Dom

Jak kupić i sprzedać nieruchomość w tym samym czasie

Kupno i sprzedaż nieruchomości w tym samym czasie może być przytłaczająco stresujące.

Jednak można złagodzić wiele z tego stresu, znając kroki zaangażowane przed czasem. W dzisiejszym poście przeprowadzimy Cię przez cały proces, aby przygotować Cię do każdego etapu. Kiedy skończymy, będziesz wiedział dokładnie, jak kupić i sprzedać nieruchomość w tym samym czasie, bez utraty umysłu.

Przejdźmy do tego, prawda?

Jak kupić i sprzedać nieruchomość w tym samym czasie: Krok po kroku

Wyceń swój dom

Zanim wystawisz swój dom na sprzedaż i zaczniesz szukać nowego domu, musisz wiedzieć, ile warta jest Twoja nieruchomość.

Możesz iść o tym na kilka sposobów, ale prosząc lokalnych agentów nieruchomości, aby przyjść i wycenić swój dom w ciele jest najlepszy zdecydowanie. Alternatywy obejmują uzyskanie przybliżonej idei samemu robiąc trochę kopania online lub decydując się na natychmiastowej wyceny. Jednak te metody będą oparte na średnich i nie będzie brać pod uwagę pewne kryteria.

Fizyczne wyceny, z drugiej strony, daje dokładną reprezentację wartości nieruchomości, jak agent będzie w stanie wziąć wszystko o swoim domu pod uwagę.

Sprawdź swoje finanse

Zanim zaczniesz szukać swojego nowego domu, musisz mieć przybliżone pojęcie o tym, na co możesz sobie pozwolić.

Mając załatwioną wycenę nieruchomości, będziesz wiedział, czego się spodziewać po sprzedaży i będziesz mógł obliczyć kapitał własny, jaki masz w swoim obecnym domu. Dodaj do tego wszelkie oszczędności, które możesz mieć, aby uzyskać lepszy obraz tego, co będziesz miał dostępne do wydania. Pamiętaj, że nadal będziesz musiał przejść testy przystępności, więc jest to ważny krok.

Mając szacunkową kwotę, którą będziesz musiał wydać w ręku, możesz zacząć patrzeć na koszty.

Oblicz koszty

Nie da się ukryć, że przeprowadzka to kosztowna sprawa.

Zdobycie przybliżonego pojęcia o tym, ile to będzie kosztować na wczesnym etapie, jest mądrym posunięciem i pomoże ci uniknąć rozczarowania później. Pomyśl o rodzaju depozytu trzeba będzie i dodatkowych kosztów, takich jak opłaty z agentów nieruchomości, przenośników, inspektorów i brokerów. Musisz również uwzględnić inne koszty, takie jak przeprowadzki i opłaty skarbowe.

Po uzyskaniu przybliżonej kwoty i upewnieniu się, że mieści się ona w Twoim budżecie, możesz przejść do następnego kroku.

Przygotuj swoją nieruchomość

Następnym krokiem jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

Teraz nadszedł czas, aby umieścić siebie w buty kupującego. Co położyłoby cię z zakupu nieruchomości, jeśli były do oglądania go dzisiaj? Czy są rzeczy, które mogą być naprawione lub spruced up? Umieszczenie rzeczy w prawo teraz będzie służyć dobrze dalej w dół linii, więc rzucić krytyczne oko na swoim domu.

Aby uzyskać szczegółowe spojrzenie na ten krok, sprawdź nasz post na ten temat tutaj.

Zbierz swój zespół

To krok, którego znaczenia wielu nie docenia.

Posiadanie odpowiednich ludzi u swojego boku jest niezbędne, jeśli chcesz kupić i sprzedać nieruchomość w tym samym czasie płynnie. Istnieją trzy rodzaje profesjonalistów, których większość będzie potrzebować, aby dokonać przeprowadzki, a my zebraliśmy przewodniki na temat każdego z nich, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

Sprawdź je poniżej:

Odszukaj swoje dokumenty

Posiadanie uporządkowanych dokumentów pomoże przyspieszyć wszystko.</p>

Potrzebny jest nie tylko akt własności, aby udowodnić własność domu, ale także inne dokumenty, takie jak certyfikat EPC nieruchomości i FENSA. Następnie jest proces zakupu i dokumentacja, która będzie potrzebna, aby zadowolić kredytodawcę. Pomyśl o takich rzeczach jak dowód dochodów i dowód osobisty.

Sprawdź nasz kawałek na legalnej odwołania krawężnika, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskanie dokumentacji gotowy może przyspieszyć sprzedaż.

Idź na rynek

Ten etap składa się z dwóch części.

Po pierwsze, będziesz chciał dać znać agentowi nieruchomości, że jesteś gotowy, aby przejść na rynek ze swoją sprzedażą. Po drugie, będziesz chciał zacząć nieśmiało szukać swojego nowego domu.

Ważne jest, aby pamiętać, że zawsze najlepiej jest sprzedać swój dom przed zakupem, jeśli to możliwe, więc nie daj się ponieść i zacząć robić oferty jeszcze.

Uzgodnij swoją sprzedaż

Ten krok na pierwszy rzut oka wydaje się dość prosty, ale są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Choć może być kuszące, aby przejść z najwyższą ofertę otrzymasz, to nie zawsze jest to najlepszy sposób działania. Czasami biorąc trochę mniej może być rozsądne, zwłaszcza jeśli szukasz przenieść domu szybko. Zbadaj pozycję kupującego, aby zobaczyć, czy są zmotywowani i w dobrej pozycji, aby przenieść się.

Nie daj się wciągnąć wyłącznie przez znaki funta na tym etapie.

Spraw, by Twoja oferta została zaakceptowana

Po uzgodnieniu sprzedaży nieruchomości, nadszedł czas, aby zrobić to samo jako kupujący.

Jak niewątpliwie zebrałeś do tej pory, kupno i sprzedaż nieruchomości to strategiczny biznes, więc opłaca się wiedzieć, jak zmaksymalizować swoje szanse na sukces. Sprawdź nasz przewodnik po składaniu oferty na dom, aby upewnić się, że grasz w grę poprawnie. Niedopełnienie tego obowiązku może spowodować utratę wymarzonego domu.

Po zaakceptowaniu oferty poproś sprzedającego o wycofanie domu z rynku, aby zmniejszyć swoje szanse na bycie „gazumped”.

Sfinalizuj swój kredyt hipoteczny

Po zaakceptowaniu oferty możesz skontaktować się z kredytodawcą, aby sfinalizować wniosek o kredyt hipoteczny.

Powinno to być proste, ale będą przeprowadzane dalsze kontrole, więc zawsze istnieje szansa, że coś się nie uda. Nie zaczynaj więc jeszcze świętować!

Rozpocznij proces przenoszenia własności

Proces przeniesienia jest tym, co zajmuje najwięcej czasu przy kupnie i sprzedaży nieruchomości, więc chcesz, aby piłka toczyła się tak szybko, jak to możliwe.

Aby dowiedzieć się, co i kiedy się dzieje, sprawdź nasz przewodnik krok po kroku po transporcie dla kupujących.

Zamówienie geodety

Chociaż kredytodawca hipoteczny będzie nalegał na wycenę przeprowadzoną przez rzeczoznawcę, jest to dla ich dobra, nie dla Ciebie.

Jeśli chcesz mieć pewność co do stanu domu, który kupujesz, a powinieneś, będziesz musiał sam poinstruować geodetę. Istnieją różne rodzaje badań dostępnych dla kupujących, a każdy z nich będzie się różnił zarówno dokładnością, jak i kosztami. Ten, na który się zdecydujesz, będzie w dużej mierze zależał od rodzaju kupowanej nieruchomości i jej aktualnego stanu technicznego.

Chociaż może to być kuszące, aby uniknąć dodatkowych kosztów, posiadanie przeglądu jest powszechnie uważane za dobrze wydane pieniądze.

Ustal daty wymiany i zakończenia transakcji

Kiedy już wiesz, że wszystko jest w porządku, to mogą teraz wymieniać się umowami i ustalać datę zakończenia prac.

Zorganizuj się

Stąd czas zacząć odliczać czas do dnia ukończenia.

Teraz musisz się spakować i znaleźć renomowaną firmę przeprowadzkową, która przewiezie cały Twój dobytek z punktu A do punktu B. Będziesz musiał również oczyścić swój stary dom, przygotowując go do wprowadzenia się nowych właścicieli, a także zorganizować opiekę nad dziećmi, opiekunami zwierząt itp. w celu zapewnienia, że dzień przeprowadzki przebiegnie tak gładko, jak to tylko możliwe.

Aby upewnić się, że dzień przeprowadzki przebiega tak gładko, jak to tylko możliwe.

Kompletny!

Gratulacje!

Wszystko ładnie się ułożyło i z powodzeniem kupiłeś i sprzedałeś nieruchomość w tym samym czasie. Czas postawić czajnik i wypić zasłużoną filiżankę w swoim nowym domu.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o przeprowadzce do domu z Petty Son and Prestwich, będziemy zachwyceni, jeśli się odezwiesz. Zadzwoń lub napisz do naszego zespołu, a my zrobimy wszystko, aby Twoja przeprowadzka była jak najbardziej bezstresowa.

Article By: Francesca Creasey

Francesca jest w Petty’s od siedmiu lat i awansowała na kierownika biura, nadzorując codzienne wydarzenia i planując, co czeka zespół każdego dnia. Ma obsesję na punkcie F1 i kocha psy… w jej najbliższej rodzinie jest osiem piesków!

020 3370 8789 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej