Stolarstwo

Jak przygotować szkołę do zimy

Początek nowego roku szkolnego może oznaczać tylko jedno: nadchodzi zima. Zimowa pogoda przynosi niebezpieczne warunki, które mogą być niebezpieczne i ryzykowne zarówno dla pracowników, jak i uczniów. A jeśli budynek szkoły został uszkodzony i jest uważany za niebezpieczny lub szkoła nie ma ogrzewania lub oświetlenia, może to spowodować konieczność zamknięcia szkoły. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten szczegółowy przewodnik na temat tego, jak przygotować szkołę na zimę.

Aby temu zapobiec, należy odpowiednio przygotować pomieszczenia szkolne na trudne warunki zimowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Posypywanie terenu grysem

Posypywanie piaskiem lub solą obszarów podatnych na oblodzenie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa. W środowisku szkolnym obszary te mogą obejmować chodniki, parkingi, wejścia, ścieżki, place zabaw i drogi dojazdowe dla pojazdów.

Aby szybko i skutecznie rozsypać sól i grys, można zakupić rozsypywacz grysu. Rozsypują one produkt równomiernie i zapobiegają przenoszeniu ciężkich worków z solą za pomocą łopaty w mroźne dni. W zależności od szkoły można wybierać spośród różnych typów rozsiewaczy:

  • Rozsiewacze ciągnione – najlepiej sprawdzają się na parkingach i placach zabaw. Mogą być obsługiwane przez samochód, ciężarówkę, quad lub dowolny inny pojazd wyposażony w hak holowniczy.
  • Rozsiewacze dla pieszych – najlepsza opcja dla mniejszych przestrzeni, wymagają jedynie ręcznego popychania w celu rozsypania soli.

Czyszczenie rynien

Wszystkie liście, brud i zanieczyszczenia, które nagromadziły się przez cały rok, mogą zostać wypłukane do systemu odwadniającego dachu podczas intensywnych opadów deszczu. Może to uniemożliwić odpływ wody deszczowej, a w poważniejszych sytuacjach może spowodować przeciekanie dachu i pojawienie się wilgoci, której usunięcie może być bardzo kosztowne.

Czyszczenie orynnowania pozwala upewnić się, że wszystkie rury są czyste i dobrze przepływają. W ten sposób, gdy spadnie śnieg lub lód nagromadzi się wokół nich i zacznie topnieć, możesz mieć pewność, że spłynie on bez żadnych problemów lub wycieków.

Sprawdź bojlery i grzejniki

Utrzymanie ciepła w pomieszczeniach szkolnych jest bardzo ważne zimą. Zimne klasy oznaczają, że dzieci nie będą skupione na nauce i trudno będzie im się skoncentrować.

Powinieneś sprawdzić, czy wszystkie kotły były serwisowane i działają prawidłowo, aby zmniejszyć ryzyko ich awarii w niskich temperaturach. Należy również upewnić się, że wszystkie grzejniki zostały sprawdzone i działają prawidłowo. Obejmuje to sprawdzenie zaworów, upewnienie się, że nie ma na nich rdzy lub pleśni i odpowietrzenie ich w razie potrzeby.

Dezynfekcja punktów zapalnych

Przeziębienia, grypa i inne wirusy rozprzestrzeniają się zimą jak pożar, szczególnie w szkołach, gdzie dzieci przebywają w zamkniętych pomieszczeniach. Ważne jest, aby mieć pod ręką środek dezynfekujący do zwalczania wszelkich zarazków, które mogły zakraść się do klasy, szybko je eliminując, zanim będą miały szansę się rozprzestrzenić.

Możesz użyć sprayu dezynfekującego lub chusteczek do czyszczenia punktów zapalnych w klasie, takich jak włączniki światła, uchwyty szuflad, krzesła i stoły.

Sprawdź oświetlenie

Zima przynosi nie tylko mroźne warunki pogodowe, ale także ciemniejsze dni i dłuższe noce. Oznacza to, że pracownicy i uczniowie mogą przychodzić do szkoły (lub wychodzić z niej), gdy poziom oświetlenia jest niski. Sprawdzenie, czy wszystkie światła są włączone dobry stan i prawidłowe działanie na terenie szkoły i wokół niej może zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Chociaż naturalne światło jest najlepszym rodzajem oświetlenia w klasie, zimą oświetlenie LED jest świetną alternatywą. Do celów zewnętrznych, reflektory i oświetlenie typu high bay oświetlają obszary dla uczniów, nauczycieli i rodziców, aby zapewnić bezpieczeństwo wokół szkoły.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej