Nasze recenzje

Dźwięk i obraz: Telewizor LG StanbyMe Go to zwariowana koncepcja, która mi się podoba

OPINIA: Przenośny telewizor StanbyMe Go został zapowiedziany w sierpniu, ale na targach IFA 23 miałem okazję przyjrzeć mu się bliżej i jest to niesamowicie szalona koncepcja.

Niektórzy pewnie będą kręcić na niego nosem i nie winiłbym ich za to, ale myślę, że więcej niż spora część będzie go pożądać. Niektórzy członkowie zespołu Trusted Reviews robią oczy w kształcie serca na widok przenośnego telewizora, więc jest w nim bardzo pożądany urok.

Czy go potrzebujesz? Oczywiście, że nie, ale podobnie jak w przypadku zwijanego OLED-a, StanbyMe Go sprawia, że ludzie rozmawiają.

Przypomina mi trochę „walizkowy” garnitur Tony’ego Starka w Iron Man 2, ale w środku znajduje się 27-calowy ekran 1080p, który można wyciągnąć na wysuwanym ramieniu i ustawić zarówno w pionie, jak iw poziomie – czego w tym nie podziwiać.

I jak zwykle w przypadku produktów LG, upchnięto w nich tak wiele technologii, jak to tylko możliwe. Ekran 1080p obsługuje Dolby Vision HDR i dźwięk Dolby Atmos, co brzmi jak przesada, ale oznacza, że oprócz wideo można go potencjalnie używać jako zwykłego głośnika.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Po przełączeniu telewizora w tryb stołowy można na nim grać w gry takie jak szachy, co jest kolejnym intrygującym, przyjaznym rodzinie pomysłem.

Dostępna jest łączność bezprzewodowa Wi-Fi 5 i Bluetooth, choć zakładam, że nie działałaby ona na zewnątrz – na przykład na plaży. Obsługuje system webOS firmy LG z dostępem do aplikacji takich jak Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix i innych, ale bez Wi-Fi, który skutecznie znika ze stołu, a zamiast tego zawartość będzie musiała być odtwarzana z portu USB. Jest to obszar potencjalnego zamieszania, który wydaje się być pomijany w materiałach marketingowych.

Podobnie jak słuchawki Jabra Elite 8 Active, urządzenie zostało przetestowane zgodnie z amerykańskim standardem wojskowym MIL-STD-810G dla wzmocnionej elektroniki, który jest jednym z najtrudniejszych testów, jakie może przejść każde urządzenie. Oznacza to, że StanbyMe Go poradzi sobie z niskim ciśnieniem, wysoką/niską temperaturą, pyłem i mgłą solną, a także przetrwa przypadkowe upadki, wstrząsy i wibracje. Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz telewizor wytrzymalszy niż ten.

Słuchawki Bose QuietComfort II są tańsze o ponad 50 funtów

Szukasz oferty na najlepszy zestaw słuchawek z redukcją szumów? Nie szukaj dalej. Słuchawki Bose QCII są tańsze o 50 funtów.

  • Amazon
  • Zaoszczędź 50 funtów
  • Teraz: £229

Zobacz ofertę

Pojawienie się StandbyMe Go jest częścią większego trendu, który przenika na rynek i który rozważałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy – wzrost popularności telewizorów lifestyle’owych.

Telewizory przez lata były masywnymi, raczej nijakimi ekranami, ale to się zmienia. Zaczęło się od pojawienia się telewizorów The Frame i Serif, które pokazały, że ten obszar rynku ma potencjał, a teraz jest ich mnóstwo.

Firma TCL zaprezentowała swoje koncepcje na Milan Design Week. Vestel ma szeroką gamę telewizorów koncepcyjnych i rzeczywistych na rynku z telewizorami Fame i Take a Rest. Hisense ma telewizory lifestyle’owe, choć o ile wiem, nie pojawią się one w Wielkiej Brytanii. Samsung ze swoimi telewizorami Terrace i Sylvox z wodoodpornymi telewizorami pokazują, że rynek coraz częściej spogląda dalej od chleba i masła telewizorów do salonu.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Uważam, że rynek tego potrzebuje. 8K nie wydaje się nabierać tempa – jeśli w ogóle, to spowalnia – i to jest Jest to obszar, który wydaje się angażować zwykłych (a na pewno bardziej zamożnych) użytkowników, którzy nie chcą mieć najnowszych technologii audiowizualnych w swojej konfiguracji kina domowego. Telewizory nadal będą wielką czarną skrzynką na środku pokoju, ale powoli zaczynają łagodzić swoje krawędzie (lub ramki).

Czy wydałbym 999 dolarów na przenośny inteligentny ekran dotykowy LG StanbyMe Go? Nie, ale ktoś to zrobi, a jeśli zobaczę ten telewizor gdzieś na plaży, uśmiechnę się i roześmieję. Jest to telewizor stworzony dla tłumu kochającego Instagram Story / Tik Tok i wydaje się niedorzeczny, ale to właśnie sprawia, że ten i inne telewizory są interesujące. Ludzie konsumują treści w zupełnie inny sposób niż nawet 10 lat temu, więc czy ekrany, których używamy, nie powinny odzwierciedlać tej zmiany?

Największym problemem jest cena. To właśnie może sprawić, że telewizory te pozostaną ciekawostką, a nie czymś, co chętnie zaprosimy do swojego domu.

Może ci się również spodobać

Read More