Nasze recenzje

Google Pixel 8 & Pixel 8 Pro: Wszystko, co warto wiedzieć już teraz

Seria Google Pixel 7 jest świetna, ale można bezpiecznie założyć, że Google już ciężko pracuje nad Pixel 8 i Pixel 8 Pro przed premierą jeszcze w tym roku. Choć do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, zaczynamy mieć obraz tego, czego możemy się spodziewać po tegorocznych flagowcach.

Obecne przecieki wskazują nie tylko na zmiany konstrukcyjne z bardziej zaokrąglonymi rogami niż w przypadku serii Pixel 7, ale także na nowy współczynnik kształtu dla Pixel 8, rzekomo mierzący w bardziej kompaktowym rozmiarze 5,8 cala. Pixel 8 Pro nie jest bezpieczny, z tegorocznego modelu top-end powiedział porzucić zakrzywiony wyświetlacz dla płaskiego ekranu.

Szepty malują również obraz uaktualnionej technologii aparatu, wskazując na nowy czujnik aparatu, a tam są nawet wyciekłe rendery obu słuchawek robi rundy online.

Zebraliśmy wszystko, co warto wiedzieć o Google Pixel 8 i Google Pixel 8 Pro właśnie tutaj, od spekulacji dotyczących daty premiery do wyciekłych renderów i rzekomych specyfikacji.

Kiedy Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro zostaną wydane?

Podczas gdy Google nie potwierdziło jeszcze oficjalnie istnienia Pixela 8, można bezpiecznie powiedzieć, że pojawi się on prawdopodobnie gdzieś na jesieni (lub „Fall” dla was Amerykanów) 2023 roku, prawdopodobnie w październiku.

To był Google preferowane okno uruchomienia dla flagowej linii Pixel w ciągu ostatnich kilku lat w każdym razie, z Pixel 7 pojawiających się na 6 października 2022 i Pixel 6 pojawiających się na 19 października 2021.

Możliwe, że nie będziemy musieli czekać tak długo, aby po raz pierwszy zapoznać się ze sprzętem – o ile linia Pixel 8 pójdzie w te same ślady, co zeszłoroczny Pixel 7, w każdym razie. Widzicie, podczas gdy seria Pixel 7 nie została wydana aż do października 2022 roku, zadebiutowała w formie krótkiego teasera jeszcze na Google I/O w maju 2022 roku.

Z Google potwierdzając, że tegoroczny Google I/O odbędzie się 10 maja, to możliwe, że nie jesteśmy zbyt daleko od uzyskania naszego pierwszego spojrzenia na tegoroczny flagowy zakres Pixel.

Pixel 7 Pro

Ile będą kosztować Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro?

Patrząc na ceny kilku ostatnich flagowych Pixeli, widać, że Google nie lubi zadzierać z cenami. Pixel 7 o wartości 599 funtów/$599 dorównywał na przykład Pixelowi 6 i podobnie jest z Pixelem 7 Pro o wartości 849 funtów/$849.

Mając to wszystko na uwadze, oczekujemy, że Pixel 8 wejdzie w rozsądnej cenie £599/$599, podczas gdy Pixel 8 Pro wejdzie w nieco wyższej £849/$849. To może się nieco wahać w zależności od sytuacji ekonomicznej w danym czasie, ale nie widzimy, aby zbytnio się rozeszły.

Najnowsze plotki i przecieki dotyczące Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro

Design

Z Google idąc all-in na nowy design po raz pierwszy wprowadzony na Pixel 6 w 2021 roku, wydaje się niepodobne, że seria Pixel 8 przełamie ten trend. Mimo to, nie oznacza to, że seria Pixel 8 będzie kalką swojego poprzednika – seria Pixel 7 miała niewielkie zmiany w porównaniu do Pixel 6 po wszystkim.

W rzeczywistości, jeśli przecieki są do uwierzenia, może być bardziej dramatyczne zmiany w drodze z serii Pixel 8.

Współpraca między znanym leakerem @OnLeaks i MySmartPrice wyprodukowała wyciekłe rendery Pixela 8 wraz z wyciekłymi wymiarami, i wydaje się, że Google ma plany, aby zmniejszyć Pixela 8 do poziomu ZenFone 9 kompaktowego.

Image: @OnLeaks x MySmartPrice

The Pixel 8 będzie rzekomo mierzyć w 150,5 x 70,8 x 8,9 mm z 5,8-calowym wyświetlaczem w porównaniu do 155,6 x 73,2 x 8,7 mm i 6,3-calowego wyświetlacza Pixel 7. Wygląda również, aby odejść od pudełkowej konstrukcji Pixel 7 z dużo bardziej zaokrąglone rogi w podobnym duchu do iPhone 14 i Samsung Galaxy S23.

Mniejszy wyświetlacz powinien sprawić, że smartfon będzie jeszcze bardziej kieszonkowy, a w świecie, w którym wyświetlacze telefonów stają się coraz większe, jest to interesująca decyzja Google, aby zaspokoić rynek kompaktowych telefonów.

Możesz dostać małe telefony, ale poza wyjątkami, takimi jak ZenFone 9 i obecnie nieistniejący iPhone 13 mini, mają tendencję do skupiania się na rynku średniej klasy. Kompaktowy telefon z Google’s smarts i przetwarzania aparatu na wysokim końcu rynku może być zwycięzcą wśród małych rąk.

@OnLeaks wyciekły również rendery większego Pixela 8 Pro z dopasowanym redesignem, zmiękczającym ostre rogi telefonu, choć większą zmianą będzie włączenie płaskiego wyświetlacza po raz pierwszy od dość wielu lat. Jest też nowy czujnik siedzący pod lampą błyskową na pasku aparatu, który nie został jeszcze ujawniony.

Wydajność

Niewiarygodnie, szczegóły dotyczące wydajności Google Pixel 8 zaczęły wypływać w sieci zaledwie kilka tygodni po premierze serii Pixel 7 w listopadzie 2022 roku. Wiemy, że produkty Google dużo wyciekają, ale mimo wszystko to bardzo wcześnie.

Szczegóły obejmują nazwy kodowe dla tego, co zakłada się, że jest Pixel 8 i Pixel 8 Pro – Husky i Shiba – wraz z nazwą kodową dla nadchodzącego chipsetu Tensor G3, wewnętrznie nazwanego Zuma. Wiadomość ta pochodzi od WinFuture, który rzekomo znalazł szczegóły w publicznie dostępnym kodzie.

WinFuture poszło o krok dalej, spekulując, że Zuma będzie oparta na flagowym chipsecie Samsunga 3nm Exynos 2300, choć z dedykowanym TPU i innymi modyfikacjami, prawdopodobnie szczególnie w dziale AI, jak w przypadku poprzednich chipsetów Google. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę fakt, że Tensor Pixela 6 bazuje na Exynosie 2100, a Tensor G2 Pixela 7 na Exynosie 2200.

Jak również to, przeciek twierdzi również, że zarówno Pixel 8 i Pixel 8 Pro będzie sport 12GB pamięci RAM w standardzie, spec, który był wcześniej wyłączne do Pixel 7 Pro. Jeśli to prawda, będzie to mile widziana zmiana dla posiadaczy Pixela 8, zwłaszcza w porównaniu z 8GB RAM w Pixelu 7.

Co ciekawe, ten przeciek został poparty przez osobne źródło w marcu 2023 roku. Leakerzy dostarczyli jądro dla chipsetu Samsung Semiconductor o nazwie kodowej Quadra, który powszechnie uważa się za Exynos 2300.

Przeciek dostarczył kluczowych spostrzeżeń na temat chipsetu Exynos, który rzekomo będzie korzystał z Cortex-X3 o częstotliwości 3,09 GHz, czterech rdzeni Cortex-A715 o częstotliwości 2,65 GHz i kolejnych czterech Cortex-A512 o częstotliwości 2,1 GHz, podczas gdy o wydajność graficzną zadba GPU Xclipse 930 1,4 GHz.

Pixel 7 Pro

Aparaty

Podczas gdy nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nadchodzących aparatów fotograficznych Google, mamy pierwsze informacje na temat dostępnych funkcji oprogramowania – i brzmi to tak, jakby w ofercie była całkiem niezła aktualizacja dla serii Pixel 8.

Według przecieku z grudnia 2022 roku, Pixel 8 i 8 Pro mają po raz pierwszy użyć technologii Staggered HDR. Staggered HDR zasadniczo bierze długie i krótkie ekspozycje natychmiast, a nie jeden po drugim, jak w większości innych interpretacji HDR na smartfonach. To powinno rzekomo pomóc z niektórymi niespójnościami w obrazach HDR, jak strobing i ghosting.

Problem w tym, że obecny główny 50MP sensor kamery Samsung GN1 znaleziony w Pixel 7 i Pixel 7 Pro nie może poradzić sobie z tego rodzaju zadaniem na poziomie sprzętowym, co sugeruje, że tegoroczna gama flagowców może zobaczyć zmodernizowany główny czujnik co najmniej. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest upgrade do GN1, niewyobrażalnie nazwany GN2, ale to jest jeszcze do potwierdzenia.

Osobne źródło twierdzi, że Google może również pracować nad funkcją Video Unblur w podobnym duchu do funkcji Photo Unblur Pixela 7, pomagając wygładzić i wyostrzyć rozmyte filmy przechwycone na smartfonie.

Funkcja została znaleziona w niedokończonym stanie w kodzie dla aplikacji Zdjęcia google, co może oznaczać wydanie przed Pixel 8, ale wydaje się prawdopodobne, że Google będzie powiązać to z nowym telefonem i jego uaktualnione Tensor G3 chip.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej