Stolarstwo

Jak pozbyć się drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii

Zastanawiasz się, jak pozbyć się drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii? Jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule omawiamy, gdzie i jak pozbyć się traktowanej tarcicy w Kalifornii.

W Kalifornii, traktowane tarcica jest toksyczne odpady. Jako takie, traktowane tarcica jest regulowane przez Departament Kontroli Substancji Toksycznych. Aby pozbyć się traktowanej tarcicy w Kalifornii, musisz znaleźć miejsce utylizacji drewna i skontaktować się z nimi w sprawie ich konkretnych procedur.

W poniższych sekcjach, omówimy niektóre z powszechnych procedur usuwania impregnowanych odpadów drzewnych (TWW). Ponadto, będziemy dzielić kilka wskazówek dotyczących rozpoznawania starego drewna impregnowanego.

Przejdźmy od razu do rzeczy!

Jak wyrzucić drewno impregnowane w Kalifornii

W Kalifornii, ciśnienie impregnowane tarcica jest regulowane odpadów. W związku z tym, gdy trzeba pozbyć się impregnowanego drewna, trzeba będzie postępować zgodnie z wytycznymi władz lokalnych, aby to zrobić.

Zanim załadujesz wszystkie swoje stare impregnowane drewno i zacząć ciągnąć do najbliższej lokalizacji gospodarki odpadami, poświęć trochę czasu na badania procesu. Odrobienie pracy domowej pozwoli uniknąć kłopotów i zapewni sprawny przebieg procesu.

W następnej części, idziemy przez kilka ogólnych wytycznych dotyczących usuwania drewna impregnowanego w Kalifornii.

Proces utylizacji drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii

W tej części omówimy kroki dotyczące usuwania drewna impregnowanego w Kalifornii. Jak wiadomo, Kalifornia jest dużym stanem. Każdy obszar stanu może mieć nieco inny proces usuwania impregnowanej tarcicy.

Podzielę się z Tobą przykład, jak niektóre obszary obsługi traktowane drewno – tylko wiedzieć, że jest to tylko odniesienie – trzeba będzie zbadać swoje lokalne protokoły!

Kroki, aby pozbyć się traktowane tarcicy w Kalifornii:

 1. Skontaktuj się z władzami lokalnymi w sprawie wytycznych dotyczących usuwania przetworzonych odpadów drzewnych (TWW).
 2. Bądź przygotowany na wypełnienie wniosku.
 3. Upewnij się, że usunąłeś jak najwięcej gwoździ, śrub i łączników z drewna, jak to tylko możliwe. Wysypisko nie chce zardzewiałych gwoździ wystających z drewna.
 4. Twój rejon może wymagać opłaty. Ze względu na rozmiar i proporcje niektórych tarcic impregnowanych, niektóre obszary mogą również pobierać opłatę za trudne warunki pracy.
 5. W zależności od wielkości i rodzaju przesyłki, może być wymagane posiadanie listu przewozowego.

W następnej części omówimy, gdzie można pozbyć się impregnowanej tarcicy w Kalifornii.

Gdzie mogę pozbyć się drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii

Oto lista obszarów, które pozwalają na pozbycie się drewna impregnowanego ciśnieniowo. Znany również jako traktowane odpadów drewna (TWW).

Miejsca, aby pozbyć się drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii:

Możesz sprawdzić stronę internetową DTSC, aby uzyskać pełną listę obszarów, w których można pozbyć się drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Czy to kosztuje pieniądze, aby pozbyć się ciśnienia tarcicy w Kalifornii?

Jeśli myślałeś, że pozbycie się impregnowanej tarcicy będzie darmowe, to możesz być rozczarowany.

Duże ładunki zaimpregnowanej tarcicy do utylizacji będą prawdopodobnie obciążone opłatą. A ponieważ traktowana tarcica jest toksycznym odpadem, możesz zostać obciążony dodatkową opłatą manipulacyjną.

W niektórych rejonach wynosi ona około 50 dolarów za tonę. Należy jednak zadzwonić i zapytać o opłaty w lokalnym zakładzie utylizacji.

Co to jest opłata za wywrotkę?

Jeśli pozbywasz się dużego ładunku tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, prawdopodobnie zapłacisz opłatę za wywrotkę. Opłata za wywrotkę to po prostu inna nazwa opłaty, którą należy uiścić po zważeniu przesyłki.

Jeśli masz tylko niewielką ilość impregnowanego drewna do pozbycia się, skontaktuj się z lokalnym zarządem odpadów, aby sprawdzić, czy opłata nadal będzie obowiązywać.

Złe sposoby pozbywania się impregnowanej ciśnieniowo tarcicy w Kalifornii

W tej części omówimy, co nie powinno się robić przy usuwaniu drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Choć może to być kuszące, aby wziąć łatwy sposób wyjścia, nie chcesz bałagan wokół z toksycznych substancji chemicznych. Nie tylko może to potencjalnie zaszkodzić Tobie, Twojej rodzinie i Twojej własności, ale jeśli zostaniesz złapany, mogą być grzywny i konsekwencje prawne.

Tak więc, oto kilka rzeczy, których nie należy robić z traktowanej tarcicy w Kalifornii:

 1. Nie palić traktowane tarcicy
 2. Nie wyrzucaj go do zwykłych śmieci
 3. Nigdy nie używaj trocin w kompoście
 4. Nie używaj traktowanej tarcicy do mulczu

Jeśli unikniesz tych rzeczy, powinieneś być w dobrej formie.

Jak rozpoznać stare drewno impregnowane ciśnieniowo?

Omówiliśmy już, jak pozbywać się impregnowanej tarcicy. Jednak teraz możesz zapytać, skąd mam wiedzieć, czy moja tarcica jest impregnowana ciśnieniowo? To dobre pytanie. Może być trudno określić, czy stara tarcica została poddana obróbce ciśnieniowej, ponieważ często jest skorodowana i odbarwiona.

Jednakże, stara impregnowana tarcica jest również najbardziej niebezpieczna, ponieważ prawdopodobnie została poddana obróbce przy użyciu CCA, który zawiera arsen.

Bądź czujny, rozpoznając impregnowaną tarcicę. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących rozpoznawania starego drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Aby określić, czy drewno zostało poddane obróbce ciśnieniowej, należy zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

 1. Kolor
 2. Etykiety na końcach
 3. Nacięcia
 4. Oznaczenia na drewnie
 5. Obszar użytkowania
 6. Zapytaj osobę, która zbudowała starą konstrukcję

Zbadajmy je bardziej szczegółowo.

Kolor tarcicy impregnowanej ciśnieniowo

Jeśli drewno było używane niedawno, możesz być w stanie określić, czy było ono impregnowane ciśnieniowo na podstawie koloru.

Często drewno impregnowane ciśnieniowo ma lekki zielony odcień. Jeśli zauważysz, że drewno, którym się zajmujesz ma zielonkawy kolor, załóż, że zostało poddane obróbce ciśnieniowej.

Jednak kolor tarcicy poddanej obróbce ciśnieniowej zanika po kilku miesiącach wystawienia na działanie ciepła i deszczu. Nie używaj koloru jako uniwersalnego wyznacznika! To tylko wskazówka.

Znaczniki końcowe na tarcicy impregnowanej ciśnieniowo

Kolejnym sposobem na określenie, czy drewno zostało poddane obróbce ciśnieniowej, jest spojrzenie na etykietę końcową na drewnie.

Jeśli kiedykolwiek byłeś na placu budowy, zauważysz, że na końcu desek znajdują się naklejki. Naklejki te zazwyczaj zawierają kod kreskowy do zakupu i kilka informacji o samym drewnie.

Spróbuj rozejrzeć się za tymi naklejkami na swoich deskach – mogą one być w stanie powiedzieć Ci, czy drewno zostało poddane obróbce ciśnieniowej. Być może nie znajdziesz ich na wszystkich deskach, ale nawet jeśli znajdziesz tylko jedną naklejkę, możesz być w stanie określić rodzaj drewna.

Nacięcia na tarcicy impregnowanej ciśnieniowo

Niektóre rodzaje drewna, jak daglezja, nie przyjmują łatwo impregnacji ciśnieniowej. Dlatego, aby umożliwić impregnatowi wniknięcie w głąb drewna, deski są pokryte nacięciami.

Nacięcia wyglądają jak małe szczeliny na całej desce. Trudno je przeoczyć. Jeśli więc zauważysz, że Twoja tarcica jest pokryta małymi znakami, to prawdopodobnie jest to tarcica poddana obróbce ciśnieniowej.

Znaki tod Znaczki na tarcicy impregnowanej ciśnieniowo

Jeśli drewno nie ma znaczników lub nacięć, może mieć znaczki. Tarcica impregnowana ciśnieniowo często ma czarne znaczki wzdłuż płaskiej strony desek. Podobnie jak w przypadku etykiet końcowych, stemple te mają pomóc budowniczym w rozpoznaniu tarcicy.

Być może będziesz w stanie zlokalizować niektóre z tych znaków na swoich deskach. Jeśli deski były malowane, spróbuj odwrócić je na niepomalowaną stronę.

Jeśli znajdziesz numery lub znaki na swojej desce, ale nie rozumiesz, co one oznaczają, zrób zdjęcie lub zapisz numery. Następnie weź te informacje do lokalnego sklepu z narzędziami i zapytaj, czy mogą sprawdzić informacje na temat oznaczeń.

Jeśli masz szczęście, możesz być w stanie określić, czy drewno jest poddane obróbce ciśnieniowej.

Obszar zastosowania tarcicy impregnowanej ciśnieniowo

Innym sposobem na ustalenie, czy drewno zostało poddane obróbce ciśnieniowej, jest ocena miejsca jego użycia.

Drewno impregnowane ciśnieniowo nie jest rutynowo stosowane w pomieszczeniach. Jeśli więc właśnie zburzyłeś ścianę, to prawdopodobnie kołki nie są impregnowane ciśnieniowo.

Jednakże, jeśli wyburzyłeś starą szopę lub wyrwałeś stary pokład, tarcica użyta do budowy fundamentu z pewnością może być impregnowana ciśnieniowo. Każda tarcica, która jest używana na zewnątrz może być poddana obróbce ciśnieniowej.

Płoty, sklejka, deski pokładowe i belki mogą być poddane obróbce ciśnieniowej.

Zapytaj poprzedniego budowniczego o ewentualną impregnowaną tarcicę

Jeśli masz problem z określeniem, czy drewno jest impregnowane ciśnieniowo, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapytać osobę, która go używała!

Choć może się to wydawać kłopotliwe, może to zająć tylko kilka telefonów. Zadzwoń do osoby, która wcześniej była właścicielem Twojego domu. Skontaktuj się z facetami, którzy zainstalowali twoją starą szopę. Chociaż jest to proces, warto go określić, czy tarcica jest traktowana ciśnieniowo.

Końcowe słowa na temat usuwania drewna impregnowanego ciśnieniowo w Kalifornii

Ciśnieniowa tarcica jest toksycznym materiałem w stanie Kalifornia. Skontaktuj się z lokalnym wydziałem gospodarki odpadami, aby poznać ich wytyczne dotyczące usuwania odpadów z drewna impregnowanego.

Nigdy nie spalaj starej tarcicy impregnowanej. Unikaj również stosowania drewna impregnowanego jako ściółki lub materiału do kompostowania.

Chociaż ustalenie, czy drewno jest impregnowane ciśnieniowo może być trudne, istnieje kilka sposobów na określenie, czy drewno było impregnowane ciśnieniowo, w tym kolor, etykiety, nacięcia i oznaczenia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny i sąsiadów. Poświęć czas na prawidłowe pozbycie się drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Może ci się również spodobać

Read More