Stolarstwo

Koszt naprawy w porównaniu z wymianą kanałów wentylacyjnych

Czy miałeś jakiś pokój w swoim domu tej zimy, który po prostu się nie nagrzewał? Ten, w którym po wejściu do niego powietrze było chłodne w przeciwieństwie do reszty domu? Zanim się obejrzysz, gorące letnie dni będą wymagały chłodzenia przez klimatyzację, a z powodu wadliwego działania kanałów wentylacyjnych, ten jeden chłodny pokój może zamienić się w nagrzany.

Co więcej, kanały powietrzne w domu mogą mieć znaczący wpływ na efektywność energetyczną i jakość powietrza w domu, dlatego należy upewnić się, że są one utrzymywane w czystości i dobrym stanie.

Jak działają kanały wentylacyjne?

Klimatyzowane powietrze w pomieszczeniu, zarówno ogrzewane, jak i chłodzone, jest dostarczane przez duże rury zwane kanałami powietrznymi. System HVAC działa skutecznie, gdy nie ma żadnych przeszkód, takich jak otwory w rurze, a trasa jest wolna od zanieczyszczeń. Jednakże, gdy rura jest zatkana, a także uszkodzona lub dziurawa, powietrze będzie się cofać lub wyciekać. System HVAC będzie pracował ciężej niż to konieczne w wyniku cofania się lub wycieku powietrza.

Oznaki uszkodzonego kanału wentylacyjnego

Mamy kilka sygnałów ostrzegawczych, na które możesz zwrócić uwagę w swoim domu, jeśli zastanawiasz się, jak rozpoznać problem z kanałami wentylacyjnymi.

Nierównomierne ogrzewanie/chłodzenie

Jeśli zauważysz, że w niektórych pomieszczeniach jest cieplej niż w innych lub że w niektórych pomieszczeniach nie ma tak dużego przepływu powietrza podczas pracy systemu HVAC, może to oznaczać, że kanały wentylacyjne są nieszczelne z powodu problemu z ich uszczelnieniem.

Zwiększone koszty mediów

Kanały wentylacyjne są jednym z niewielu elementów domowych, które bezpośrednio wpływają na efektywność energetyczną domu. Domy z przestarzałymi lub uszkodzonymi kanałami wentylacyjnymi mogą tracić od 20 do 30% powietrza, które zostało oczyszczone i krąży w systemie. System HVAC będzie musiał pracować ciężej, aby utrzymać komfortową temperaturę w domu z powodu tego rodzaju strat, co również skutkuje znacznie wyższymi wydatkami na energię elektryczną.

Widocznie uszkodzony lub nieszczelny kanał wentylacyjny

Zwykłe spojrzenie na kanały wentylacyjne może ujawnić, czy są one nieszczelne. Poświęć chwilę na wizualną inspekcję odsłoniętych obszarów kanałów wentylacyjnych na poddaszu, zachowując szczególną ostrożność, aby zrobić to bezpiecznie! Rozważ zatrudnienie profesjonalnego inspektora, jeśli nie możesz tego zrobić bezpiecznie. Wskaźniki potencjalnej nieszczelności kanałów powietrznych obejmują rozdarcia, szczeliny między połączeniami i pęknięcia w przewodach.

Brak chłodzenia w pojedynczych pomieszczeniach

Bardzo wyraźną wskazówką, że problemem mogą być kanały wentylacyjne i otwory wentylacyjne, może być sytuacja, w której pewne pomieszczenie po prostu nie chłodzi się bez względu na to, jak długo działa klimatyzacja. Powietrze przeznaczone do tego obszaru może być odprowadzane na strych, co kosztuje i nic nie chłodzi. Jeśli jedno pomieszczenie w domu jest regularnie cieplejsze lub chłodniejsze niż inne, może to oznaczać problem z kanałami, które dostarczają klimatyzowane powietrze do tego obszaru.

Ważne czynniki wpływające na koszty wymiany

Zmienne te obejmują rozmiar zadania, lokalizację, dostępność kanałów i materiał wybrany do wymiany. Przeanalizujmy każdy z tych czynników bardziej szczegółowo, aby zrozumieć, w jaki sposób wpływają one na cenę wymiany kanałów.

Kontekst lokalizacji

W przypadku zatrudnienia profesjonalisty w celu wymiany przewodów, w tym kosztów robocizny, jedną z najważniejszych zmiennych decydujących będzie lokalizacja domu.

Wiedza specjalistyczna

Nawet jeśliPonieważ koszty robocizny mogą być znaczącym problemem, prawie na pewno będziesz chciał, aby zespół profesjonalistów, takich jak naprawa klimatyzacji w St Charles, zajął się wszelkimi pracami związanymi z wymianą.

Wielkość zadania

Wielkość zadania będzie również istotnym elementem determinującym całkowity koszt projektu. Większość wykonawców sporządzi wycenę na podstawie ilości kanałów i naliczy opłatę za stopę liniową przebudowanych kanałów. Większe wymagania dotyczące kanałów w przypadku większych rezydencji zwiększą koszty projektu.

Łatwy dostęp

Koszty będą wyższe w przypadku prac, w których dostęp do kanałów jest trudny. Wykonawcy będą musieli wykonać cięcia w kanałach, aby je wymienić, jeśli którekolwiek z nich znajdują się wewnątrz ścian lub w suficie. Spowoduje to znacznie więcej pracy i ogólnie wyższe koszty projektu.

Opłaty za materiały

Ostatnim elementem wpływającym na koszt pracy jest rodzaj użytego przewodu. Najtrwalsze, ale i najdroższe przewody często wykonane są z blachy. Chociaż mniej niezawodne i rzadko używane na długich dystansach, elastyczne przewody są również szeroko stosowane.

Koszty naprawy a wymiany

Naprawa kanałów wentylacyjnych jest zazwyczaj tańsza niż ich wymiana. Na podstawie powierzchni liniowej HomeAdvisor oblicza średnią krajową dla wymiany kanałów. Należy pamiętać, że szacunki są naprawdę pomocne tylko do pewnego stopnia, zwłaszcza przy przewidywaniu kosztów zatrudnienia w miejscach o wysokich kosztach utrzymania.

Jeśli potrzebujesz tylko drobnych poprawek w uszczelnieniach i połączeniach, naprawa jest świetnym wyborem. Cena każdej naprawy będzie zależeć od tego, co należy naprawić, jak trudno jest się do tego dostać, ile kosztuje każdy element, biorąc pod uwagę wybrany materiał i czy potrzebujesz fachowej robocizny, jeśli chcesz, aby naprawa została wykonana.

Szacunkowe koszty wymiany przewodów wentylacyjnych

W zależności od wielkości domu, eksperci szacują, że typowy koszt wymiany kanału wentylacyjnego wynosi od 454 USD do 2 058 USD lub więcej. Koszt za stopę liniową waha się od 10 do 35 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, większy dom będzie kosztował więcej pieniędzy. Nowa instalacja kanałów jest droższa, a jej średni szacunkowy koszt wynosi od 1500 do 7000 USD za 150 do 350 stóp liniowych kanałów. Należy pamiętać, że wszystko tutaj zależy od wielu zmiennych, które mogą spowodować, że cena będzie wyższa lub niższa od tego średniego kosztu szacunkowego

Podsumowując, generalnie naprawa istniejącego systemu kanałów powietrznych będzie tańsza niż jego całkowita wymiana na nowe kanały. Koszty wymiany są zazwyczaj wyrażane jako cena za stopę liniową lub liczbę kanałów. Całkowity koszt projektu będzie zależeć od wielu czynników, w tym kosztu robocizny w Twojej okolicy, rodzaju wykorzystywanych kanałów, wielkości zadania i tego, jak trudny będzie dostęp do kanałów.

Może ci się również spodobać

Read More