Dom

Jakich kosztów mogę się spodziewać kupując dom?

Kupno domu to ekscytujące i zmieniające życie doświadczenie, ale może to być również kosztowny proces.

Istnieje wiele kosztów do rozważenia, od depozytu i opłaty skarbowej po opłaty prawne i przeprowadzki. Ważne jest, aby zrozumieć, jakich opłat możesz się spodziewać przy zakupie domu, abyś mógł odpowiednio zaplanować i zaplanować budżet.

W tym poście przyjrzymy się bliżej każdemu z kosztów, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć przy zakupie nieruchomości w Wielkiej Brytanii, aby uniknąć wszelkich przykrych niespodzianek.

Zaczynajmy.

Twój depozyt

W latach minionych, może być w stanie wylądować sobie 100% kredytu hipotecznego i uniknąć oszczędzania na depozyt całkowicie.

Już nie.

First-time buyers może być w stanie zabezpieczyć 95% kredytu hipotecznego, ale nawet 5% depozyt równa się znaczna część zmian w dzisiejszym rynku nieruchomości.

Sprawdź te posty, aby uzyskać więcej informacji na temat depozytów nieruchomości:

Opłata skarbowa

Opłata skarbowa jest prawdopodobnie największym „kosztem”, jaki poniesiesz przy zakupie domu w Wielkiej Brytanii.

Płacona od zakupu nieruchomości i gruntów w Anglii i Irlandii Północnej powyżej £250,000, stawki opłaty skarbowej są następujące:

  • £0 do £250,000 = 0%
  • £250,001 do £925,000 = 5%
  • Od £925,000 do £1,500,000 = 10%
  • £1,500,000 i więcej = 12%

Należy pamiętać, że każdy zespół jest brany pod uwagę w miarę postępu skali w górę. Tak więc, na przykład, nieruchomość kupiona za £1.2m uderzy w pierwsze trzy szczeble skali, ale uniknie ostatniego. Oto obliczenia w całości:

  • Do £250,000 @ 0%: £0
  • Powyżej £250,000 i do £925,000 @ 5%: £33,750
  • Powyżej £925,000 i do £1,500,000 @ 10%: £27,500
  • Powyżej £1,500,000+ @ 12%: £0
  • Całkowita należna opłata skarbowa: £61,250

Aby obliczyć, ile będziesz musiał zapłacić, używając kalkulatora opłaty skarbowej, takiego jak ten z gov.uk, jest najprostszym sposobem, aby to zrobić.

Ankieta

Jeśli chcesz mieć pewność co do stanu domu, który kupujesz, będziesz potrzebował badania.

Badania mogą być kuszące, aby przeoczyć, ale byłoby to głupie, aby to zrobić. Drogie, jak mogą być – kosztując w dowolnym miejscu od kilkuset funtów aż do £ 2,000+ – dowiadując się, że masz problemy w późniejszym terminie może skończyć się kosztując cię o wiele więcej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych rodzajów dostępnych ankiet, sprawdź ten post: What Kind Of Survey Do I Need? Poradnik kupującego dom

Conveyance

Conveyancing obejmuje wszystkie aspekty prawne związane z zakupem domu.

Jak można by się spodziewać, przenoszenie jest najbardziej czasochłonne części procesu. Czas, jak mówi stare przysłowie, równa się pieniądz, a kiedy mówimy o adwokatach, może to być znaczna suma. Jednakże, zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz, więc nie ulegaj pokusie, aby automatycznie wybrać najtańszą ofertę. Ponieważ proces przenoszenia jest tak dogłębny, najlepiej jest sprawdzić nasz przewodnik krok po kroku, który można znaleźć tutaj.

Umieściliśmy również post o tym, jak znaleźć najlepszego adwokata, co może okazać się pomocne.

Pośrednik hipoteczny

To, czy zdecydujesz się skorzystać z usług brokera hipotecznego, będzie w dużej mierze zależało od Twoich osobistych okoliczności.

Na przykład, jeśli zdarzy się, że masz słabą ocenę kredytową, broker hipoteczny może być wart swojej wagi. w złoto. W innych przypadkach, może być w stanie znaleźć równie dobrą ofertę jak broker, więc może skończyć się oszczędzając sobie trochę gotówki. Jednak wiele osób decyduje się na korzystanie z brokera niezależnie od tego, po prostu dlatego, że będą one niezmiennie zaoszczędzić czas kupującego i podjąć wysiłek z ich płyty.

Średnio – a opłaty mogą się znacznie różnić – brokerzy hipoteczni będą kosztować kupujących około 500 funtów.

Wycena hipoteki

Jest to w zasadzie zabezpieczenie dla Twojego kredytodawcy, ale to Ty musisz zapłacić rachunek.

Niektórzy pożyczkodawcy będą wyceniać wycenę do samej hipoteki i wyceniać nieruchomość za darmo, ale ci, którzy pobierają opłaty, zwykle proszą o gdzieś w regionie 200 do 300 funtów.

Pamiętaj, że chociaż wyceny kredytów hipotecznych są przeprowadzane przez inspektorów, nie oceniają stanu nieruchomości dla Ciebie. To jest dla pożyczkodawców korzyści tylko, więc nadal należy polecić inspektora, aby dać swój potencjalny zakup raz na przed zakupem.

Ustalenie hipoteki

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych pozycji na naszej liście, opłaty za przygotowanie kredytu hipotecznego będą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, a nawet produktu.

Niektórzy pobierają stałą opłatę, podczas gdy inni mogą poprosić o procent od kredytu hipotecznego. Sposób zapłaty również może się różnić. Płatności z góry spowodują, że unikniesz odsetek, natomiast te dodane do kredytu hipotecznego spowodują naliczenie odsetek. Metoda płatności, na którą się zdecydujesz, będzie zależała od Twoich okoliczności i możliwości zapłacenia tego, co prawdopodobnie wyniesie gdzieś w regionie od 1 000 do 2 000 funtów w czasie, gdy inne rachunki przychodzą grubo i szybko.

Należy pamiętać, że niektórzy pożyczkodawcy akceptują tylko płatności z góry, więc może to ograniczyć ilość produktów dostępnych dla Ciebie, jeśli jest to poza Twoim zasięgiem.

Ubezpieczenie na życie

Chociaż nie jest prawnym obowiązkiem wykupienie ubezpieczenia na życie przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny, niektórzy kredytodawcy wymieniają je jako warunek wstępny udzielenia kredytu.

Dla osób mających na utrzymaniu dzieci, ubezpieczenie na życie ma sens. Należy jednak dobrze się rozejrzeć. Należy również uważać na opłaty za anulowanie ubezpieczenia i prowizje.

Przeprowadzki

Wreszcie, być może trzeba będzie uwzględnić koszt firmy przeprowadzkowej, jeśli nie można przenieść swoje rzeczy samodzielnie.

Tak jak wszystko inne, koszty będą różne. Przeprowadzka na następną ulicę będzie naturalnie tańsza niż transport Twoich dóbr do innego hrabstwa… lub kraju! Dodatkowo, jest jeszcze kwestia tego, co musisz przenieść, aby wziąć pod uwagę.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzek, sprawdź ten post: Removal Companies: Jak znaleźć najlepsze firmy przeprowadzkowe

Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym po raz pierwszy, czy też przeprowadzasz się z jednej nieruchomości do drugiej, mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci podjąć świadome decyzje i przygotuje Cię na nadchodzącą podróż. Teraz pozostaje nam wszystkim w Petty’s życzyć Ci płynnej przeprowadzki i wielu lat szczęścia w nowym domu.

A jeśli dopiero zamierzasz się przeprowadzić, przyjdź i zgłoś swoje zainteresowanie do nas.

Od ponad wieku pomagamy ludziom takim jak Ty w przeprowadzce do domu i z przyjemnością powitamy Cię w rodzinie. Zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu sprzedaży, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc, niezależnie od tego, czy chcesz kupić, sprzedać, czy też zrobić obie rzeczy.

Article By: Daniel Roe

Daniel jest prawdziwym graczem zespołowym. Jako negocjator ds. sprzedaży w Petty’s, jego codzienne zadania obejmują wszystko, od przeprowadzania pokazów do współpracy z klientami.z klientami… wszystko to jest dalekie od jego poprzedniego zawodu fryzjera.

020 8530 9924 / Email Directly

Może ci się również spodobać

Read More