Nasze recenzje

Doskonała reputacja The Last Of Us ucierpiała z powodu błędnego portu na PC

Niezależnie od tego, czy chodzi o gry, remake’i, spin-offy DLC, czy hitowe programy telewizyjne, rzadko można usłyszeć coś innego niż pochwały dla serii The Last of Us od Naughty Dog.

Jednak pecetowy port klasycznej gry na PlayStation, The Last of Us: Part 1, zaprzecza temu trendowi – gracze zgłaszają mnóstwo problemów po premierze we wtorek 28 marca.

Zaoszczędź na edycji płytowej PS5 x Resident Evil 4

Resi 4 i konsola PS5 z kontrolerem DualSense jest teraz w sprzedaży w Box.pl. Użyj kodu BOX20, aby otrzymać £20 zniżki

  • Box.co.uk
  • Użyj kodu BOX20
  • £499.99

Zobacz ofertę

Gracze PC zgłaszają liczne awarie, a jeden z recenzentów w sklepie Steam wydaje się mówić w imieniu większości, pisząc: „wow, to działa jak gówno”. Z ponad 7000 recenzji, konsensus jest „głównie negatywny” na popularnym rynku.

Gracze skarżą się na ciągłe awarie, problemy z ładowaniem shaderów, możliwe wycieki pamięci i problemy z uruchomieniem gry, mimo że ich PC spełnia minimalne wymagania systemowe. Naughty Dog odniosło się publicznie do problemów i obiecało aktualizacje i łatki, które poprawią sytuację.

W serii tweetów uznany deweloper napisał: „Gracze The Last of Us Part I na PC: słyszeliśmy wasze obawy, a nasz zespół aktywnie bada wiele zgłoszonych przez was problemów. Będziemy Was nadal informować, ale nasz zespół nadaje priorytet aktualizacjom i zajmie się problemami w nadchodzących łatkach.”

The Last of Us Part I gracze PC: słyszeliśmy wasze obawy, a nasz zespół aktywnie bada wiele zgłoszonych przez was problemów.

Nadal będziemy Was informować, ale nasz zespół nadaje priorytet aktualizacjom i zajmie się problemami w nadchodzących łatkach.

– Naughty Dog (@Naughty_Dog) March 28, 2023

Firma uruchomiła stronę dokumentującą znane problemy i zachęca graczy do rejestrowania swoich opinii.

Sony chętnie przenosi swoje potężne gry na PC, ale jak dotąd wyniki były mieszane. Horizon Zero Dawn i Uncharted: Legacy of Thieves również spotkały się z kiepskim przyjęciem podczas premiery, choć od tego czasu sytuacja uległa poprawie.

Może ci się również spodobać

Read More