Majsterkowanie

Jak długo wytrzyma wiertarka elektryczna?

Kiedy kupujesz nową wiertarkę, możesz się zastanawiać – jak długo ta rzecz będzie trwała? Jest to dobre pytanie i pomoże Ci uzyskać najwięcej wiertła za swoje pieniądze. Ten przewodnik będzie mówić o tym, jak długo wiertarka elektryczna będzie trwać. Będziemy mówić o różnicach między wiertłami przewodowymi i akumulatorowymi, a także o tym, jak zwiększyć ich żywotność.

Żywotność wiertarki elektrycznej będzie zależeć od tego, czy wiertarka jest zasilana bateriami, czy zasilana z sieci, a także od tego, czy jest używana regularnie, czy nieregularnie. Wiertarki nie będą działać wiecznie, ale przy odrobinie konserwacji mogą służyć przez długi czas. Ogólnie rzecz biorąc, wiertarki przewodowe będą trwalsze niż bezprzewodowe, jednak ma to więcej wspólnego z postępem technologicznym niż z samymi wiertarkami.

Przyjrzyjmy się niektórym czynnikom, które określają, jak długo wiertarka elektryczna będzie działać.

Uwaga: mówimy tu o żywotności samej wiertarki, a nie tylko baterii (choć weźmiemy ją pod uwagę).

O tym, jak długo wytrzyma wiertarka elektryczna?

W tym artykule omówimy kilka bardzo ogólnych wytycznych. Z wiertarkami jest tak, że są używane na wiele różnych sposobów. Niektórzy ludzie mogą używać wiertarki raz w roku, a inni będą dosłownie używać ich zasilanej wiertarki każdego dnia. Jak można się spodziewać, może to mieć ogromny wpływ na to, jak długo wiertło będzie trwać.

Z tego powodu przejdziemy przez kilka parametrów, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, jak długo wiertarka będzie trwać, a kiedy kupić nowy:

Ok, to jest długa lista. Omówimy każdą z tych rzeczy szczegółowo, omawiając, jak każdy element będzie miał wpływ na to, jak długo wiertło będzie trwać.

Wiek wiertarki – i ile ma życia

Po pierwsze, porozmawiajmy o wieku wiertarki i jak to się ma do jej żywotności. Jeśli masz w rękach stare wiertło, możesz zastanawiać się, czy nadszedł czas na wymianę. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Jeśli wiertarka jest wysokiej jakości wiertarką przewodową, to być może uda Ci się uzyskać jeszcze wiele lat dobrego użytkowania. Tak długo, jak to działa dobrze, i jesteś utrzymanie go poprawnie, nie ma mowy, jak długo może trwać! Istnieją pewne wiertarki akumulatorowe z lat 80-tych, których stolarze nadal regularnie używają.

Jeśli jednak masz starą wiertarkę zasilaną bateriami, sprawy mają się nieco inaczej. Technologia akumulatorowa wykonuje więcej skoków niż technologia przewodowa. Jeśli Twoja wiertarka akumulatorowa ma już blisko dziesięć lat, rozważ zakup czegoś nowego – prawdopodobnie będziesz zadowolony.

Oczywiście wszystko to zależy od tego, jak często używasz wiertarki. Porozmawiajmy więc o tym.

Użytkowanie wiertarki i jej żywotność

Pojedynczym największym czynnikiem, który określa, jak długo wiertarka elektryczna będzie trwać jest to, jak często jest używany. Niektórzy ludzie mogą korzystać z ich wiertła tylko cztery razy w roku, ale inni mogą być za pomocą ich wiertła codziennie. Oczywiście, będzie duża różnica w zużyciu na wiertarce.

Dla tych, którzy używają ich wiertła rzadko, oczekiwać, że wiertło trwać wszędzie od dziesięciu do dwudziestu lat lub nawet dłużej (jeśli jest to wiertarka z przewodem). Nie wiadomo, jak długo narzędzie będzie trwać, o ile masz dostęp do świeżych baterii.

Ci, którzy używają swoich wiertarek umiarkowanie, być może w weekendy, powinni oczekiwać, że ich narzędzia będą trwać od pięciu do dziesięciu lat. Ponownie, wszystko zależy od jakości wiertarki i poziomu konserwacji.

Wreszcie, ludzie, którzy używają twiertła spadochronowe na co dzień może prawdopodobnie oczekiwać dwa do pięciu lat z narzędzia. Chociaż, w zależności od tego, jak ciężko pracujesz wiertło, może umrzeć szybciej lub wolniej.

Teraz porozmawiajmy o różnych technologiach i jak wpływają one na żywotność wiertarki elektrycznej.

Technologia wiertarki (wiertła wysokiej jakości będą trwać dłużej)

Jak to się dzieje, niektóre wiertła będzie trwać dłużej niż inne, ponieważ są one po prostu lepszej jakości. Teraz, to jest trochę trudne do określenia ilościowego, ponieważ istnieje wiele różnych typów wierteł. Ale, oto kilka wskazówek dotyczących różnych technologii, które mogą wpłynąć na żywotność wiertarki.

Po pierwsze, czy wiertło jest dobrej marki? Nie będę próbował rzucać żadnych kamieni tutaj, ale marki takie jak DeWalt, RIGID, Makita i kilka innych zrobić kilka naprawdę dobrych, wysokiej klasy wiertarki elektryczne. Są też marki, które produkują, powiedzmy, wiertarki o jakości budżetowej. Nie trzeba dodawać, że te wiertarki nie będą trwać tak długo.

Należy również pamiętać, że nawet wśród tych większych marek, zwykle produkuje się wiertarki profesjonalne i podstawowe. Aby uzyskać maksymalną żywotność, staraj się kupować produkty wysokiej jakości – będą działać lepiej, trwać dłużej i będą warte pieniędzy.

Następnie należy zastanowić się nad różnymi stylami silników. Silniki bezszczotkowe i szczotkowe to nazwy, na które należy zwrócić uwagę. Silniki bezszczotkowe są zazwyczaj wyższej jakości i bardziej wydajne i prawdopodobnie będą trwać dłużej niż tradycyjne silniki szczotkowe.

Wreszcie, w przypadku wiertarek zasilanych bateriami, pomyśl o zakupie baterii litowo-jonowych. Są one zazwyczaj najlepsze i działają dłużej niż inne rodzaje baterii.

Dobrze, teraz porozmawiajmy o kilku innych rzeczach, które mogą wpłynąć na żywotność wiertarki.

Wiertarki akumulatorowe i ich żywotność

Jeśli chcesz mieć wiertarkę, która będzie trwała prawie zawsze, kup sobie ładną wiertarkę przewodową. Jak wspomniałem wcześniej w artykule, istnieje kilka powodów, dla których wiertarki przewodowe mają tendencję do przetrwania swoich braci zasilanych bateriami.

Po pierwsze, wiertarki przewodowe są mniej przywiązane do technologii baterii. Jeśli jesteś w ogóle zaznajomiony ze sceną inżynierii technicznej, to wiesz, że technologia baterii jest teraz wielką rzeczą, i to coraz większą każdego dnia.

Z tego powodu, wszystko, co używa baterii teraz jest bardziej prawdopodobne, aby stać się przestarzałe w przyszłości. Jako osobisty przykład, piętnaście lat temu miałem ładny zestaw elektronarzędzi od znanej nazwy. Jednak w dzisiejszych czasach bardzo trudno byłoby znaleźć nowe baterie do tych narzędzi – dlaczego? Po prostu już ich nie produkują.

Ten skok technologiczny nie jest tak dużym problemem w przypadku wiertarek przewodowych i jest to jeden z powodów, dla których usłyszysz o ludziach, którzy wciąż mają wiertarkę przewodową z lat 80-tych (lub wcześniejszych).

Kluczowy punkt: jeśli chcesz mieć wiertarkę, która prawie na pewno wytrzyma 20 lat, kup sobie wysokiej jakości wiertarkę przewodową. Te rzeczy działają i działają.

Miejsce przechowywania i użytkowania wiertarki wpływa na jej żywotność

Sposób przechowywania wiertarek elektrycznych będzie miał również ogromny wpływ na to, jak długo będą one trwać. Jeśli wiertarki są pozostawione w wilgotnej szopie, będą one znacznie mniej prawdopodobne, aby trwać niż jeśli są one przechowywane w suchym obszarze.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli chodzi o przechowywanie wiertarek elektrycznych.

Po pierwsze, jeśli wiertarka jest zasilana baterią, to należy ją przechowywać z wyjętą baterią. Pomoże to chronić baterię. Następnie należy przechowywać baterię i wiertarkę w suchym miejscu o kontrolowanej temperaturze. Nie chcesz, aby nie chcesz, aby się zbytnio wychłodziły, a już na pewno nie chcesz, aby były zbyt zimne!

Ponadto, przed przechowywaniem wiertła, poświęć trochę czasu, aby oczyścić wszystkie smary, błoto i kurz. Pomoże to zapobiec korozji. Mówiąc o utrzymaniu wiertła w czystości, porozmawiajmy o tym, jak można chronić wiertło poprzez regularną konserwację.

Regularna konserwacja wpływa na żywotność wiertarek elektrycznych

Jeśli chcesz, aby Twoja wiertarka długo służyła, musisz myśleć o niej jak o samochodzie – musi być regularnie konserwowana. Jeśli ją zaniedbasz, nie zdziw się, gdy zawiedzie przed czasem.

Jak konserwować wiertarkę? Cóż, to zależy od modelu i rodzaju. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby upewnić się, że prawidłowo konserwujesz wiertarkę, jest przejrzenie instrukcji obsługi. Jeśli nie masz instrukcji obsługi, polecam skontaktować się z producentem – wystarczy przeszukać internet i sprawdzić, czy mają stronę internetową z pytaniami i formularzami odpowiedzi.

Niektóre wspólne utrzymanie obejmuje trochę oleju, usunięcie baterii po użyciu, czyszczenie i przechowywanie wiertarki w suchym i kontrolowanym przez temperaturę środowisku.

Teraz przejdźmy do naszych ostatnich słów na temat dbania o wiertarkę.

Ostatnie słowa o tym, jak długo wiertarka będzie działać

Nie można z całą pewnością stwierdzić, jak długo wiertarka będzie działać. Możemy jednak powiedzieć, że istnieje wiele czynników, które wpływają na żywotność wiertła. Jeśli rzadko używasz wiertarki, spodziewaj się, że wytrzyma ona od dziesięciu do dwudziestu lat – dłużej, jeśli jest wyposażona w przewód.

Jeśli jednak używasz wiertarki codziennie, prawdopodobnie będziesz szukał nowej wiertarki w ciągu pięciu lat. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy prawidłowo konserwujesz wiertarkę, czy prawidłowo przechowujesz akumulator i czy w ogóle kupiłeś wiertarkę dobrej jakości.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej