Inspiracje

Jak zaprojektować fajne wnętrze przy minimalnych kosztach

Wybierz minimalizm

Minimalizm nieco stracił na aktualności – obecnie jest nieco mniej modny w porównaniu z tym, co było kiedyś, ale nadal jest niezwykle stylowy. I często niedrogi. A pamiętajmy, że dla nas najważniejszy jest budżet. Styl minimalistyczny zakłada niewielką ilość mebli i wystroju. Moda na minimalistyczną aranżację pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 60. XX wieku, ale pierwowzorów tego stylu można szukać znacznie wcześniej – w konstruktywizmie czy tradycyjnej kulturze japońskiej. Minimalizm nigdy nie istniał jako samodzielny styl we wnętrzu. Jest to raczej koncepcja, która sugeruje rezygnację z nadmiaru i wypełnienie domu tylko najważniejszymi i niezbędnymi rzeczami. Minimalizm w projektowaniu wnętrz charakteryzuje się monochromatyczną paletą kolorów, prostymi liniami w projektowaniu ścian, podłóg i sufitów, ścisłą geometrią mebli i dużą ilością wolnej przestrzeni. Styl minimalistyczny skłania się ku ascezie. Aby stworzyć „właściwy” i nie nudny minimalizm w domu, daj pierwszeństwo naturalnym materiałom wykończeniowym lub ich wysokiej jakości imitacjom: drewno, kamień naturalny, beton, metal.

Nie spiesz się z wyrzucaniem starych mebli

Prędzej czy później meble ulegają pogorszeniu. Jeśli wady są poważne, trzeba będzie je wyrzucić. Najczęściej jednak są to tylko drobne otarcia i pęknięcia, a nie ma większych uszkodzeń. W takim przypadku meble mogą zostać odnowione – na przykład przemalowane, polakierowane lub tapicerowane. Dodatkową zaletą jest to, że często można przemalować niektóre kawałki w jaśniejszych kolorach, aby uczynić je jednym z kluczowych elementów wnętrza pokoju i projektu. Oto przykład przed i po renowacji komody.

Inną zaletą przywracania starych mebli (zamiast inwestowania tony pieniędzy w nowe) jest dodanie tego evergreen stylu retro do wnętrza pokoju.

Wykorzystaj w pełni cegłę

Cegła, podobnie jak beton, jest uważana za tani i praktyczny materiał. Odsłonięte ściany z cegły są również stylowe i, niektórzy mogą nawet powiedzieć, fajne. Najpierw oczyść mur z tynku i zobacz, w jakim stanie są Twoje ściany. Jeśli to, co widzisz, nie szokuje cię, to możesz albo wystawić całą ścianę lub, jeśli niektóre części nie wydają się być w tak świetnej formie, to zawsze możesz zrobić częściową ekspozycję cegły. Cegła w naturalnym kolorze zawsze wygląda najlepiej i najbardziej stylowo. Ale jeśli nie jest to możliwe, zawsze możesz pomalować ścianę z cegły na biało.

Jeśli odsłonięta cegła – naturalny kolor cegły lub malowana cegła – nie będzie działać z jakiegoś powodu, można również użyć betonu. Z odpowiednim projektem (i wystarczająco dużo gustownie wykonane kolorowe rozpryski po tym) może wyglądać bardzo nowoczesny i naprawdę stylowy.

Użyj farby, koloru i kontrastu, aby rozwiązać problemy

Zamiast drogiej tapety, użyj zwykłej farby. Kolor to rzecz uniwersalna. Możesz na przykład użyć go do zaakcentowania pewnych części pokoju. Jeżeli wszystkie lub większość ścian są białe lub off-white rozważ przemalowanie jednej ze ścian na ciemnoczerwony lub pomarańczowy. Jasne kolorowe rozpryski to kolejny popularny sposób na ożywienie wnętrza i przekształcenie mdłego, prostego projektu wnętrza w przyciągający wzrok i stylowy. I bez rozbijania banku, to jest.

A jeśli spróbujesz stworzyć ciekawe kontrasty, możesz łatwo ukryć wady (na przykład nierówne ściany, co jest często problemem w niektórych starszych domach) lub po prostu przekształcić nudne wnętrze w bardziej ekscytujące.

Rozdziel budżet mądrze i bądź oszczędny

Każdy budżet, nawet najmniejszy, musi być starannie podzielony na kluczowe elementy. Po pierwsze, powinieneś zdobyć wszystko, czego potrzebujesz, aby twój dom lub condo „nadawał się do życia”: hydraulikę, elektrykę, materiały budowlane, oprawy oświetleniowe i tak dalej. Następnie wypełnij pokoje elementami wnętrza (meble, dekoracje, armatura itp.). Za pozostałą część budżetu pomyśl, jak mógłbyś udekorować swój dom.

Bycie oszczędnym i wymyślanie różnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest po prostu mądre. Istnieje wiele sposobów, aby wydać o wiele mniej niż gdybyś nie szukał możliwości nabycia rzeczy po niższych cenach. Jakie są niektóre z tych możliwości? Wymieńmy tylko kilka.

  • Dla niektórych „dużych” rzeczy, takich jak hydraulika, materiały budowlane i takie, sprawdź hurtownie i tartaki, a także sklepy takie jak Habitat ReStorewhich sprzedać delikatnie używane lub używane materiały, meble i urządzenia. Niektóre z materiałów budowlanych będą „za ścianą” tak czy inaczej, więc kupowanie ich nowych jest często stratą pieniędzy.
  • Jeśli twój projekt jest czymś jak reroofing twój dom, repainting zewnętrzne lub wewnętrzne ściany, naprawiając coś konkretnego wymagającego pracy handyman, możesz zrobić to sam (jeśli jesteś poręczny) lub możesz rozejrzeć się za lokalną, profesjonalną usługą. Zawsze rozejrzeć się za najlepszą cenę i zawsze szukać kuponów domu poprawy i rabaty, oferowane przez takie usługi jak CouponFindr.com, lub niektóre z licznych lokalnych książek kuponowych i czasopism.

Twój dom może być poprawiony dosłownie na każdym budżecie. Budżet nie musi być ogromny. Wystarczy być mądrym o tym, jak idziesz o wydawanie pieniędzy, które możesz sobie pozwolić.

Może ci się również spodobać

Read More