Ogród

Jak dbać o nowo posadzone drzewa

Przyjęło się, że sadzenie drzew jest skomplikowane, ponieważ potrzeba wiele troski i uwagi, aby osadzić korzenie na ziemi. Jednak to dopiero początek zmagań, ponieważ musisz wiedzieć, jak dobrze pielęgnować nowo posadzone drzewa, aby rosły zdrowo i w pełni swoich możliwości.

Podstawowym pomysłem, który będzie Ci potrzebny podczas pielęgnacji nowego drzewa, jest odpowiednie ustawienie gleby wokół, podlewanie rośliny (ale nie za dużo), utrzymywanie temperatury i wilgotności oraz stosowanie odpowiedniej ilości nawozów. Te kroki są niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoje drzewa były zdrowe i sprawne.

Jak pielęgnować nowo posadzone drzewo: 7 prostych kroków i porad

O nowo posadzone drzewo trzeba dbać niezależnie od jego wielkości i gatunku. Na przykład, gdy sadzisz nowe drzewo na gołej i żyznej ziemi, musisz zadbać o jego stabilność i utrzymać ją. Trzeba też zadbać o inne rzeczy, aby nowo posadzone drzewo pozostało zdrowe i rosło.

W tej sekcji przedstawimy Ci wszystkie tajniki pielęgnacji nowo posadzonych drzew.

1. Sprawdź, czy drzewo jest posadzone prawidłowo, czy nie

Powiedzmy, że dobrze przygotowałeś glebę i uczyniłeś ją żyzną, aby wyhodować drzewo, ale co, jeśli posadziłeś je źle? Tak więc, aby uniknąć takich problemów, musisz sprawdzić, czy drzewo jest posadzone prawidłowo, czy nie.

  • Aby posadzić drzewo prawidłowo, należy najpierw umieścić korzeń drzewa na luźnej glebie, skupiając się głównie na miejscu.
  • Po ustawieniu korzenia drzewa lub małego pnia, trzeba upewnić się, że cały dół ma wystarczająco dużo miejsca na wzrost.
  • Następnie musisz umieścić wystarczającą ilość gleby nad nowym pniem i korzeniem drzewa, aby chronić go przed szkodami środowiskowymi.

Uwagi ekspertów:

Wsypując glebę, trzeba ją dobrze docisnąć do podłoża. Dzięki temu drzewo będzie rosło z mniejszym ryzykiem złamania lub wykorzenienia. Ponadto mocna warstwa gleby może zapobiec różnym wypadkom i doskonale ochronić Twoje nowe drzewo. Sama ochrona lub wzmocnienie gleby nie wystarczy, ponieważ trzeba również zapobiegać atakom zwierząt na drzewo. Dlatego tak ważne jest, abyś mądrze wybrał miejsce sadzenia drzewa.

2. W razie potrzeby stosuj nawozy i środki owadobójcze

Stosowanie nawozów jest istotną częścią pielęgnacji drzew. Naturalne jest jednak, że ziemia nie jest wystarczająco żyzna, aby wspierać wzrost drzewa. Dlatego trzeba polegać na nawozach, aby zapewnić drzewom odpowiednie odżywianie. Jeśli w jakiś sposób nie uda Ci się odżywić drzewa, zacznie mu brakować wielu minerałów, a tego przecież nie chcesz! Prawdopodobnie zauważysz też różne objawy na liściach, gałęziach i innych częściach drzewa. Liście mogą zmienić kolor na żółty lub czasami fioletowy z powodu braku odpowiedniego potasu i fosforu. Możesz więc dostarczyć tych minerałów w różnych formach, a naturalne nawozy również nie są szkodliwe. Chociaż pamiętaj, że nie stosujesz zbyt dużo nawozów do drzew; w przeciwnym razie mogą one umrzeć z powodu nadmiernej ilości chemikaliów. Nie można również zaprzeczyć znaczeniu środków owadobójczych, ponieważ kiedy sadzisz drzewo, różne owady wędrują wokół, a niektóre z nich mogą być szkodliwe zarówno dla drzew, jak i gleby. Dlatego też stosowanie środków owadobójczych może uchronić Twoje drzewa i glebę przed złośliwymi atakami owadów.

3. Dodaj zrębki drzewne

Ściółkowanie odpowiednią ilością wiórów drewnianych pochłania znaczne ilości ciepła i utrzymuje korzenie pod ziemią.d bezpieczne. To nie wszystko; dodanie zrębków drzewnych obniża temperaturę gleby, gdy znajduje się ona pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Odpowiednia ilość zrębków pochłania również nadmiar wilgoci z gleby i zapobiega gniciu rośliny pod wpływem wody. Ponieważ zrębki są organiczne, ściółkowanie ich dalej od korzeni chroni je przed wydziobywaniem przez ptaki i owady. Ponadto, dodanie wystarczającej ilości wiórów zapewni przyjemny wygląd wizualny, a jednocześnie zapobiegnie wzrostowi chwastów w pobliżu. Zapobiega to nawet erozji gleby, a także ochronie wody, ponieważ drewniane wióry będą moczyć się z nadmiaru wody wokół rośliny. W międzyczasie, drewniane wióry będą również utrzymywać otaczający obszar wystarczająco wilgotny, jeśli jesteś podwodny roślin.

Podczas gdy dodawanie mulczu z wiórów drewnianych ma kilka korzyści, ma również wady.

  • Zawsze istnieje możliwość, że wióry drzewne zabiorą większość azotu, gdy będą się rozkładać.
  • Te wióry drzewne zapewniają również schronienie dla błędów i owadów, które są trudne do wykrycia i mogą spowodować znaczne szkody dla zakładu.

4. Przycinanie

Przycinanie odgrywa znaczącą rolę w promowaniu wzrostu każdego nowo posadzonego drzewa. Jest to proces, w którym musisz ręcznie odciąć każdą martwą lub niechcianą część rośliny, która spowalnia jej wzrost. To nie wszystko; przycinanie może również uratować resztę rośliny przed wszelkiego rodzaju grzybami, gniciem lub chorobami, które może mieć konkretna część rośliny lub gałąź. Przycinanie tych martwych części sprzyja lepszej cyrkulacji wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów dla lepszego zdrowia, wzrostu i większej ekspozycji na światło słoneczne i powietrze. Ponadto, przycinanie pozwala drzewu rozwinąć silny centralny pień, który wspiera całą roślinę i zapobiega gniciu.

5. Zapewnij wystarczającą ilość słońca

Powszechnie, rosnąca roślina wymaga wystarczającej ilości światła słonecznego, aby rozwinąć zdrowe liście i korzenie. Bez wystarczającej ilości światła słonecznego, żadna roślina nie będzie w stanie utrzymać się i rozwijać. Nie może ona fotosyntetyzować, wytwarzać pożywienia, rozmnażać się ani rosnąć dalej. Dlatego, aby roślina rosła zdrowa i jędrna, należy zapewnić jej odpowiednią ilość światła słonecznego. Jeśli jednak roślina otrzymuje zbyt dużo światła słonecznego, można zauważyć, że liście żółkną lub ostatecznie odpadają. Mimo, że liście żółkną często można pomylić z niedoborem azotu. Ważne jest więc, aby znać konkretną przyczynę takiego zjawiska.

Uwaga ekspertów: wystawienie na działanie intensywnego słońca przez dłuższy czas powoduje wypalenie liści. Podczas gdy bycie wystawionym na umiarkowaną ilość światła słonecznego przez godziny pozwala na zdrowy i spójny wzrost w całej roślinie.

6. Regularnie podlewaj rośliny

Konieczne jest, aby podlewać rośliny, ponieważ zużycie wilgoci z ziemi nie jest wystarczające dla rosnącego drzewa. Tak więc, podlewanie roślin regularnie jest koniecznością, w przeciwnym razie liście, gałęzie i pnie zaczną wysychać i kurczyć się. Wystarczająca ilość wody utrzymuje prawidłową wilgotność drzewa, a nowo posadzone drzewa należy koniecznie podlewać w suchych porach roku. Dzięki temu gleba może nasiąknąć wodą, a korzenie drzew mogą wykorzystać tę wodę do reakcji biologicznych. Ponadto, woda może również pomóc przygotowany podróży składników odżywczych przez całe ciało drzewa i utrzymuje komórki roślinne żywe & aktywne. Podczas pielęgnacji ogrodu i podlewania drzew należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Musisz także zadbać o prawidłowe proporcje wody, aby podlać swoje drzewa. Na przykład, jeśli posadzone drzewo jest małe, można użyć kropli do sPodlej je wodą. Ponieważ małe i nowe drzewo nie wymaga dużej ilości wody, zbyt duża jej ilość może mieć negatywne skutki. Z drugiej strony, podczas podlewania nowego drzewa należy przestrzegać terminów i brać pod uwagę porę roku.

7. Utrzymuj otoczenie w czystości

Samo odżywianie i podlewanie drzewa nie wystarczy; aby nowa roślina mogła rosnąć, należy zadbać o jej otoczenie. Istnieją solidne powody, dla których eksperci zachęcają wszystkich do utrzymywania terenów ogrodowych w szczególnej czystości. Pierwszym problemem, jaki może wyniknąć z nieczystego ogrodu lub trawnika, jest rozwój owadów i mikroorganizmów, które zarażają drzewo. Te infekcje nie są ograniczone do jednego drzewa i szybko zaczynają się rozprzestrzeniać. W rezultacie może być konieczne zdjęcie niektórych drzew, aby zapobiec wybuchowi infekcji. Lepiej więc utrzymywać środowisko higieniczne i przyjazne dla prawidłowego wzrostu drzewa. Zwalczanie chwastów to kolejny ważny element porządkowania terenu jako całości. Ważne jest, aby je ściąć, ponieważ drzewo nie otrzyma wystarczającej ilości pożywienia, jeśli w pobliżu znajdują się chwasty. Trawa i chwasty zużyją wiele składników odżywczych gleby, a drzewom będzie brakowało niezbędnych składników odżywczych.

Skontaktuj się z Atlas Tree online lub zadzwoń pod numer (800) 478-7966, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach pielęgnacji i zarządzania drzewami. Możesz skonsultować się z jednym z naszych certyfikowanych arborystów jeszcze przed posadzeniem drzew. Możemy sprawdzić glebę i teren i polecić wybór odpowiedniego drzewa dla Twojej nieruchomości. Pomożemy Ci także z mulczowaniem, nawożeniem i przycinaniem.

Podsumowanie

Dla niektórych ogrodnictwo może być terapeutyczne. Jednak brak odpowiedniej wiedzy na temat pielęgnacji nowo posadzonych drzew może spowodować więcej szkód niż wzrostu. Dlatego trzeba znać wszystkie tajniki pielęgnacji nowo rosnących drzew.

Może ci się również spodobać

Read More