Dom

Jaki jest najlepszy sposób finansowania ulepszeń w domu?

Udoskonalenia domu mogą być świetnym sposobem na zwiększenie funkcjonalności i wartości nieruchomości.

Jednak często wymagają one znacznych inwestycji finansowych. Chociaż istnieją różne sposoby finansowania ulepszeń domu, nie wszystkie opcje mogą być odpowiednie dla Twojej konkretnej sytuacji. W tym artykule przeanalizujemy siedem popularnych sposobów finansowania ulepszeń domu i przedstawimy porady dotyczące wyboru najlepszej opcji dla Twoich potrzeb i budżetu.

Pod koniec tego artykułu, będziesz wyposażony w wiedzę, aby podjąć świadomą decyzję i zamienić swoje marzenia o ulepszeniu domu w rzeczywistość.

7 popularnych sposobów finansowania ulepszeń domu

Od wykorzystania oszczędności po wzięcie pożyczki osobistej – oto siedem najczęstszych sposobów finansowania remontów domu:

Korzystanie z oszczędności

Naszą listę rozpoczynamy od naszej ulubionej opcji: wykorzystania istniejących oszczędności lub odkładania pieniędzy na remont domu.

Dlaczego jest to nasza ulubiona opcja? To proste. Wykorzystanie swoich oszczędności oznacza, że unikniesz dodatkowego zadłużenia.

Jeśli masz szczęście być w stanie zaoszczędzić lub już to zrobiłeś, to jest to naszym zdaniem zdecydowany zwycięzca.

Remortgaging domu

Remortgaging jest popularnym wyborem wśród właścicieli domów, ale nie należy go robić dla kaprysu.

Zejście na tę drogę oznacza zmianę kredytodawcy i, naturalnie, zwiększenie kwoty, którą pożyczasz, aby pokryć modernizację domu, którą chcesz przeprowadzić. Dla wielu osób kluczowe znaczenie będzie miał czas, ponieważ osoby posiadające kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu będą chciały dokonać resocjalizacji jak najbliżej końca umowy. W przeciwnym razie opłaty za wcześniejszą spłatę mogą okazać się zaporowe.

Warto również pamiętać, że należne będą dodatkowe odsetki, które będą płacone przez cały okres trwania kredytu hipotecznego i które mogą w każdej chwili wzrosnąć.

Zwiększenie istniejącego kredytu hipotecznego

Innym sposobem na sfinansowanie remontu domu byłoby zwiększenie istniejącego kredytu hipotecznego u obecnego kredytodawcy.

Może to być sposób na uniknięcie wspomnianych wcześniej opłat karnych za wcześniejszą spłatę, jeśli Twoja hipoteka ma jeszcze trochę czasu. Zwiększenie istniejącej hipoteki może być również dobrym pomysłem, jeśli obecna umowa pochodzi z porównywalnie niskich stóp procentowych, ponieważ może nie być w stanie pokonać go gdzie indziej. Jednak nadal będziesz zwiększać kwotę, którą jesteś winien, a dług ten będzie zabezpieczony na Twojej nieruchomości.

Nie tylko to, ale także oprocentowanie pożyczonej kwoty może różnić się od tego, które płacimy obecnie.

Uwolnienie kapitału z nieruchomości

Uwolnienie kapitału własnego jest opcją, którą niektórzy starsi właściciele domów mogą uznać za atrakcyjną, ale nie jest ona dla wszystkich.

Uwolnienie kapitału może brzmieć świetnie na papierze, ale należy do niego podchodzić z ostrożnością. Owszem, otrzymamy nieopodatkowaną kwotę ryczałtową, którą możemy wydać wedle własnego uznania, ale wyciągnięcie pieniędzy z nieruchomości w ten sposób wpłynie na spadek, który chcielibyśmy pozostawić. Dodatkowo, możesz zrezygnować z prawa do pewnych świadczeń, które są obecnie uzależnione od środków.

Wiele firm oferujących equity release deals często twardo sprzedaje swoje produkty, więc należy pamiętać o konsekwencjach przed zawarciem jakiejkolwiek umowy.

Zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej na nieruchomości

Zabezpieczone pożyczki-AKA pożyczki pod zastaw domu lub zabezpieczone pożyczki dla właścicieli domów-.to kolejna metoda często wykorzystywana przez właścicieli domów chcących ulepszyć swoje nieruchomości.

Niskie stopy procentowe i długie terminy sprawiają, że są to atrakcyjne oferty, ale narażasz swój dom na ryzyko, jeśli wybierzesz tę opcję. Niewywiązywanie się ze spłat może skutkować przejęciem domu, co sprawia, że są one ryzykownym sposobem finansowania ulepszeń domu.

Radzimy, abyś długo się zastanowił, zanim pójdziesz tą drogą.

Zaciągnięcie pożyczki osobistej

Alternatywą może być zaciągnięcie pożyczki osobistej.

Ma to jednak jedną oczywistą wadę: kwotę, którą możesz pożyczyć. Zazwyczaj pożyczki osobiste są ograniczone do maksymalnie 50 000 funtów, co ogranicza rodzaj ulepszeń domu, które będziesz mógł podjąć. Ponieważ jednak są one oparte wyłącznie na zdolności kredytowej, pożyczki osobiste nie narażą Twojego domu na ryzyko.

Wybór pożyczki osobistej o stałej stopie procentowej ma tę dodatkową zaletę, że z góry wiesz, ile będziesz spłacać.

Korzystanie z kart kredytowych

Jeśli szukasz małych ulepszeń w swoim domu, nasza ostatnia opcja może być warta sprawdzenia.

Dług na karcie kredytowej może wydawać się straszny, ale nie musi… pod warunkiem, że jesteś rozsądny i zdyscyplinowany. Wiele kart kredytowych oferuje 0% stawek początkowych, a niektóre pozwolą Ci przenieść saldo z jednej karty na drugą również bez odsetek. Minusem jest to, że te terminy są zazwyczaj krótkie, a kwoty, które można pożyczyć, niskie.

Zawsze pamiętaj, aby spłacić wszelkie zaległe zadłużenie przed zakończeniem okresu bezodsetkowego, w przeciwnym razie zostaniesz ze standardową stopą procentową pożyczkodawcy, która często może być niebotyczna.

Jak zapewnić, że remont domu będzie opłacalny finansowo

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu modernizacji domu, ważne jest, aby upewnić się, że będzie on finansowo opłacalny w dłuższej perspektywie.

Analiza kosztów i korzyści może pomóc ocenić, czy wzrost wartości nieruchomości zrównoważy cenę ulepszeń domu. Konsultacje z lokalnym agentem nieruchomości lub ekspertem od wyceny nieruchomości mogą zapewnić wiarygodność i wgląd w to, ile wartości ulepszeń doda do Twojej nieruchomości. Dodatkowo, biorąc pod uwagę aktualny stan rynku mieszkaniowego i lokalne ceny nieruchomości, można poprowadzić Cię w kierunku podjęcia rozsądnej finansowo decyzji.

Powinieneś również sprawdzić te posty, jak również:

Badając i oceniając potencjalny zwrot finansowy, możesz zapewnić, że Twój projekt poprawy domu będzie mądrą inwestycją w dłuższej perspektywie.

Dotacje i programy rządowe na ulepszenia domu

Dotacje i programy rządowe mogą zapewnić wsparcie finansowe dla ulepszeń w domu, czyniąc je bardziej realną opcją dla tych, którzy mają napięty budżet.

Niektóre dotacje i programy mogą być oferowane wyłącznie przez władze lokalne, podczas gdy inne mogą być dostępne na poziomie krajowym. W przypadku tych ostatnich, sprawdź stronę gov.uk, aby uzyskać aktualne wskazówki. Dotacje na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i programy efektywności energetycznej domu są często poprawiane, zmieniane i przemianowywane, więc zawsze najlepiej sprawdzić, co jest obecnie dostępne.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wiele z tych programów często ma kryteria kwalifikowalności i terminy składania wniosków, więc ważne jest, aby zrobić swoje badania i złożyć wniosek szybko, aby uniknąć przegapienia wszelkich możliwości finansowania, które mogą być dostępne dla Ciebie.

Jaki jest więc najlepszy sposób na sfinansowanie remontu domu?

Po zapoznaniu się z informacjami na tematOve, to prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem, aby usłyszeć, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi, która będzie miała zastosowanie do wszystkich.

Najlepsza opcja dla jednej osoby może być najgorsza dla kogoś innego. To naprawdę jest kwestia oceny osobistych okoliczności i podjęcia świadomej decyzji w oparciu o swoje kryteria. Zawsze można jednak skorzystać z usług doradcy finansowego, który pomoże Ci zbadać różne dostępne opcje, jeśli nie czujesz się pewnie, robiąc to samodzielnie.

Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że ulepszenia domu, które robisz, robią właśnie to: poprawiają twój dom i jego wartość.

Jeśli myślisz o zakupie, sprzedaży, wynajmie lub dzierżawie w Londynie lub West Essex, Petty Son i Prestwich powinny być na szczycie listy renomowanych agentów nieruchomości.

Zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu, aby dowiedzieć się, dlaczego jesteśmy numerem jeden w Wanstead od ponad stu lat.

Article By: Kinga Masianis

Kinga zajmuje się sprzedażą od 17 roku życia i ma już na swoim koncie zarówno kwalifikacje negocjatora, jak i progresji w sprzedaży. Jest dwujęzyczna, ma słabość do czekolady i wymienia Robins Pie & Mash oraz The Cuckfield jako swoje ulubione miejsca w Wanstead.

020 8530 9920 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej