit związany z postrzeganiem. Czy znasz przyjaciela, który zawsze umieszcza tylko dolara lub dwa gazu w swoim pojeździe? Nigdy nie chcą napełnić, ponieważ „kosztuje zbyt wiele pieniędzy”.

Ale w dłuższej perspektywie wydają więcej pieniędzy na gaz, ponieważ robią codzienne objazdy do stacji benzynowej. Bardziej efektywne byłoby utrzymywanie pełnego zbiornika gazu – dlatego mówi się, że „utrzymanie pełnego zbiornika kosztuje tyle samo” (i nie trzeba się martwić, że zabraknie gazu!).

Chociaż światła LED kosztują kilka razy więcej za żarówkę, to jednak działają kilka razy dłużej i zużywają mniej energii.

W rzeczywistości, zwykłe żarówki często przepalają się już po roku lub mniej. Z drugiej strony, żarówka LED może trwać przez wiele, wiele lat. Co więcej, w tym czasie dioda LED zużywa mniej energii. Tak więc, gdy kupisz żarówki LED, nie tylko będą one trwać dłużej i zużywać mniej energii, ale zaoszczędzisz czas i frustrację.

Nie musisz ciągle kupować kolejnych żarówek i spędzać czasu na ich instalacji – co w przypadku niektórych opraw może być uciążliwym procesem. Jak to się mówi, czas to pieniądz i tak samo jest z nieefektywnymi żarówkami.

Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego ludzie nie kochają żarówek LED. Choć ten powód prawdopodobnie nie ma wiele zalet, są inne powody, które mogą.

Światło LED jest zbyt białe

Niektórzy ludzie, którzy używali żarówek LED zauważyli, że są one zazwyczaj bielsze i jaśniejsze niż zwykłe żarówki. Jako takie, niektórzy ludzie czują, że te żarówki LED sprawiają, że ich dom czuje się jak sala operacyjna szpitala lub laboratorium chemiczne. Ludzie są przyzwyczajeni do cieplejszego światła.

Cóż, kiedyś było tak, że większość żarówek LED była bielsza i mniej ciepła, ale w dzisiejszych czasach wyglądają one dokładnie tak samo jak zwykłe żarówki. W rzeczywistości, zwykle są one dostępne w różnego rodzaju odcieniach i wzorach. Nie musisz się już martwić o to „zimne” światło.

W porządku, porozmawiajmy o innym powodzie, dla którego niektórzy ludzie nie lubią LED-ów.

Światła LED mają śmieszny wygląd

Niektóre z wcześniejszych żarówek LED miały charakterystyczny kwadratowy wygląd, prawie jak rożek lodów. Niektórzy uważają, że nie wygląda to tak atrakcyjnie jak tradycyjna żarówka.

O ile nie jest to problem w większości opraw, które zazwyczaj są przykryte kloszem lub zaparowanym szkłem, to w przypadku otwartych żarówek może to być problem.

Jak się okazuje, w dzisiejszych czasach, żarówki LED nie muszą mieć tego kwadratowego wyglądu; mogą wyglądać tak samo jak zwykłe żarówki. Tak więc, ponownie, jest to raczej stary mit przeniesiony z przeszłości niż rzeczywisty problem.

Lampy LED czasami migoczą

Prawdopodobnie jednym z najbardziej wiarygodnych problemów związanych ze światłem LED jest możliwość migotania. Istnieje kilka rodzajów migotania (o drugim rodzaju porozmawiamy w następnej sekcji).

Pierwszy typ migotania jest naturalnym procesem światła LED. Diody LED włączają się i wyłączają szybko, tak szybko, że migotanie nie jest widoczne w normalnych warunkach, ale może być problemem dla niektórych szybkich ruchów oczu, zwanych sakkadami (oko może poruszać się w bardzo szybkich ruchach. Jest to jeden z powodów, kiedy czytamy; nasze oczy mają tendencję do przeskakiwania od słowa do słowa, zamiast poruszać się płynnie).

Kiedy nasze oczy wykonują „sakkadę” nad diodą LED, w niektórych przypadkach nasze oczy mogą odbierać szybkie migotanie, nawet podświadomie. Niektórzy ludzie stwierdzili, że są bardziej podatni na bóle głowy w pobliżu żarówki LED.

Znowu, to może nie być problem dla większości ludzi, ale jest to prawdopodobnie powód (prawdziwy lub nie), dlaczego niektórzy ludzie unikają LED.

Kompatybilność LED z przełącznikami i ściemniaczami

Nowsze lampy LED nie zawsze są kompatybilne ze starszymi przełącznikami ściemniaczy. W rzeczywistości, nie wszystkie nowe żarówki LED są wykonane do ściemniania. Może to powodować kilka problemów, które powodują migotanie.

Po pierwsze, jeśli żarówka nie jest wykonana do ściemniania, ale jest umieszczona z przełącznikiem ściemniacza, można zauważyć pewne migotanie. To może być bardzo denerwujące dla ludzi i wymaga, aby kupić żarówki LED, które są wykonane dla przełącznika ściemniacza.

Po drugie, jeśli przełącznik ściemniacza nie jest kompatybilny z diodami LED, możesz również mieć migotanie. Światło zazwyczaj nadal będzie się włączać, ale aby funkcja ściemniania działała prawidłowo, potrzebny będzie nowy przełącznik.

Na szczęście żadna z tych kwestii nie stanowi dużego problemu.

Diody LED są nowe i nieznane

Odkąd pierwsze żarówki były produkowane masowo, ludzie je kupowali i przyzwyczaili się do żarówek. Tak jak kupujemy jajka, mleko i baterie, tak samo jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania żarówek.

Kiedy pojawia się nowy produkt (droższy, wyglądający śmiesznie i inaczej), ludzie raczej nie decydują się od razu na zakup.

Jednak dobra wiadomość jest taka, że coraz więcej osób używa żarówek LED, a żarówki LED są coraz lepsze i tańsze.

Przyjrzyjmy się kilku krótkim faktom, dlaczego używanie diod LED może być dużym ulepszeniem w stosunku do zwykłych żarówek!

Powody, dla których warto przejść na LED

Rozmawialiśmy o tym, dlaczego ludzie nie chcą przechodzić na LED, więc jest to sprawiedliwe, że mówimy o tym, dlaczego wiele osób wybiera żarówki LED. Poniżej wymienimy kilka najczęstszych powodów. Jak się przekonasz, oświetlenie LED oferuje wiele korzyści.

Powody, dla których ludzie lubią oświetlenie LED:

  1. Mała
  2. Jasne
  3. Długotrwałe
  4. Oszczędność energii

Więcej informacji znajduje się poniżej.

Światła LED to Mały i wygodny

Wiele osób używa oświetlenia LED w miejscach, w których trudno jest umieścić żarówkę. Zwykłe lampy zazwyczaj wymagają żarówki i gniazda, ale dzięki diodom LED można umieścić światło praktycznie wszędzie. Nie tylko to, ale małe lampy LED mogą być nadal naprawdę jasne i trwać długo.

Czy potrafisz zgadnąć inne miejsce, w którym oświetlenie LED jest popularne? Lampki świąteczne. W przeszłości istniały obawy, że lampki świąteczne szybko się wypalą lub nawet zapalą. Z diodami LED nie ma tego problemu.

Światła LED są jasne

Wiele osób lubi dodatkową jasność świateł LED. Te światła działają dobrze, nawet bez reflektorów. Jednym z obszarów oświetlenia LED jest powszechne, nawet dla tych kilku osób, które nie lubią ich, jest oświetlenie zewnętrzne bezpieczeństwa. Te światła są często ustawione z czujnikami ruchu, a oni mogą świecić potężne światło, które odstrasza szopy i włamywaczy.

Jak można się spodziewać, światła LED są również powszechne w latarkach, zdolne do rzucania silnej wiązki, która będzie trwać przez długi czas.

Lampy LED są długotrwałe

Lampy LED działają znacznie dłużej niż zwykłe żarówki. W rzeczywistości, diody LED mogą działać ponad pięć razy dłużej – wiele z nich działa nawet do dziesięciu lat. Jak już mówiliśmy, to naprawdę zmienia grę, ponieważ nie trzeba ciągle wymieniać żarówek.

Diody LED są nie tylko trwalsze z punktu widzenia energii, ale są również bardziej wytrzymałe niż zwykłe żarówki. Wszyscy widzieliśmy jak żarówka roztrzaskuje się na ziemi, rozpryskując się na tysiące ostrych kawałków szkła. W przypadku lamp LED jest to mniejszy problem.

Ponadto, światła LED nie wytwarzają prawie tak dużo ciepła. W przypadku starszych żarówek zdarzało się, że ludzie byli poparzeni przypadkowo dotykając ich (lub wybuchały pożary!). Nadal trzeba być ostrożnym z lampami LED, ale są one znacznie mniej prawdopodobne, aby spowodować poważne oparzenia.

Żarówki LED są energooszczędne

Wreszcie, żarówki LED są super energooszczędne w porównaniu z innymi żarówkami. Żarówki zużywają tylko niewielki procent swojej energii na rzeczywiste światło – większość energii jest marnowana na ciepło!

Dzięki żarówkom LED możesz mieć pewność, że Twój rachunek za prąd spadnie. W dłuższej perspektywie żarówki LED łatwo się zwracają, co czyni je popularnym wyborem dla wszystkich właścicieli domów.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej