Dom

Jak usunąć nazwisko z wspólnej hipoteki w Wielkiej Brytanii

Jeśli obecnie jesteś częścią wspólnego kredytu hipotecznego i szukasz możliwości usunięcia z niego swojego nazwiska, nie jesteś sam.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może chcieć usunąć swoje nazwisko ze wspólnej hipoteki, w tym rozwód, usunięcie inwestora lub po prostu zwykły wykup. Niezależnie od przyczyny, ten artykuł dostarczy Ci wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć proces i podjąć niezbędne kroki w celu usunięcia Twojego nazwiska ze wspólnej hipoteki w Wielkiej Brytanii.

Zacznijmy.

Jak usunąć kogoś z hipoteki

Istnieją dwie części tego procesu: Aspekt prawny i proces hipoteczny.

Zanurzmy się w każdej z nich:

Aspekt prawny

Zakładając, że wszystkie strony są zgodne, aspekt prawny jest zaskakująco prosty.

Oczywiście, trzeba będzie zatrudnić prawnika do obsługi prawnej, ale zaangażowanie poza tym jest minimalne. Po poinformowaniu, adwokat dostarczy Państwu wymaganą dokumentację, którą należy wypełnić i zwrócić tak szybko, jak to możliwe. Prawdopodobnie będzie to miało formę ich standardowego pakietu remortgage i powinno kosztować tylko około £100 do £200.

Jeśli jednak chcesz usunąć nazwisko ze wspólnej hipoteki, gdzie nie wszystkie strony są zgodne, sprawy szybko się komplikują.

Ostatecznie, jakaś forma kompromisu będzie musiała być dokonana, więc rozsądnie jest dojść do porozumienia tak szybko, jak to możliwe. Opcja prawnego wyzwania jest zawsze dostępna, ale okaże się, że jest to zarówno kosztowne, jak i czasochłonne.

Z tych powodów, wyzwania prawne powinny być unikane, chyba że naprawdę nie można dojść do porozumienia.

Proces udzielania kredytu hipotecznego

Jak wynika z powyższego tekstu, wykreślenie nazwiska z hipoteki łącznej jest bardzo podobne do remortgingu.

Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie obecnego kredytu hipotecznego, aby upewnić się, że jest to nadal najlepsza opcja. Jeśli uważają Państwo, że lepszą ofertę można znaleźć gdzie indziej, należy rozważyć zmianę kredytodawcy. Tak czy inaczej trzeba będzie złożyć nowy wniosek, więc równie dobrze można rozejrzeć się za najlepszą ofertą.

Podobnie jak w przypadku refinansowania, pożyczkodawca oceni wniosek, aby upewnić się, że pozostała strona jest:

  1. Zdolność kredytowa
  2. Może sobie pozwolić na samodzielne spłacanie rat

Przeprowadzane są kontrole odpowiedzialnego udzielania pożyczek, więc aby uzyskać zgodę, należy przedstawić wszystkie typowe dokumenty:

  • Odcinki wypłat
  • Wyciągi bankowe
  • Aktualny formularz podatkowy P60
  • Paszport lub prawo jazdy
  • Dowód adresu (rachunki za media)
  • Zeznania podatkowe lub rachunki (jeśli jesteś samozatrudniony)

Zostanie przeprowadzona kontrola kredytowa, a w przypadku zmiany kredytodawcy może być wymagana nowa wycena nieruchomości.

Czy można usunąć kogoś ze wspólnego kredytu hipotecznego bez jego wykupienia?

W skrócie, tak, ale osoba ta musi się na to zgodzić, a Państwa kredytodawca musi to zatwierdzić.

Proces usunięcia kogoś z hipoteki nazywany jest „przeniesieniem kapitału”. Wiąże się to z wypełnieniem pewnych formalności, którymi zazwyczaj zajmuje się prawnik. Proces ten trwa zazwyczaj około miesiąca, choć może trwać dłużej w zależności od pożyczkodawcy.

Jeśli usuwają Państwo kogoś z kredytu hipotecznego, który jest własnością wspólną jako „współnajemcy”, wszelkie udziały w nieruchomości będą dzielone po równo. Jeśli kredyt hipoteczny jest Posiadane jako „tenants in common”, procenty własności zostaną określone przez umowę między stronami.

W obu przypadkach należy pamiętać, że trzeba będzie ponownie ubiegać się o kredyt hipoteczny we własnym imieniu (lub z kimś innym, jeśli dodajesz kogoś), aby upewnić się, że kredytodawca jest zadowolony z Ciebie jako jedynego właściciela i że kredyt hipoteczny jest przystępny.

Poznaj konsekwencje przed usunięciem nazwiska ze wspólnej hipoteki

Jak widać, usunięcie nazwiska ze wspólnego kredytu hipotecznego może być proste, ale istnieją pewne konsekwencje, które należy rozważyć przed podjęciem dalszych działań.

Usunięcie osoby z kredytu hipotecznego powoduje również usunięcie jej odpowiedzialności finansowej za ten kredyt. Może się to wydawać oczywiste, ale w gorączce chwili często przeoczamy to, co niepodważalne. Nierozważenie implikacji finansowych przed usunięciem może skutkować walką dla pozostałej strony.

Jest to szczególnie ważne, gdy osoba, której nazwisko jest usuwane jest odpowiedzialna za znaczną część płatności hipotecznych, więc należy mieć to na uwadze.

Petty’s jest jednym z najstarszych East London agentów nieruchomości, a my mamy mnóstwo doświadczonych pracowników, którzy kochają pomagać ludziom przenieść do domu.

Jeśli kupujesz lub sprzedajesz w Londynie lub jego okolicach, z przyjemnością pomożemy Ci dokonać kolejnej przeprowadzki tak bezstresowo, jak to tylko możliwe. Zadzwoń do naszego zespołu, aby dowiedzieć się, co odróżnia Petty Son i Prestwich od innych.

Article By: Fay Maulik-Hann

Fay pracuje w branży nieruchomości od 8 lat, jej odpowiedź na każde pytanie brzmi „oczywiście, że mogę” – jej pasja dla Petty’s jest nie do podrobienia.

020 3370 8788 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More