Szycie

Great British Sewing Bee 2024 – Wzory do szycia S10 Ep5

The Great British Sewing Bee S10,18-06-2024,5,Esme Young, Patrick Grant, Priya Khanchandani,Love Productions.

To już piąty odcinek serii 10!

W czwartym odcinku 10. serii The Great British Sewing Bee ośmiu uczestników ma za zadanie uszyć kurtkę spopularyzowaną przez pierwszego premiera Indii, upcykling perkalu i bawełny Madras w nowe ubranie oraz uszyć na miarę strój wieczorowy inspirowany sari, aby pasował do modelki. W piątym odcinku założyliśmy nasze detektywistyczne kapelusze, aby odkryć wykroje krawieckie od niezależnych projektantów i komercyjnych domów mody wykorzystywane w programie telewizyjnym Sewing Bee. Wszystkie poniższe wykroje pasują lub są inspirowane wzorami wykorzystanymi w piątym odcinku 10. serii Great British Sewing Bee. Jeśli jeszcze nie widziałeś naszego kompletnego przewodnika po Sewing Bee, zajrzyj do niego.

Motywem przewodnim w tym tygodniu były Indie. Wszystkich ośmiu uczestników musiało uszyć trzy ubrania. Wyzwania obejmowały wykonanie kurtki spopularyzowanej przez pierwszego premiera Indii (Jawaharlala Nehru), upcykling indyjskich tkanin bawełnianych i bawełny Madras w nowe ubranie oraz szycie na miarę strojów wieczorowych inspirowanych elementami sari, aby dopasować je do modelki. Zapoznaj się z naszymi propozycjami wzorów do szycia poniżej, staraliśmy się znaleźć dokładne użyte wzory, ale tam, gdzie nie byliśmy w stanie, mamy wiele sugestii, abyś mógł odtworzyć te stylizacje w domu dla swojej ręcznie robionej garderoby.

Jeśli chcesz porozmawiać o odcinku i wyzwaniach, dołącz do nas co tydzień w naszym wydarzeniu grupowym

Kate jest w tym tygodniu na wakacjach, więc nie mamy naszego zwykłego wideo Sewing Bee do obejrzenia, ale miej oko na wywiad z sędzią Sewing Bee w ten weekend!

Sewing Bee: Wybory wzorów

Pattern Challenge 1: Kurtka Nehru

Pierwszym wyzwaniem piątego odcinka było uszycie kurtki spopularyzowanej przez pierwszego premiera Indii, Jawaharlala Nehru. Wykrój składa się z dwóch przednich paneli z podwójnymi zaszewkami i ściągaczowymi kieszeniami. Przed obszyciem kurtki na ślepo przymocowano stójkę, a z przodu dodano pięć guzików.

Simplicity S7926

Męska kurtka Nehru. Kurtka z podszewką o wąskim kroju, bez szwów bocznych, ma podkroje pach, zapięcie na guziki z przodu, stójkę, otwór wentylacyjny w środkowym szwie z tyłu, kieszenie z klapkami i wewnętrzną kieszeń na piersi, długie dwuczęściowe rękawy z wykończeniem na guziki i opcjonalne przeszycia.

Dostępne w sklepie internetowym: Niestety nie, spróbuj odsprzedać na stronach takich jak Etsy lub Ebay.

Wyzwanie transformacji 2: Upcykling indyjskiej bawełny perkalowej i madrasowej

W wyzwaniu upcyklingowym uczestnicy musieli przetworzyć indyjskie bawełny calico i Madras w zupełnie nowe ubrania. W tych zadaniach nie wykorzystano konkretnych wzorów, ponieważ uczestnicy musieli stworzyć ubranie z istniejących materiałów w określonym czasie, więc nieco trudno jest nam przedstawić sugestie dotyczące wzorów szycia w oparciu o te pomysły projektowe.

Made-To-Measure Challenge 3: Strój wieczorowy inspirowany elementami sari

W ostatnim wyzwaniu piątego odcinka wszystkie uczestniczki musiały uszyć na miarę strój wieczorowy inspirowany elementami sari. Sari to tradycyjne ubranie wykonane z jednego kawałka materiału. Istnieje ponad 100 sposobów na ułożenie sari wokół ciała. Uczestniczki zostały jednak poproszone o wykorzystanie elementu projektu sari, przy użyciu jednego kawałka materiału i drapowania, aby stworzyć nowoczesny strój wieczorowy. sukienka. Oto nasze propozycje wykrojów dla uczestniczek konkursu, a tam, gdzie wykroje zostały stworzone samodzielnie lub zhakowane, zasugerowaliśmy alternatywę.

Sukienka Georgie’s Green Goddess Sari Dress

Cechy: szwy typu princess i odzyskane sari.

Wzór: Sukienka Simplicity S8870. Dopasowana sukienka o długości do podłogi z zaszewkami i drapowaną miseczką na ramieniu.

Rozmiary: D5 (4-6-8-10-12) P5 (12-14-16-18-20) w przybliżeniu brytyjskie rozmiary D5 (4/6 – 8), P5 (8-16). Sprawdź tabelę rozmiarów i wymiary gotowej odzieży. Dostępne w sklepie internetowym: Tak, wzór papierowy.

Ailsa’s Scotland + India – w końcu razem!

Cechy: zakładki na gorsecie, zawijana spódnica, jedwab w szkocką kratę i wycięcie.

Górny wzór: The Assembly Line Funnel Neck Top. Posiada zaszewki na karku z przodu i dziurkę od klucza z dwoma guzikami z tyłu. Wykrój zawiera opcje zarówno krótkich, jak i sięgających do łokcia rękawów. Ten top jest idealny sam w sobie lub jako element warstwowy pod marynarką lub kardiganem.

Rozmiary: XS – L lub XL – 3XL (ok. UK 8 – 18 lub UK 18/20 – 28/30, na podstawie naszej standardowej tabeli rozmiarów). Sprawdź również tabelę rozmiarów projektanta i gotowe wymiary odzieży. Dostępne w sklepie internetowym: Tak, wzór papierowy.

Wykrój spódnicy: Burda Style Spódnica z rozcięciem 09/2013.

Rozmiary: 34 – 44. Dostępna w sklepie internetowym: Niestety nie.

Sukienka Marcus dla Bally

Cechy: Indyjski materiał, drapowanie na klatce piersiowej i zaszewki.

Wzór: Sukienka Simplicity S8870. Dopasowana sukienka o długości do podłogi z zaszewkami i drapowaniem na ramionach.

Rozmiary: D5 (4-6-8-10-12) P5 (12-14-16-18-20) w przybliżeniu brytyjskie rozmiary D5 (4/6 – 8), P5 (8-16). Sprawdź tabelę rozmiarów i wymiary gotowej odzieży. Dostępne w sklepie internetowym: Tak, wzór papierowy.

Suknia Alex’s Red Carpet Glamour

Cechy: Pudełkowe plisy, suknia z krepy satynowej i odzyskane sari.

Wzór: Simplicity S9142. Kombinezon z drapowaniem na jednym ramieniu. Dmuchany lub rozszerzany rękaw. Różne długości.

Rozmiary: H5 (6-8-10-12-14) U5 (16-18-20-22-24), w przybliżeniu brytyjskie rozmiary H5 (4-8), U5 (10-18/20). Sprawdź tabelę rozmiarów i gotowe wymiary odzieży. Dostępne w sklepie internetowym: Tak, papier.

Srebrna jedwabna sukienka Sari Lauren

Cechy: Asymetryczny top, haftowane drapowanie, bandeau i plisy.

Wzór: Wykonany samodzielnie.

Złoto-zielona mini sukienka Suzy

Cechy: drapowanie ze złotej siatki z satynową sukienką księżnej i plisowanym gorsetem.

Wzór: McCalls M8108. Te sukienki z empirowym szwem mają różne długości, dekolty i ramiączka.

Rozmiary: A5 (6-8-10-12-14), F5 (16-18-20-22-24), w przybliżeniu brytyjskie rozmiary A5 (4/6 – 10), F5 (12- 20/22). Sprawdź tabelę rozmiarów i gotowe wymiary odzieży. Dostępne w sklepie internetowym: Tak, papier.

Sukienka Łukasza z dużym drapowaniem

Cechy: plisy, elastyczny aksamit z niespodzianką!

Wzór: Sukienka Vikisews Jada. Drapowana sukienka z długimi rękawami.

Rozmiary: UK 6 – 24. Dostępna w sklepie internetowym: Niestety nie.

Sukienka all-in-one Sari marki Pascha

Cechy: ozdobne wykończenia, koraliki + haft, sukienka z jedwabnej tafty.

Wzór: vintage McCalls M3605.

Dostępna w sklepie internetowym: Niestety nie, spróbuj odsprzedać na stronach takich jak Etsy lub Ebay.

Powiązane posty

Great British Sewing Bee 2024 – Wzory do szycia S10 Ep4

Przeczytaj post

Krótka lista: Upcykling odzieży i tekstyliów

Przeczytaj post

Great British Sewing Bee 2024 – Wzory do szycia S10 Ep3

Przeczytaj post

Get the Look: Riwiera Francuska vs. Wybrzeże Amalfi

Przeczytaj post

Może ci się również spodobać

Read More