Stolarstwo

Jak wyrzeźbić dynię na Halloween

Rzeźbiona dynia przed domem lub na schodach to obowiązkowy element na Halloween. Niestety w każdej okolicy jest tylko kilka dyń, które wyglądają dobrze i tylko jedna lub dwie, które wyglądają na profesjonalnie wyrzeźbione. Nie musisz być artystą ani profesjonalnym rzeźbiarzem, aby wyrzeźbić idealną dynię na Halloween.

W tym prostym samouczku wyjaśnimy wszystkie kroki, które pozwolą uzyskać idealną dynię za każdym razem. Zacznijmy więc rzeźbić idealną dynię:

1. Wybierz dobrą dynię

Nie da się zdziałać cudów z dynią o dziwnym kształcie lub małą dynią. Jeśli chcesz mieć idealnie wyrzeźbioną dynię, musisz wybrać dynię o idealnym kształcie. Dynia musi być świeża, z zieloną łodygą, bez dziur i siniaków. Należy również szukać dyń z płaskim dnem, które są proste, gdy kładzie się je na podłodze. Rozmiar dyni jest również ważny, ponieważ większe dynie są łatwiejsze do rzeźbienia. Dynie, które nie są świeże lub zbyt duże, nie są dobre, ponieważ bardzo trudno je wyrzeźbić i mają tendencję do pękania przy większym cięciu.

2. Otwieranie i czyszczenie dyni

Przed rozpoczęciem tworzenia arcydzieła należy otworzyć i oczyścić dynię. Użyj ostrego noża z krótkim ostrzem i zrób pokrywkę na dyni. Najpierw użyj magicznego markera i narysuj okrąg wokół łodygi. Następnie użyj noża i małego młotka lub młotka kuchennego do rozbijania mięsa, umieść nóż na linii i delikatnie uderz w uchwyt, aby ostrze przeszło. Następnie powinieneś być w stanie podążać za linią dookoła, aby utworzyć pokrywkę. Jeśli utkniesz, po prostu użyj młotka ponownie i delikatnie uderz w nóż po przeciwnej stronie ostrza. Po zdjęciu pokrywy użyj łyżki lub jeszcze lepiej łyżki do lodów, aby usunąć cały miąższ i nasiona z dyni. Może to być brudzące, więc zrób to na stole kuchennym, gdzie możesz łatwo posprzątać.

3. Zrób szkic

Nie zaczynaj jeszcze rzeźbić dyni, zawsze najpierw zrób szkic. Jeśli chcesz, możesz najpierw wykonać szkic na papierze. Następnie wytnij wzór na papierze i przenieś go na dynię. Wiele osób tak robi, ale przeniesienie wzoru z papieru na dynię może być bardzo trudne ze względu na kształt dyni. Radzimy wykonać szkic ołówkiem bezpośrednio na dyni. Użyj ołówka i nie naciskaj zbyt mocno, abyś mógł wymazać części, które Ci się nie podobają. Gdy będziesz zadowolony ze szkicu, użyj magicznego markera, aby poprawić linie. Zalecamy pomalowanie powierzchni, które mają zostać wyrzeźbione. W ten sposób można dokładnie sprawdzić projekt przed rzeźbieniem i uniknąć błędnego wycięcia.

4. Rozpocznij rzeźbienie

Do rzeźbienia w dyni używaj krótkiego, cienkiego i ostrego noża. Nie używaj dużych noży, ponieważ rzeźbienie nie będzie precyzyjne i możesz się zranić. Najpierw wykonaj delikatne cięcie wokół każdego kształtu. Następnie wykonaj kolejne cięcie, ale nieco mocniej. Następnie użyj młotka, aby zrobić otwór na krawędzi kształtu i zrób jeden co pół cala wzdłuż krawędzi kształtu. Następnie delikatnie połącz otwory i wyrzeźb kształt. Nie spiesz się i bądź cierpliwy. Nie możesz wyrzeźbić kształtu przy pierwszym cięciu i nie próbuj tego robić, ponieważ zrujnujesz dynię, a może nawet się zranisz. Stworzenie arcydzieła wymaga czasu i pośpiech nie wchodzi w grę.

5. Oświetlenie i tworzenie komin

Kiedy będziesz zadowolony ze swojego arcydzieła rzeźbiarskiego, umieść w nim świecę i odłóż pokrywkę. Po kilku minutach zdejmij pokrywkę i zrób mały otwór w miejscu, w którym widać czarny punkt. W ten sposób dym i ciepło mogą wydostać się na zewnątrz, a dynia będzie trwać znacznie dłużej. Jeśli nie chcesz używać świeczki, możesz umieścić w dyni różnego rodzaju lampki zasilane bateriami.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu samouczkowi stworzyłeś swoje pierwsze dyniowe arcydzieło i zaczynasz kolejne. Jak widać, wyrzeźbienie idealnej dyni nie jest takie trudne. Wszystko czego potrzebujesz to ostry nóż i cierpliwość. Radzimy posmarować krawędzie nacięć wazeliną, aby zachować ich świeżość i zapobiec wysychaniu. Jeśli ten samouczek pomógł ci stworzyć idealną dekorację na Halloween z idealnie wyrzeźbioną dynią, prześlij nam swoje zdjęcia, a my udostępnimy je na naszej stronie internetowej.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej