Dom

Jak pokonać innych nabywców nieruchomości w ruchliwym rynku

Jeśli znajdziesz się w ruchliwym rynku nabywcy, to naturalne, że chcesz wiedzieć, jak wyprzedzić konkurencję.

W dzisiejszym poście podamy Ci kilka wskazówek, które pozwolą Ci to zrobić. Obejmując wszystko, od finansów po elastyczność, porady, które znajdziesz poniżej, dadzą Ci przewagę, której potrzebujesz, aby odnieść sukces, gdy sytuacja stanie się trudna.

Zaczynamy, prawda?

Upewnij się, że Twoje finanse są w porządku

Nie musimy Ci mówić, że zakup nieruchomości jest znaczącą inwestycją.

Jednak wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest uporządkowanie swoich finansów, jeśli chodzi o pokonanie innych kupujących. Posiadanie uporządkowanej strony finansowej da Ci przewagę nad tymi, którzy jej nie mają, a istnieją dwa główne obszary, na których należy się skupić:

Bądź realistą ze swoim budżetem

Choć jego znaczenie może wydawać się oczywiste na papierze, brak ustalenia realistycznego budżetu jest czymś, co często przykuwa uwagę kupujących.

Gdzie wielu idzie źle jest to, że nie pojmują zakres kosztów związanych z zakupem domu. To, co może wydawać się stosunkowo mało znaczące samo w sobie, może szybko wzrosnąć po dodaniu do kilku innych pozornie „nieistotnych” opłat, kosztów i opłat. Nie popełniaj tego błędu, bądź dokładny.

Aby pomóc, zebraliśmy ten post, Jakie koszty mogę oczekiwać przy zakupie domu, aby poprowadzić Cię przez proces budżetowania.

Uzyskaj kredyt hipoteczny w zasadzie

Z realistycznym budżetem w ręku, twoim następnym ruchem powinno być uzyskanie kredytu hipotecznego w zasadzie.

Chociaż nie ma prawa, które by tego wymagało, kredyt hipoteczny w zasadzie ma kilka kluczowych zalet:

  • Pokazuje, że poważnie myślisz o zakupie
  • Pokazuje, że przeszedłeś podstawowe kontrole
  • Pokazuje, że jesteś w stanie natychmiast złożyć ofertę

Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na uzyskanie kredytu hipotecznego w zasadzie, sprawdź nasz post na ten temat tutaj.

Jeszcze jedna rzecz…

Choć ta wskazówka nie będzie dla wszystkich, to jednak warto ją podkreślić.

Oszczędzanie na wyższą lokatę.

Jeśli możesz zaoszczędzić na większy depozyt, zrób to. Kupujący z większym depozytem mają mniejsze szanse na upadek przy ostatniej przeszkodzie, ponieważ kredytodawcy będą bardziej skłonni zaoferować pełną hipotekę, ponieważ ich ryzyko maleje. Im niższy stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości, tym lepiej w ich oczach.

Nie jest również rzadkością dla sprzedawców, aby zaakceptować niższą ofertę od kogoś z większym depozytem nad wyższą ofertę z niskim depozytem z tych samych powodów powyżej.

Działaj szybko, aby pokonać innych kupujących na zatłoczonym rynku nieruchomości

Jeśli przewracasz oczami, rozumiem. Oczywiście, trzeba działać szybko!

Ale wielu nie.

Co oznacza, że jest okazja do wykorzystania. Oto jak to zrobić:

Ustaw alerty nieruchomości

Prawie wszystkie główne portale nieruchomości mają powiadomienia o alertach, które można ustawić.

Wykorzystaj je na swoją korzyść. Ustaw je tak, abyś był informowany jak tylko nieruchomość, która odpowiada Twoim kryteriom trafi na rynek. Wybierz metodę powiadamiania, która najbardziej Ci odpowiada, albo e-mail lub wiadomość tekstowa, i być gotowy do działania.

W ten sposób zyskasz przewagę nad scrollersami.

Bądź elastyczny

Nie zawsze będzie to wygodne, ale jeśli możesz być tak elastyczny jak możliwe podczas poszukiwania nieruchomości będzie stać w dobrym miejscu.

Przeorganizuj swój harmonogram, aby uczestniczyć w krótkich pokazach zawiadomień. Znajdź czas, aby wypełnić i zwrócić wszelkie dokumenty natychmiast. Bądź dostępny w dni powszednie i wieczorami, aby zobaczyć.

Wszystkie powyższe pomogą Ci zabezpieczyć dom, który chcesz, zanim ktoś inny to zrobi.

Bądź pierwszy, aby złożyć ofertę

Nie lekceważ siły, jaką ma pierwsza (realistyczna) oferta na zatłoczonym rynku.

Sprzedawcy są często skłonni zaakceptować pierwszą silną ofertę, którą otrzymują, zwłaszcza jeśli dopiero weszli na rynek. Porozmawiaj z agentem i zrobić własne zadanie domowe dotyczące ceny, jak zajęty rynki nie cierpią lowball oferty dobrze. Nie spiesz się, ale nie dally, albo.

Spróbuj jak najlepiej być pierwszym poważnym nabywcą, z którym sprzedawca ma do czynienia.

Ściśle współpracować z doświadczonym agentem, jak Petty’s

Poruszanie się po ruchliwym rynku nieruchomości samodzielnie może być wyzwaniem, więc nasza rada jest jasna – znajdź sobie agenta, któremu możesz zaufać.

Posiadanie renomowanego agenta nieruchomości na boku może być ogromną pomocą. Nie tylko będzie miał wymagane doświadczenie i lokalną wiedzę na temat obszaru, w którym kupujesz, ale także będzie miał wiele połączeń i będzie dostępny, aby zaoferować Ci wsparcie i wskazówki po drodze.

Zaoszczędzisz również dużo czasu.

Agent będzie obsługiwać wszystko dla Ciebie. Od aranżacji widoków do obsługi negocjacji, wszystko zostanie podjęte przez agenta, który pozwoli Ci dostać się na swoim życiu.

I jest więcej.

Wiele ustanowionych agentów nieruchomości będą miały dostęp do ekskluzywnych ofert, które nie mogą być sprzedawane gdzie indziej. To może być z wielu powodów, takich jak wrażliwy rozwód, na przykład, i mając dostęp do nich da Ci przewagę w ruchliwym rynku, gdzie konkurencja jest wysoka.

Zastrzeżenie: Musisz znaleźć PRAWO agenta nieruchomości, choć

Niestety, nie wszystkie agencje nieruchomości są stworzone równe, więc trzeba będzie zrobić swoją pracę domową. Nie wiesz, gdzie zacząć? Sprawdź nasz przewodnik krok po kroku do wyboru najlepszego agenta nieruchomości, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

To wszystko na kolejny tydzień. Dzięki za czytanie.

Jeśli szukasz kupić lub sprzedać w stolicy lub wokół niego, dać Petty’s pierścień. Od 1908 roku ułatwiamy naszym klientom sprawną przeprowadzkę, a nasza rodzinna firma opiera się na tradycyjnych wartościach, co oznacza, że nigdy nie będziesz dla nas zwykłym „numerem”. W Petty’s liczy się przede wszystkim osobisty kontakt.

Zadzwoń do naszych przyjaznych ekspertów już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci w kolejnej przeprowadzce.

Artykuł autorstwa: Jenny Wagstaff

Jako dyrektor Petty’s, Jenny nie ma wielu rzeczy, których by nie robiła: Zarządzanie najmem, obowiązki kadrowe, ogólna administracja biznesowa… lista jest długa! Kiedy nie zajmuje się codziennymi sprawami, można ją spotkać w teatrze lub na popołudniowej herbacie w eleganckim miejscu.

020 3370 8786 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej