Szycie

Get the Look: Cottagecore – The Fold Line

Cottagecore jest popularnym trendem już od jakiegoś czasu i nie możemy uwierzyć, że jeszcze o nim nie pisaliśmy. Uwielbiam przyjmować wolniejsze rzeczy w życiu i romantycznie wyobrażam sobie życie w domku krytym strzechą, spędzanie dni na pielęgnacji ogrodu i noszenie zachwycających rzeczy. Cottagecore to wirusowa estetyka, która idealizuje wiejskie życie i wolniejsze tempo życia. To świetny styl do przyjęcia latem, z ukłonem w stronę angielskiej wsi i całą nostalgią, która się z tym wiąże.

Cottagecore może być hiper-dziewczęcy i zabawny lub sparowany i zdrowy. Udało mi się wybrać wzory, które powinny zadowolić oba obozy (mam nadzieję!). Podczas zakupów tkanin szukaj kraty, delikatnych kwiatowych nadruków, spranej i zużytej pościeli i wszystkiego, co sprawia wrażenie, że wyglądałoby jak w domu w nakryciu stołu! Paleta kolorów jest dość stonowana i naturalna, co pozwala wtopić się w naturę – lub wiejski ogród!

Przeszukałam sklep i znalazłam przyjemny wybór niezależnych wzorów do szycia w stylu cottagecore, dzięki czemu możesz dodać trochę rozkwitu do swojej ręcznie robionej garderoby, jeśli masz ochotę…

Nie można mówić o cottagecore nie wspominając o pikowaniu. Jest to najlepsze rzemiosło do powolnego szycia i polega na poświęceniu czasu na stworzenie czegoś, co kochasz. Stwórz mix-and-match mieszankę kwiecistych ditsy lub postaw na pełny efekt patchworku. Jeśli potrzebujesz słodkiej, małej warstwy, która wniesie do twojego stroju odrobinę angielskiego wiejskiego ogrodu, wybierz kamizelkę.

 1. Pikowana kurtka Camimade Coquillage
 2. Fibre Mood Gabriela Bodywarmer
 3. Megan Nielsen Hovea Jacket + Coat
 4. Kurtka Maison Fauve Dandelion
 5. Pikowana kurtka Birgitta Helmersson

Wspomniałam, że zabawne dodatki są kluczem do stylu cottagecore, a jednym z nich są kołnierzyki. Oversize’owe, obszyte falbankami i spiczaste kołnierze mogą wystawać spod fartucha lub przytulnego kardiganu.

 1. Tilly and the Buttons Sonny Jacket
 2. Bluzka i sukienka Nina Lee Bakerloo
 3. Bluzka Patina firmy Friday Pattern Company
 4. Koszula French Navy Belinda zapinana na guziki
 5. Juliana Martejevs Clara Collar

Nie można zajmować się przydomowym ogródkiem bez fartucha, prawda? Jeśli nie zajmujesz się ogrodem, ale uwielbiasz ten styl, wybrałam kilka fartuchów i spinek, które pasują do każdego stroju.

 1. Kombinezon Madswick Jordan
 2. Untitled Thought Fleur Pinafore
 3. Sukienka Merchant & Mills Margo
 4. Folkwear Basic Pinafore Dress
 5. Gotowy do szycia kombinezon Pablo

Spódnica jest kluczem do stylu cottagecore. Muszą być pełne i zwiewne, a najlepiej mieć kieszenie na wszystkie skarby, które można znaleźć w ogrodzie.

 1. Spódnica Madswick Zamora
 2. Spódnica Sew Liberated Esturay
 3. Spódnica Vanessa Hansen Carrie
 4. Spódnica Liberty Megan Maxi
 5. Spódnica Merchant & Mills Shepherd

Wszystkie te zabawy na polach wymagają odpowiedniego stroju. Oto wybór niektórych z moich ulubionych, które mają wystarczająco dużo ozdobników, ale nie są zbyt dziewczęce.

 1. Madswick Raida Dress
 2. Sukienka i top Taimi od Named
 3. Vivian Shao Chen Orchards Sukienka z rozszerzeniem
 4. Sukienka Silversaga Elenora
 5. Bluzka i sukienka Notches Dila

Bluzki to łatwy sposób na wprowadzenie odrobiny stylu cottagecore do swoich strojów bez angażowaniag do pełnego wyglądu. Wszyscy kochamy piękne bluzki, prawda?

 1. Bluzka Madswick Raida
 2. Bluzka i top Merchant & Mills Clover
 3. Bluzka Sew House Regalia Seven
 4. Sukienka i bluzka Named Syli
 5. Bluzka Vivian Shao Chen Nepheline

Nie ma słodszego detalu niż wstążki i krawaty – i odgrywają one kluczową rolę w estetyce cottagecore. Wybrałam kilka moich ulubionych wzorów, które zawierają ten element.

 1. Makyla Creates Camille Top
 2. Chalk and Notch Aria Top
 3. Ready to Sew Paloma Dress
 4. Kamizelka codzienna New Craft House

I na koniec, ale w żadnym wypadku nie najmniej ważne, musimy dodać trochę falban do tego zestawienia. Są słodkie, falbaniaste i po prostu zabawne!

 1. Matchy Matchy Ruffle Brunch Set
 2. Zestaw Folkwear 303 English Cottage
 3. Sukienka i bluzka Tilly and the Buttons Marnie
 4. Fibre Mood Edith Top
 5. Sukienka Davenport firmy Friday Pattern Company

Powiązane posty

Miażdżące koszule

Przeczytaj post

Krótka lista: Torebki

Przeczytaj post

Uszyj trendy na wiosnę: Część 2

Przeczytaj post

Sew the Trends Spring: Część 1

Przeczytaj post

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej