Nasze recenzje

Google Pixel 7a: wszystko, co musisz wiedzieć

Google właśnie ujawniło swój najnowszy budżetowy smartfon, Google Pixel 7a, i jest to doozy aktualizacji.

Google 7a nie tylko w końcu przeskakuje z 60 Hz do 90 Hz, jak zwykły Pixel 7, ale także ogromne ulepszenia aparatu z czujnikiem o 72% większym niż w Pixel 6a powinny przynieść znaczące korzyści w dziale aparatów, a także flagowy chipset Tensor G2 w ofercie.

Jest jednak pewien haczyk – Pixel 7a to najdroższy jak dotąd telefon Pixel „a”, zaczynający się od 449 GBP / 499 USD. Czy nadal jest tyle wart, czy też dostępne są lepsze telefony ze średniej półki? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Pixel 7a, od daty premiery i cen po kluczowe funkcje i specyfikacje.

Data premiery

Google Pixel 7a jest już dostępny w przedsprzedaży, a smartfon będzie dostępny od jutra, 11 maja 2023 roku.

Ceny

Google Pixel 7a to najdroższy jak dotąd smartfon z serii A, kosztujący 449 GBP/ 499 USD, co stanowi wzrost ceny o 50 GBP/100 USD w porównaniu do Google Pixel 6a.

Uważamy jednak, że Pixel 7a nadal ma świetną wartość, nawet przy niewielkim wzroście ceny, zwłaszcza dzięki ulepszonemu sprzętowi oferowanemu w tegorocznym modelu, który bardzo zbliża go do Pixela 7 za 599 GBP / 599 USD.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz już teraz zamówić Pixel 7a w przedsprzedaży w Google Store.

30 funtów miesięcznie za Google Pixel 7 i 100 GB danych

Pixel 7 to jeden z najlepszych telefonów, jakie recenzowaliśmy w tym roku, zwłaszcza w tej cenie. Teraz można go dostać w niesamowitej cenie, która obejmuje 100 GB danych w sieci Three za jedyne 30 GBP miesięcznie, co czyni go jeszcze bardziej przystępnym cenowo. Jeśli jesteś zapalonym fotografem mobilnym, jest to idealny telefon dla Ciebie.

 • Niedrogie telefony komórkowe
 • 100 GB, nielimitowane minuty, nielimitowane SMS-y i brak kosztów początkowych
 • 30 GBP miesięcznie

Zobacz ofertę

Design

Jeśli chodzi o ogólny wygląd, Pixel 7a nie różni się zbytnio od flagowego Pixela 7 – świetny dla modelu budżetowego, ale nie tak bardzo dla flagowca. W rzeczywistości recenzent Max Parker twierdził, że ledwo mógł odróżnić go od Pixela 7 po pierwszym wyjęciu z pudełka.

Istnieją jednak pewne kluczowe różnice. Podczas gdy oba Pixele mają taką samą estetykę jak poprzednie flagowe Pixele, wraz z wystającym paskiem aparatu z tyłu i pastelowymi opcjami kolorystycznymi, Pixel 7a ma nieco mniejszy 6,1-calowy panel w porównaniu do 6,3-calowego ekranu standardowego Pixela 7.

Pixel 7a jest pierwszym budżetowym Pixelem, który przeszedł z 60 Hz na te same 90 Hz, co Pixel 7, co jest niezwykle mile widziane, biorąc pod uwagę, że wiele telefonów budżetowych i średniej klasy ma obecnie tendencję do wysokiej częstotliwości odświeżania – chociaż większość konkurencji taktuje z częstotliwością 120 Hz.

W innych miejscach możesz spodziewać się odporności na kurz i wodę IP67, a także będzie dostępny w czterech atrakcyjnych kolorach – Charcoal, Snow, Sea i Coral – z nowymi pasującymi słuchawkami Pixel Buds A w kolorze Sea, aby umożliwić koordynację kolorów między telefonem a akcesoriami.

Kamery

Oprócz wyświetlacza, to właśnie aparaty fotograficzne doczekały się największej aktualizacji rok do roku, z głównym czujnikiem 64 MP, który jest aż o 72% większy niż w Pixel 6a, co pokazuje, że jest to najlepszy wybór.przełożyłoby się na imponującą wydajność, zwłaszcza gdy poziom oświetlenia zaczyna spadać, a także może przechwytywać flagowe wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Jest to sparowane z ulepszonym obiektywem ultraszerokokątnym 13 MP ze 120-stopniowym polem widzenia dla rozległych ujęć i nowym przednim aparatem 13 MP, oba z obsługą przechwytywania wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Oczywiście sprzęt to tylko połowa historii smartfonów Pixel, a telefon wykorzystuje ulepszony chipset – do którego przejdziemy za chwilę – aby zapewnić szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Super Res Zoom i Motion Unblur. Jest też nowy tryb długiej ekspozycji, możliwy dzięki nowemu dużemu czujnikowi głównemu.

Wydajność

Jak można się spodziewać po poprzednich wpisach „a” wykorzystujących flagowe chipsety, Google Pixel 7a ma ten sam zaprojektowany przez Google chipset Tensor G2, co flagowe Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro, a także topowy Google Pixel Fold również ogłoszony na Google I / O.

Zapewnia to nie tylko wydajność na poziomie flagowca w niskiej cenie średniej klasy – coś, czego nie oferuje większość rywali – ale pozwala Pixel 7a robić magię ze sztuczną inteligencją.

Obejmuje to funkcję Pixel Call Assist w USA, która umożliwia automatyczne kierowanie połączeń do właściwego działu w przypadku automatycznych systemów telefonicznych, szacowany czas oczekiwania po zawieszeniu i nie tylko. Posiada również funkcje Pixel Speech włączone przez T2 we flagowych Pixelach, w tym Live Translate, Recorder Speaker Labels i inne.

Pozwala również na naprawdę imponujące możliwości fotograficzne, w tym Magic Eraser i Photo Unblur, wcześniej dostępne wyłącznie we flagowych Pixelach.

Specyfikacja Google Pixel 7a

 • 72,9 x 152,4 x 9 mm
 • 193g
 • 6,1-calowy wyświetlacz FHD OLED 90 Hz
 • Chipset Google Tensor G2
 • 8 GB PAMIĘCI RAM
 • 128 GB pamięci masowej
 • Główny aparat tylny 64 MP, ultraszerokokątny 13 MP
 • Przedni aparat selfie 13 MP
 • 4385 mAh
 • Szybkie ładowanie 18 W
 • Ładowanie bezprzewodowe 7,5 W
 • 5G
 • Bluetooth 5.3
 • Wi-Fi 6E
 • IP67

Może ci się również spodobać

Read More