Inspiracje

Kosztorys wymiany okien w domu: 10 profesjonalnych porad

Wymiana okien w domu, a nawet w jednym pokoju to wydarzenie, które należy dobrze przygotować i podejść do niego w sposób wyważony. Okna nie zmieniają się często, więc wybrana opcja powinna być lepsza od istniejącej pod każdym względem:

  • Być wizualnie bardziej atrakcyjny i stylowy;
  • Lepiej utrzymywać ciepło;
  • Być dźwiękoszczelne;
  • Być wykonane z zaawansowanych nowych materiałów.

Właśnie dlatego, że okna nie są często zmieniane, technologie udaje się w tym czasie daleko posunąć do przodu.

Dlatego kupujący może po prostu pomylić się z ogromnym wyborem ofert, które znacznie różnią się ceną. Aby ocenić różne opcje pod względem kosztów, skorzystaj z kosztorysu wymiany okien. Pomoże Ci to w wyborze najlepszej opcji, ponieważ składnik finansowy często odgrywa istotną rolę we wszelkich pracach remontowych.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie okien

Platforma HomeQuote pomogła tysiącom właścicieli domów wymienić okna, łącząc ich z najlepszymi wykonawcami w ich regionach. Będąc ekspertami w dziedzinie napraw i budownictwa, specjaliści z firmy radzą, aby przy wymianie okien zwrócić uwagę na następujące 10 punktów.

Oszczędzaj na skali wymiany okien

Niektórzy klienci chcą wymienić wszystkie lub większość swoich okien, ale wahają się, czy zrobić to na raz. Wolą podzielić koszty wymieniając okna w jednym pomieszczeniu, a następnie w innych po pewnym czasie. W rzeczywistości taka strategia jest błędna, ponieważ nie pozwala na oszczędzanie na zadaniach instalacyjnych. Im więcej pracy zaoferujesz wykonawcy, tym większy będzie Twój rabat.

Porównaj ceny różnych wykonawców

Nie zadowalaj się pierwszą firmą zajmującą się wymianą okien, którą znajdziesz w Internecie. Zapytaj kilka firm działających w Twojej okolicy, aby oszacować koszt prac. Nie zapomnij też przeczytać recenzji ich byłych klientów.

Zapytaj producentów okien o rabaty

Rabaty można uzyskać nie tylko od wykonawcy projektów na dużą skalę, ale także od marki producenta okien. Znajdź promocję na okna tego typu, którego potrzebujesz, a zaoszczędzisz podwójnie.

Wymień okna przed sprzedażą domu

Nowe okna zmieniają wygląd mieszkania tak bardzo, że można je sprzedać o 3,5-4,5% drożej. Dlatego inwestując niewielką sumę pieniędzy w projekt wymiany, otrzymasz znacznie większy zysk ze sprzedaży.

Wybór okien należy rozpocząć od ramy

Czas trwania nowych okien jest bardziej zależny od ramy niż od szkła. Dlatego przestudiuj cechy różnych typów ram okiennych i dopiero wtedy zdecyduj o wyborze szkła.

Wybierz okna energooszczędne

Jeśli mieszkasz w regionach o długich okresach zimnej pogody i ostrych silnych wiatrach, daj pierwszeństwo ramom kompozytowym lub z włókna szklanego. Są one nieco droższe niż inne opcje, ale mają dobre właściwości termiczne. Oszczędność energii dzięki takim ramom sięga 12% rocznie, co w pełni zwraca koszt ich materiału i instalacji.

Zwróć uwagę na poziom wilgotności w Twojej okolicy

Jeśli mieszkasz w wilgotnej okolicy, okna drewniane mogą być podatne na rozkład z powodu pleśni i gnicia. W tym przypadku wybór ram aluminiowych usunie ten problem.

Zastosuj materiały dźwiękoszczelne

Jeśli mieszkasz w ruchliwej części miasta, wybór dźwiękoszczelnych opcji może znacznie zmniejszyć obciążenie narządów słuchu wszystkich mieszkańców. Cisza i spokójw końcu zapanuje w Twoim domu.

Podkreśl piękno starego domu dzięki drewnianym ramom

Aby zachować wygląd zabytkowych budynków, drewniane ramy są nadal idealnym rozwiązaniem. Są one w harmonii z wyglądem domu i nie tworzą uczucia eklektyzmu.

Znajdź najlepszych wykonawców w swojej okolicy z HomeQuote

Na platformie HomeQuote otrzymasz nie tylko bezpłatną wycenę wymiany okien, ale także połączenie z najbardziej wiarygodnymi wykonawcami w Twojej okolicy. Porównując ich ceny, możesz wybrać idealny dla siebie projekt. Nowe okna zwiększają ilość światła, spokoju i ciepła w Twoim domu. Z pomocą HomeQuote znajdziesz opcję, która będzie najbardziej optymalna, biorąc pod uwagę wszystkie cechy domu i jego lokalizację.

Może ci się również spodobać

Read More