Stolarstwo

Jak długo działa wiertarka zasilana z akumulatora?

Każdy wie, jak frustrujące jest, gdy zasilana wiertarka zaczyna umierać. Wielu z nas chce, aby nasze narzędzia trwały jak najdłużej. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak długo często wytrzymują zestawy akumulatorów i jak długo można oczekiwać od samej wiertarki.

Jeśli szukasz dokładnej liczby na temat tego, jak długo wytrzyma wiertarka zasilana bateriami, to możesz być rozczarowany. Żywotność wiertarki akumulatorowej jest całkowicie zależna od tego, jak często jest używana, jak intensywnie jest używana i jak dobrze jest utrzymywana. Oczywiście, jakość wiertarki będzie na miejscu.

Przyjrzyjmy się, jak długo wytrzyma wiertarka akumulatorowa i co można zrobić, aby przedłużyć jej żywotność.

Sposoby na sprawdzenie, jak długo wytrzyma Twoja wiertarka akumulatorowa

Jak powiedzieliśmy, podawanie liczby miesięcy lub lat byłoby niedorzeczne, gdy mówimy o zasilanych wiertarkach i ich bateriach. Możesz być w stanie znaleźć konkretną liczbę tam w Internecie, ale na koniec dnia, tak jak samochód lub dom, żywotność narzędzia będzie zależeć od tego, jak jest używany i jak jest utrzymywany.

Oto kilka wskaźników, które należy rozważyć, jeśli chodzi o to, jak długo wiertarka akumulatorowa będzie trwać:

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Jak długo wytrzyma wiertarka akumulatorowa przy lekkim użytkowaniu?

Rzućmy kilka liczb w celu uzyskania ogólnych wskazówek. Jak już powiedzieliśmy, powiedzenie z jakąkolwiek dokładnością, jak długo wiertarka wytrzyma, jest w zasadzie niemożliwe. Podobnie jak w przypadku samochodów, każdy dba o swoje wiertarki i utrzymuje je w różnym stanie, a to ma ogromny wpływ na żywotność.

Co to jest lekkie użytkowanie? Zakwalifikowalibyśmy to jako używanie wiertarki tylko kilka razy w roku. Może dostać go na projekt tu i tam, ale w ogóle, to jest prawidłowo przechowywane z dala.

Z osobistego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy lekkim użytkowaniu (i kupowaniu nowej baterii od czasu do czasu) wiertarka zasilana bateriami może przetrwać od piętnastu do dwudziestu lat, a nawet dłużej. Jednak w tym momencie, nawet jeśli wiertarka działa dobrze, technologia prawdopodobnie opuściła ją w przeszłości i nadszedł czas, aby uaktualnić.

Jednakże, jeśli nie używasz wiertarki bardzo dużo, to może nie być również tak zainteresowany najnowszą technologią – i to jest w porządku. Jeśli baterie są nadal dostępne, prawdopodobnie wystarczy kupić nową – sama wiertarka powinna być w porządku.

Jak długo wytrzyma wiertarka zasilana bateriami przy regularnym użytkowaniu?

Regularne użytkowanie dotyczy stolarza weekendowego. W tym przypadku używasz wiertarki regularnie, wykonując kilka projektów w weekend. Lub intensywnie korzystasz z wiertarki kilka razy w roku, być może przy dużym projekcie.

Dla tych, którzy używają wiertarki regularnie, spodziewaj się około pięciu do dziesięciu lat z wiertarki. Prawdopodobnie trzeba będzie kupić kilka nowych baterii, ale przy odpowiedniej pielęgnacji wiertarka powinna nadal dobrze funkcjonować.

Oczywiście, im więcej korzystasz z wiertarki, tym bardziej docenisz nową technologię i jest to kolejny powód, aby rozważyć modernizację po około pięciu do dziesięciu latach użytkowania.

Jak długo wytrzyma wiertarka zasilana bateryjnie przy intensywnym użytkowaniu?

Intensywne użytkowanie oznacza, że używasz wiertarki prawie codziennie, do realizacji poważnych projektów. Dotyczy to profesjonalnych budowniczych, którzy regularnie poddają swoją wiertarkę ciężkiej próbie. Jak długo wytrzyma wiertarka?

Cóż, spodziewaj się, że dostaniesz dwa do pięciu lat z wiertarki. Może więcej, możemoże być mniej – to zależy od wielu czynników. Przy intensywnym użytkowaniu, zobaczysz więcej problemów z silnikiem lub sprzęgłem, więc konserwacja staje się ważniejsza.

Teraz, gdy daliśmy Ci kilka rzeczy do przemyślenia, jeśli chodzi o trwałość wiertarki, porozmawiajmy o kilku rzeczach, które możesz zrobić, aby wiertarka działała dłużej.

Jak sprawić, by wiertarka zasilana bateriami działała dłużej

Teraz porozmawiajmy o kilku sposobach, aby wiertarka zasilana baterią trwała dłużej. Powinniśmy wspomnieć, że czasami wiertarka musi przejść na emeryturę. Wiertarki nie będą trwały wiecznie, ale jeśli o nie zadbasz, mogą trwać dłużej.

Oto sposoby na zwiększenie żywotności wiertarki:

  • Dbaj o akumulator (odpowiednio go ładuj)
  • Odpowiednie przechowywanie
  • Smarowanie w razie potrzeby

Przyjrzyjmy się tym rzeczom w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Uwaga: Najlepszym sposobem na zapewnienie długiej żywotności wiertarki jest dokładne przeczytanie instrukcji obsługi, a następnie zastosowanie się do tych wytycznych. Jest to krok, który wiele osób pomija przy zakupie nowego elektronarzędzia. Jednak, gdy instrukcja obsługi jest nudna, brakuje Ci dobrych informacji – informacji, które są specyficzne dla Twojej wiertarki.

Dbaj o akumulator w wiertarce

Pierwszym krokiem do zapewnienia długowieczności wiertarki elektrycznej jest dbanie o baterię. W tym artykule omawiamy wiertarkę jako całość – nie tylko żywotność baterii. Ale utrzymanie baterii w dobrym stanie zmniejszy drenaż i obciążenie wiertarki, a także pomoże użytkownikom uzyskać większą moc.

Omówmy kilka sposobów dbania o baterię wiertarki:

  • Naładuj ją prawidłowo. Niektóre baterie będą miały różne protokoły ładowania – niektóre są w porządku, aby pozostawić na ładowarce, niektóre powinny być usunięte, a niektóre nie powinny być pozostawione w wiertłach. Każda wiertarka może wymagać czegoś innego. Sprawdź protokół ładowania dla swojej wiertarki i trzymaj się go.
  • Przechowywać go prawidłowo. Nie chcesz przechowywać żadnych baterii w super zimnym środowisku. Oznacza to, że należy trzymać się z dala od większości szop i uważać na nieogrzewane garaże. Niskie temperatury mogą być szkodliwe, a mrozy mogą zniszczyć akumulator.
  • Nie nadużywaj baterii. Baterie mogą i będą się przegrzewać, jeśli są zbyt często używane. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to kupić kilka akumulatorów i rutynowo je wymieniać. To da Ci więcej czasu na ładowanie i podniesie ogólną żywotność Twoich baterii.

W porządku, teraz, że mamy pokryte jak dbać o baterii, porozmawiajmy o tym, jak dbać o wiertło siebie.

Odpowiednie przechowywanie wiertarki

Następną rzeczą do przemyślenia jest to, gdzie i jak przechowywać wiertarkę. Wiertarka jest elementem wyposażenia elektrycznego i powinna być traktowana jako taka. Te elektronarzędzia są wytrzymałe, ale nie poradzą sobie ze wszystkim. Mając to na uwadze, porozmawiajmy o tym, jak prawidłowo przechowywać wiertarkę.

Jak przechowywać wiertarkę:

  • Suche środowisko. Spróbuj znaleźć miejsce do przechowywania wiertarki, gdzie nie będzie miała kontaktu z dużą ilością wilgoci. Nawet wysoka wilgotność może być szkodliwa dla wiertarki podczas długotrwałego przechowywania. Wilgoć zacznie powodować rdzę, a to może doprowadzić do awarii różnych części wiertarki.
  • Unikaj kurzu. Nie chcesz również, aby wiertło było narażone na działanie dużej ilości kurzu i brudu. Spróbuj wyczyścić wiertarkę przed przechowywaniem i oczyścić ją z wszelkich nagromadzonych trocin.
  • Przechowuj ją zwyjąć włożony akumulator. Zazwyczaj najlepiej jest wyjąć baterię podczas długotrwałego przechowywania wiertarki. Często wiertarka jest dostarczana z pokrywami baterii, które pomagają chronić baterię. To jest bardziej o baterii niż wiertła, ale to jest coś do rozważenia dla swojego narzędzia.

Teraz porozmawiajmy o jeszcze jednym aspekcie konserwacji wiertarki.

Stosuj środki smarne w razie potrzeby, aby chronić wiertło

Niektóre wiertarki zasilane bateryjnie, w zależności od typu, będą korzystały ze smarowania raz na jakiś czas. Jest to coś, o czym wielu właścicieli elektronarzędzi zazwyczaj zapomina. Będzie to zazwyczaj problem dla wiertarek, które są używane regularnie.

Niektóre wiertarki mogą nie wymagać smarowania w ogóle, więc sprawdź w instrukcji obsługi właściciela o tym, kiedy i jak zastosować olej do wiertarki. Nie chcesz chyba zacząć rozpylać wszędzie WD40 i liczyć na najlepsze!

Oprócz smarowania, poświęć czas na regularne czyszczenie wiertarki. Spróbuj usunąć cały brud i kurz z okolic uchwytu.

W porządku, teraz przejdźmy do naszych ostatecznych myśli na temat tego, jak długo większość wiertarek będzie trwać.

Ostateczne przemyślenia na temat żywotności wiertarek zasilanych bateryjnie

Jak widać, jak długo wiertarka będzie trwać jest całkowicie zależna od tego, jak bardzo używasz wiertarki. Jeśli kupisz ładne wiertło dzisiaj, jest szansa, że może trwać dwadzieścia lat, jeśli rzadko go używać i utrzymać go prawidłowo. Oczywiście, nawet jeśli nigdy nie używasz wiertarki, po około dwudziestu latach, technologia staje się przestarzała.

Jeśli używasz wiertła regularnie, jak w, około raz w miesiącu, to prawdopodobnie dostaniesz gdziekolwiek od pięciu do dziesięciu lat z wiertła.

Wreszcie, jeśli używasz wiertła mocno, jak w prawie każdy dzień, można uzyskać od dwóch do pięciu lat z wiertła – ale może więcej. Wszystkie te numery są całkowicie zmienne, i zależą od konserwacji i opieki. Jeśli jesteś ostrożny w utrzymaniu swoich wiertarek akumulatorowych, możesz zmaksymalizować ich żywotność.

Może ci się również spodobać

Read More