Nasze recenzje

Google dokucza Apple za aktualizację iPhone’a 15 USB-C, jednocześnie drażniąc Pixela 8

Nigdy nie wstydząc się żartować z Apple, Google przygotowuje scenę do zabawnej rywalizacji między flagowymi telefonami tej pary.

W nowym zwiastunie Pixela 8 opublikowanym na YouTube tuż przed weekendem, Google naśmiewa się z Apple za dodanie standardowego złącza USB-C dla iPhone’a 15.

Ogromna zniżka na Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra w końcu otrzymał obniżkę ceny, na którą czekaliśmy, obniżając ją z 849 GBP do zaledwie 669 GBP. Do tego dochodzi dwuletnia gwarancja bez dodatkowych kosztów.

  • John Lewis
  • Oszczędność 180 funtów
  • Teraz £669

Zobacz ofertę

Film w stylu stop motion, zatytułowany #BestPhonesForever: Spa Day, przedstawia iPhone’a 15 i Pixel 8 odpoczywających w spa przed ich premierą.

Postać iPhone’a, z plasterkiem ogórka zsuwającym się po obiektywach aparatu, ubolewa nad walką o dotrzymanie kroku telefonom z Androidem od czasów, gdy „Slide to Unlock” był wielką sprawą te wszystkie lata temu.

Postać z iPhone’a mówi: „Tak czy inaczej, teraz wydaje się, że za każdym razem, gdy się odwracam, telefony takie jak ty robią rzeczy, których ja nie potrafię. Na przykład rozmywają stare zdjęcia, odbierają nieznane połączenia za pomocą sztucznej inteligencji i tłumaczą wiadomości na żywo. To wyczerpujące, ale wciąż mam kilka sztuczek w rękawie … To jest owiane tajemnicą, ale powiedzmy, że wkrótce będziesz miał USB-C!”.

Reklama kończy się poradą dla fanów Pixela, aby „odpoczęli do 4 października”, kiedy to odbędzie się wydarzenie, na którym zadebiutuje nowy sprzęt.

Wideo Google trochę żartuje ze znakomitego rywala serii Pixel, ale dla Apple wydaje się, że przejście z preferowanego portu Lightning nie jest powodem do śmiechu.

Nowy raport Bloomberga mówi, że Apple „obejmuje ładowarkę USB-C, której nie chciał”. Zmiana mogła nastąpić organicznie, ponieważ Apple już z wyboru używa USB-C w iPadach i MacBookach. Jednak orzeczenie Unii Europejskiej nakazujące wprowadzenie znormalizowanej ładowarki do 2024 r. sprawiło, że Apple nie miało innego wyjścia, jak tylko przyspieszyć zmianę.

Dobrą wiadomością dla konsumentów jest synergia między urządzeniami, które wkrótce będzie można ładować za pomocą jednego kabla.

Może ci się również spodobać

Read More