Nasze recenzje

Huawei P60 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra: Który telefon jest dla Ciebie odpowiedni?

Huawei niedawno wprowadził na chiński rynek dwa nowe telefony, Huawei P60 i Huawei P60 Pro.

Huawei przeszedł z linii smartfonów P50 i ogłosił teraz trzy nowe telefony z serii P60, w tym Huawei P60, P60 Pro i P60 Art. Telefony te zostały oficjalnie zaprezentowane w Chinach i chociaż nie słyszeliśmy jeszcze zbyt wiele o wydaniu w Wielkiej Brytanii, nadal chcemy przyjrzeć się bliżej, jak te urządzenia się układają.

Przyjrzeliśmy się już porównaniu Huawei P60 i Huawei P60 Pro, ale teraz chcemy zobaczyć, jak wypadają na tle innych producentów na rynku. W tym przewodniku omówimy, w jaki sposób flagowy smartfon P60 różni się od dobrze przyjętego Samsunga Galaxy S23 Ultra, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Huawei P60 Pro jest tańszy – choć może nie pojawić się w Wielkiej Brytanii

Ważne jest, aby pamiętać, że nie mamy jeszcze potwierdzenia, że P60 Pro zostanie uruchomiony poza Chinami. Więc chociaż nie mamy jeszcze cen w Wielkiej Brytanii ani Ameryce, wiemy, ile będą kosztować w Chinach. P60 Pro zaczyna się od 6 988 CNY, co daje nam szacunkową cenę około 826 GBP / 1014 USD w innych regionach.

Samsung Galaxy S23 Ultra jest dostępny do kupienia zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Ameryce, a jego cena początkowa wynosi 1249 GBP / 1119 USD. Dopóki nie otrzymamy konkretnych szczegółów na temat premiery P60 Pro, nie możemy być pewni, że będzie to najbardziej przystępna cenowo opcja, ale ceny w Chinach sprawiają, że wygląda na to, że będzie to tańsza alternatywa.

Galaxy S23 Ultra ma ogromny aparat główny o rozdzielczości 200 MP

Samsung Galaxy S23 Ultra zawiera imponującą konfigurację aparatu; jest 200-megapikselowy aparat główny, 12-megapikselowy czujnik ultraszerokokątny, a także podwójny teleobiektyw 10 MP z 3-krotnym i 10-krotnym zoomem optycznym.

Uważamy, że 200-megapikselowy aparat działał bardzo dobrze w dobrze oświetlonych i słabo oświetlonych warunkach, z dużą ilością szczegółów i światła, niezależnie od środowiska.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

P60 Pro zdecydował się na duży aparat główny 48 MP, ultraszerokokątny czujnik 13 MP i teleobiektyw 48 MP Ultra Lighting. Te czujniki Ultra Lighting powinny umożliwiać przechwytywanie pełnej ścieżki światła, a firma twierdzi, że jest w stanie uzyskać nieskazitelne szczegóły i ostrość w prawie wszystkich środowiskach.

P60 Pro ładuje się znacznie szybciej

Jedną z największych cech P60 Pro jest duża bateria o pojemności 4,815 mAh i prędkość ładowania 88W. Dopóki nie otrzymamy tego modelu do recenzji, nie możemy twierdzić, jak szybko ten telefon się ładuje, ale Huawei twierdzi, że może osiągnąć 50% w 10 minut.

Galaxy S23 Ultra jest wyposażony w większą baterię o pojemności 5000 mAh, ale okazało się, że prędkość ładowania jest dość niska. Szybkość ładowania wynosi 45 W, a nasza recenzja wykazała, że osiągnięcie 50% zajęło 28 minut.

Galaxy S23 Ultra ma więcej pamięci masowej i pamięci RAM

Samsung Galaxy S23 Ultra jest wyposażony w chipset Snapdragon 8 Gen 2 i może być sparowany z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci UFS 4.0.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Z drugiej strony, P60 Pro jest bardziej ograniczony pod względem pamięci masowej i można go znaleźć w konfiguracji 8 GB/256 GB lub 12 GB/512 GB. Został on wyposażony w platformę mobilną Snapdragon 8+ Gen 1 4G z ośmiordzeniowym procesorem, a także GPU Adreno.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej