Nasze recenzje

Kolejna wersja systemu Windows od Microsoftu? Tak, zgadliście…

Według nowego raportu, kolejna główna wersja systemu Windows Microsoftu będzie koncentrować się na głębszej integracji postępów w zakresie sztucznej inteligencji.

Według źródeł Windows Central zaznajomionych z planami Microsoftu, aktualizacja Windows 12, która podobno pojawi się raczej wcześniej niż później, „zmodernizuje system operacyjny”.

Zaoszczędź 100 funtów na Surface Laptop Go 2

Surface Laptop Go 2 jest sprzedawany za 100 funtów mniej niż zwykle na Amazon.

  • Amazon
  • Oszczędność 16%
  • Teraz 529 funtów

Zobacz ofertę

Inicjatywa „CorePC” skupi się również na szybszych aktualizacjach i ulepszonych opcjach bezpieczeństwa, a także utrzymaniu wsparcia dla starszych aplikacji. Oprogramowanie może również pozwolić na skalowanie systemu operacyjnego, aby można go było zastosować do laptopów i komputerów PC w całym spektrum przypadków użycia i arkuszy specyfikacji.

Jednak najważniejszym wydarzeniem byłoby przekształcenie systemu Windows w związku z jego szybką ekspansją w kierunku sztucznej inteligencji, po przyjęciu narzędzi opartych na ChatGPT, które już stają się znane na całej platformie w aplikacjach Search i Microsoft 365.

Wydaje się, że Microsoft jest gotowy wykorzystać impet, jaki wydaje się zyskać, ponieważ ChatGPT stał się terminem powszechnie używanym w ostatnich miesiącach. Wydaje się, że firma ukradła marsz Google, który przyjmuje bardziej ostrożne podejście do swojego podobnie myślącego narzędzia Bard.

Raport zawiera kilka naprawdę interesujących szczegółów na temat tego, w jaki sposób Microsoft może zdecydować się na uczynienie sztucznej inteligencji centralnym elementem całej swojej działalności. Napisano w nim:

Niektóre opracowywane funkcje sztucznej inteligencji obejmują zdolność systemu Windows do analizowania wyświetlanych treści i dostarczania kontekstowych podpowiedzi w celu uruchomienia projektów lub aplikacji w oparciu o aktualnie przeglądane informacje. Windows może również być w stanie identyfikować obiekty i tekst na obrazach oraz umożliwiać użytkownikowi łatwe wycinanie i wklejanie tych elementów w innym miejscu. Niektóre funkcje sztucznej inteligencji będą wymagały dedykowanego sprzętu do działania.

Windows Central

Raport sugeruje, że Microsoft może chcieć uruchomić tę wersję systemu Windows już w przyszłym roku. Wcześniej w tym miesiącu wyciekły informacje od Intela dotyczące nadchodzących procesorów Meteor Lake, które wspominały o Windows 12 jako obsługiwanej platformie. Fabuła się zagęszcza.

Może ci się również spodobać

Read More