Dom

Jak bardzo wiarygodna jest hipoteka na zasadach?

Kupno nieruchomości to sprawa etapowa.

Jednym z pierwszych kroków na drodze do posiadania domu jest uzyskanie kredytu hipotecznego (MIP). Z tym w torbie, będziesz miał pewność, aby przejść do następnej fazy procesu zakupu nieruchomości. Zabezpieczenie MIP będzie również pokazać sprzedawcy, a ich agent nieruchomości, że jesteś zarówno poważne i w stanie kontynuować.

Posiadanie MIP nie jest jednak gwarancją oferty hipotecznej.

Jak bardzo wiarygodny jest więc kredyt hipoteczny w zasadzie? Co może się nie udać po zawarciu umowy z kredytodawcą? Czy warto poświęcić czas i wysiłek na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Wszystko zostanie ujawnione w dzisiejszym poście.

Co to jest mortgage in principle?

Zanim przejdziemy do szczegółów ich wiarygodności, warto przejść do tego, czym dokładnie jest hipoteka w zasadzie.

W skrócie, MIP jest umową od dostawcy kredytów hipotecznych, która stwierdza, że jest on skłonny pożyczyć Tobie, kupującemu, określoną sumę. Decyzja kredytodawcy o tym, czy wydać kredyt hipoteczny w zasadzie (AKA decyzja w zasadzie lub umowa w zasadzie) będzie opierać się na dokumentacji i informacji, które im dostarczasz. Należy jednak pamiętać, że przed złożeniem formalnej oferty, kredyt hipoteczny nadal musi zostać zatwierdzony.

To prowadzi nas ładnie do pytania postawionego w tytule …

Jak wiarygodna jest hipoteka w zasadzie?

Jak już wspomnieliśmy w naszym intro, posiadanie kredytu hipotecznego nie jest gwarancją, że wybrany przez Ciebie kredytodawca zaoferuje Ci kredyt hipoteczny, gdy zdecydujesz się na zakup.

MIP może zostać wycofany przez kredytodawcę z wielu powodów (które omówimy w następnym rozdziale), więc naprawdę powinien być traktowany jako przewodnik po przystępności. Ponieważ kontrole przeprowadzane przez kredytodawców na tym wczesnym etapie są podstawowe, pewne szczegóły mogą wyjść na jaw dopiero po dokładniejszym przeanalizowaniu wniosku. Na przykład, kontrole kredytowe mogą zostać całkowicie pominięte lub „złagodzone” w momencie wystawienia WPI.

Uzyskanie kredytu hipotecznego w zasadzie jest ważnym krokiem, ale w żaden sposób nie gwarantuje, że otrzymasz ofertę kredytu hipotecznego o tej samej wartości, gdy złożysz formalny wniosek.

Co więc może pójść nie tak z hipoteką in principle?

Jak już zauważyliśmy, wstępne kontrole przeprowadzane w przypadku kredytów hipotecznych są dość rudymentarne.

Jeśli chodzi o przetwarzanie formalnego wniosku o kredyt hipoteczny, kredytodawcy są naturalnie znacznie bardziej ostrożni. Ponieważ mówimy o pożyczkach, które często wynoszą setki tysięcy funtów, nie powinno to dziwić. Może to być jednak niezwykle frustrujące, gdy jesteś po złej stronie decyzji.

Oto kilka powszechnych powodów, dla których hipoteka w zasadzie może zostać wycofana:

 • Słaba ocena kredytowa
 • Nieudana kontrola prawa do zamieszkania
 • Błędy popełnione we wniosku o MIP
 • Błędy popełnione w formalnym wniosku
 • Niezaliczenie dalszych kontroli przystępności cenowej
 • Zmiana zatrudnienia (statusu lub stanowiska)
 • Zmiana w górę kwoty, którą trzeba pożyczyć
 • Poważne zmiany finansowe od czasu złożenia wniosku o WPI
 • Wcześniejsze niezadeklarowane CCJ (County Court Judgements)
 • Brak możliwości przedstawienia zadowalających dokumentów w przypadku samozatrudnienia

Oprócz powyższych punktów, należy również wziąć pod uwagę nieruchomość, którą próbujesz kupić.

Niektóre typy nieruchomości po prostu nie są uznany za nadający się do objęcia hipoteką. Jeśli na przykład dom, który chcesz kupić, jest uznany za opuszczony lub nienadający się do zamieszkania (obecnie), będziesz miał trudności z zabezpieczeniem kredytu hipotecznego za pomocą konwencjonalnych środków. To samo może dotyczyć nieruchomości z problemami strukturalnymi lub położonych na terenach zagrożonych powodzią.

Jak widać, jest wiele do wzięcia pod uwagę przy przechodzeniu od kredytu hipotecznego w zasadzie do formalnej oferty kredytu hipotecznego od kredytodawcy.

Czy warto więc uzyskać kredyt hipoteczny w zasadzie?

Po przeczytaniu powyższego, możesz teraz zastanawiać się, czy warto się przejmować kredytem hipotecznym.

Krótka odpowiedź brzmi: zdecydowanie.

Oto dlaczego:

 1. Uzyskanie MIP daje ci solidną liczbę, wokół której można oprzeć wyszukiwanie nieruchomości.
 2. Mimo że jest to wytyczna, MIP nadal będzie wymagać podstawowych kontroli tła, aby przejść, więc zmniejszysz swoje szanse na odrzucenie dalej w dół linii.
 3. Posiadanie MIP w miejscu pokazuje zarówno kupujących i ich agentów, że jesteś poważny o przeniesieniu do domu i może sobie pozwolić na nieruchomości, o której pytasz.
 4. Uzyskanie kredytu hipotecznego w zasadzie jest znacznie szybsze niż złożenie formalnego pełnego wniosku o kredyt hipoteczny, co pozwoli Ci szybciej składać oferty na nieruchomości.
 5. Posiadanie kredytu hipotecznego w zasadzie przyspieszy proces ubiegania się o pełny kredyt hipoteczny, gdy będziesz na to gotowy.

To wszystko! Twój przewodnik po niezawodności MIP jest kompletny. Mamy szczerą nadzieję, że uznaliście go za przydatny.

Jeśli myślisz o przeprowadzce do domu, pomyśl o Petty’s. Od 1908 roku pomagamy ludziom takim jak Ty zamienić ich marzenia o nieruchomości w rzeczywistość i z przyjemnością powitamy Cię w naszej rodzinie.

Zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu sprzedaży, aby dowiedzieć się, dlaczego jesteśmy uważani za jedną z najlepszych agencji nieruchomości w stolicy.

Article By: Francesca Creasey

Francesca jest w Petty’s od siedmiu lat i awansowała na kierownika biura, nadzorując codzienne wydarzenia i planując, co czeka zespół każdego dnia. Ma obsesję na punkcie F1 i kocha psy… w jej najbliższej rodzinie jest osiem piesków!

020 3370 8789 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More