Majsterkowanie

Jak wydłużyć żywotność akumulatora elektronarzędzia?

Czy miałeś do czynienia z rozładowującymi się akumulatorami elektronarzędzi? Być może wydaje ci się, że za każdym razem, gdy używasz wiertarki, bateria prawie w ogóle nie wytrzymuje. Nie martw się – w tym artykule poznasz kilka możliwych przyczyn i dowiesz się, jak wydłużyć żywotność akumulatora elektronarzędzia.

Pierwszym sposobem na wydłużenie żywotności akumulatora jest upewnienie się, że jest on prawidłowo ładowany. Jeśli nie jest ładowany, nie będzie działać. Drugą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wszystkie baterie mają oczekiwaną żywotność i czasami nie będzie można wydłużyć żywotności baterii bez wymiany całego urządzenia.

Porozmawiajmy bardziej szczegółowo o tym, co sprawia, że baterie działają długo i jak można rozwiązać problem z baterią.

Co sprawia, że baterie padają?

Zanim zaczniemy pracować nad wydłużeniem żywotności baterii, musimy upewnić się, że odpowiednio o nią dbamy. Porozmawiajmy o tym, co sprawia, że baterie umierają, a następnie omówimy, jak sprawić, by baterie żyły (lub przynajmniej działały dłużej).

Uwaga: jeśli szukasz sztuczki lub triku, aby wydłużyć żywotność baterii, będziesz rozczarowany. Ten artykuł dotyczy zdroworozsądkowych powodów, dla których baterie tracą ładunek, oraz praktycznych sposobów na wydłużenie ich żywotności.

Oto, co sprawia, że akumulatory elektronarzędzi tracą ładunek:

  • Zła ładowarka
  • Zły akumulator
  • Zimna pogoda
  • Przegrzanie

Poniżej omówimy to bardziej szczegółowo.

Złe ładowarki i słabe baterie

Złe ładowarki nie są czymś, o czym zwykle się myśli. Jednak może się to zdarzyć. Zdarza się, że małe połączenia w okablowaniu mogą zostać rozłączone lub coś w ładowarce może się zepsuć. Jest to bardziej prawdopodobne w przypadku osób, które wiedzą, że niedawno upuściły ładowarkę lub że była ona narażona na działanie cieczy.

Chociaż złe ładowarki są jedną z mniej powszechnych przyczyn awarii akumulatora elektronarzędzia, warto wziąć je pod uwagę. Przed wyrzuceniem baterii należy przynajmniej dwukrotnie sprawdzić, czy ładowarka nadal działa, a jeśli to możliwe, wypróbować nową ładowarkę.

Pomyśl o tym, jak często psują się ładowarki do telefonów – to się zdarza. Może się zdarzyć, że jakieś zwierzę przegryzie przewód lub że coś jest nie tak z połączeniami wewnątrz urządzenia.

Porozmawiajmy teraz o kilku smutnych faktach dotyczących baterii.

Zła bateria: niektóre baterie się psują

Niektórzy ludzie spędzają całe dnie na przewijaniu Internetu, próbując znaleźć sposób na magiczne ożywienie baterii, która ma piętnaście lat. Prawda jest taka, że czasami baterie są już wysłużone i wymagają wymiany. Bateria nie może działać wiecznie.

Chociaż nie ma nic złego w próbie bezpiecznej naprawy baterii, jeśli jest to możliwe, ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że nie wszystkie baterie można łatwo naprawić. Jeśli szukasz sposobu na magiczne przedłużenie żywotności starej baterii, będziesz rozczarowany.

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi majstrować przy rzeczach, oczywiście rób to, co lubisz. Po prostu wiedz, że niektóre baterie są nie do naprawienia i będą wymagały całkowitej wymiany lub wymiany ogniw (stosunkowo poważna naprawa).

Zimna pogoda może osłabić baterie

Jeśli zawsze drapiesz się po głowie, gdy baterie twoich elektronarzędzi rozładowują się na wiosnę, zastanów się, gdzie przechowywałeś je przez zimę. Faktem jest, że większość akumulatorów nie lubi zimna pogody – w szczególności nie lubią być przechowywane w niskich temperaturach. Jak to się dzieje?

Cóż, ktoś, kto mieszka w dość umiarkowanym klimacie, może zdecydować się na przechowywanie akumulatorów w garażu. Jeśli w okolicy nigdy nie jest tak zimno, jest to zrozumiałe. Problem jest jednak następujący: Jeśli baterie zostaną choć raz wystawione na działanie ujemnych temperatur, może to mieć szkodliwy wpływ na ich żywotność i użytkowanie.

Należy więc zwracać uwagę na miejsce przechowywania akumulatorów. Jeśli chcesz wydłużyć żywotność baterii w elektronarzędziach, pomyśl o przechowywaniu ich w środowisku o kontrolowanej temperaturze. Należy również unikać wystawiania akumulatorów na działanie ujemnych temperatur.

Porozmawiajmy teraz o drugim końcu spektrum: bateriach, które się przegrzewają.

Przegrzanie może spowodować awarię baterii

Akumulatory mogą zamarznąć i ulec awarii, ale mogą też się przegrzać. Może to być związane ze sposobem ich przechowywania, ale często jest bardziej związane z tym, jak bateria jest używana. Co to oznacza?

Dwie główne rzeczy.

Po pierwsze, jeśli bateria jest zbyt mocno eksploatowana, może się przegrzać i ulec awarii. Najprawdopodobniej miałoby to miejsce, gdyby bateria była używana w sposób ciągły, przez całą dobę, z wieloma ładowaniami, a następnie rozładowaniami. Tego typu intensywne użytkowanie sprawi, że bateria szybciej się zużyje i ostatecznie spowoduje jej szybszą awarię.

Drugim sposobem na usmażenie baterii jest jej nadmierne eksploatowanie. Zasadniczo, jeśli bateria zawsze działa z maksymalną prędkością i nadal nie wykonuje swojej pracy, może to spowodować spadek ogólnej wydajności. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie temu jest zakup większej baterii – to proste.

Porozmawiajmy teraz o kilku sposobach na wydłużenie żywotności baterii w elektronarzędziach.

Jak wydłużyć żywotność baterii i sprawić, by elektronarzędzia działały dłużej?

Zachowaj ostrożność podczas zabawy z bateriami! Pamiętaj, że próbując robić cokolwiek poza instrukcją obsługi, robisz to na własne ryzyko.

Istnieje wiele różnych akumulatorów – niektóre z nich będą łatwiejsze w obsłudze, a inne nie. Ostatecznie. Powinieneś być bardzo ostrożny przy rozbieraniu baterii, jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz.

Znacznie bezpieczniej będzie odesłać baterię do producenta w celu naprawy, niż próbować majstrować przy niej samodzielnie. Mając to na uwadze, porozmawiajmy o kilku sposobach na wydłużenie żywotności baterii i zmniejszenie zależności od baterii.

Jak wydłużyć żywotność baterii:

  • Wymiana elektronarzędzi (lub baterii) na nowe
  • Posiadanie zapasowego narzędzia przewodowego (wiertarki i piły tarczowej).

Szczegóły poniżej!

Wymiana elektronarzędzi na nowe w celu wydłużenia żywotności baterii

Nowe elektronarzędzia wyposażone są w bezszczotkowe silniki i bardziej wydajne mechanizmy. Zobaczysz, że działają one dłużej i robią więcej, zużywając mniej baterii. Ponadto, wiele nowych elektronarzędzi posiada większe i bardziej wydajne akumulatory. Jeśli trzymasz się piętnastoletnich baterii, to tylko prosisz się o więcej kłopotów.

Tak, baterie są drogie, ale warto w nie zainwestować, jeśli oznacza to, że będziesz w stanie wykonać więcej pracy przy mniejszych opóźnieniach.

Baterię można ulepszyć na dwa sposoby. Po pierwsze, można kupić większą baterię. Większa bateria zapewni ci więcej energii, ale zdaj sobie również sprawę, że większa bateria będzie cięższa do przenoszenia.

Drugim sposobem modernizacji jest zakup nowego typu baterii. Akumulatory litowo-jonowe to najnowszy rodzaj baterii do elektronarzędzi.Technologia akumulatorowa. Jeśli nigdy nie korzystałeś z baterii litowo-jonowych, powinieneś naprawdę pomyśleć o ich wypróbowaniu. To prawie jak korzystanie z silnika zasilanego gazem. Bateria działa z prawdziwą mocą, a kiedy się zatrzymuje, zatrzymuje się – nie ma irytującego zwijania, jak ma to miejsce w przypadku starszych baterii.

Oczywiście, aby uzyskać największe korzyści, kup sobie większą baterię i lepszą baterię!

Przejdźmy teraz do jeszcze jednej rzeczy.

Posiadanie przewodowego źródła zasilania

Baterie są świetne – ale czasami potrzebujesz stałej mocy przewodu. Jeśli możesz, miej zapasowe narzędzie przewodowe na wypadek, gdyby coś stało się z narzędziami zasilanymi bateryjnie. Tak, nie jest to sztuczka pozwalająca na lepsze wykorzystanie baterii, ale jest to sposób na zmniejszenie zależności od baterii.

Ponadto elektronarzędzia przewodowe są zazwyczaj tańsze i lżejsze niż narzędzia zasilane bateryjnie. Owszem, trzeba martwić się o przewód, ale czasami jest to pożądany kompromis.

Uwaga: Niektórzy ludzie mówią o rozruchu akumulatorów – robią to poprzez podłączenie starego akumulatora do nowego. Wyniki są mieszane, ale jest to możliwość dla tych, którzy mają przeszkolenie i chcieliby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze to działa.

Przemyślenia końcowe: Jak wydłużyć żywotność baterii

Istnieje wiele stron, które opisują magiczne sposoby na ponowne wykorzystanie starej baterii. Podczas gdy niektóre z tych sztuczek mają mniejsze lub większe znaczenie, ważne jest, aby zastanowić się, jak długo używasz baterii i jakiego typu jest to bateria. Nie chcesz tracić czasu na baterię, która wymaga wymiany.

Aby wydłużyć żywotność baterii, najpierw wyeliminuj wszystko, co może mieć negatywny wpływ na jej ładowanie. Sprawdź, czy ładowarka działa prawidłowo. Upewnij się również, że nie przechowujesz baterii w zimnym lub przegrzanym środowisku. Zapoznaj się również z protokołami ładowania baterii – jedynym sposobem, aby to sprawdzić, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi.

Najlepszym sposobem na wydłużenie żywotności baterii jest wymiana na większą i lepszą baterię – przydatne jest również posiadanie zapasowego elektronarzędzia przewodowego. Istnieją pewne legalne metody uruchamiania uśpionego akumulatora, który nie chce się ładować, ale metody te mają mieszane wyniki.

Może ci się również spodobać

Read More