Ogród

Jak często należy sprzątać ogród?

Czysty ogród ma tak wiele wspólnego ze zdrowiem lokalnego ekosystemu. A jeśli chcesz, aby twoje kwiaty zakwitły, a twoje rośliny owocujące produkowały żywność, oszczędzając jednocześnie pszczoły i motyle, musisz nauczyć się tak wiele o wyczuciu czasu i wykonaniu tego obowiązku prawidłowo.

Wiosenne sprzątanie jest najlepsze. Dlaczego.

Gdy słońce i cieplejsza pogoda wkradają się, wielu ludzi staje się chętnych do odebrania od tego, co zima zostawiła i oczyścić ogród, aby zachęcić do wiosennego wzrostu. Ale jest powód, dla którego ludzie powinni zwolnić i poczekać, aż oznaki wiosny będą w pełni. Musisz ustalić, czy jest to najlepszy czas na przycinanie martwych gałęzi, koszenie trawnika, uprzątnięcie opadłych liści z jesieni i całkowite usunięcie ich z Twojej posesji. Być może trzeba będzie poczekać na znaki, że rzeczywiście nadszedł czas na jakieś wiosenne porządki. Kliknij tutaj, aby znaleźć renomowaną firmę zajmującą się wywozem śmieci, która zajmie się Twoim bałaganem.

Dlaczego warto czekać? To przede wszystkim dlatego, że chcesz chronić zapylacze i inne pożyteczne owady po drodze. Martwe materiały roślinne pomagają w ochronie tych owadów i dalej w łańcuchu pokarmowym, aby je wspierać. Czekając, możesz pomóc im wyłonić się z sezonu znacznie silniej, aby wykonać swoją pracę dla twojego wiosennego wzrostu. Kiedy jest najlepszy czas na wiosenne porządki w ogrodzie? Eksperci radzą, aby poczekać, aż temperatury utrzymają się powyżej 50 stopni Celsjusza przez co najmniej tydzień. Wtedy możesz pozwolić pożytecznym owadom wyjść z hibernacji i pomóc, aby Twój ogród zakwitł piękniej niż kiedykolwiek.

Porady dotyczące prawidłowego wiosennego sprzątania ogrodu

Właściwy proces czyszczenia ogrodu nie powinien być w żaden sposób destrukcyjny. Wykonanie go we właściwym czasie pomoże Ci zebrać wszystkie korzyści. Wypróbuj następujące sztuczki:

  • Przycinaj z uwagą. Kiedy przycinasz drzewa i krzewy, zawsze szukaj delikatnych kokonów, aby mogły pozostać nienaruszone. Następnie możesz przyciąć tę część rośliny w późniejszym okresie sezonu, kiedy jest to znacznie bezpieczniejsze dla pożytecznych owadów, dzięki czemu mogą one osiągnąć dojrzałość.
  • Usuń chwasty bez użycia środków chemicznych. Używanie środków chemicznych do zabijania chwastów dodaje truciznę do gleby. Zamiast tego upewnij się, że robisz to prawidłowo, zbierając je ręcznie lub wyrywając motyką ogrodową lub innym odpowiednim narzędziem ogrodniczym.
  • Zmień aranżację i posadź nowe rośliny. Dobrym sposobem na wiosenne porządki jest bardziej skoncentrowana pielęgnacja roślin. Po pierwsze, zachowaj ich świeżość, zmieniając aranżację doniczek i usuwając zepsute. Następnie zasiej warzywa i zioła. Możesz skorzystać z pogody, aby wyhodować jedzenie z ogrodu. Alternatywnie możesz posadzić kwitnące cebulki, aby jeszcze lepiej upiększyć swoją przestrzeń.

Sprzątanie ogrodu ma więcej korzyści niż tylko utrzymywanie go w dobrym stanie i schludnym wyglądzie. Ale aby uzyskać wszystkie te korzyści, musisz nauczyć się robić to prawidłowo i, co ważniejsze, we właściwym czasie.

Podziel się tą wskazówką z przyjaciółmi!

Może ci się również spodobać

Read More