Dom

Kwestie hipoteczne związane z izolacją dachu pianką natryskową

Izolacja pianką natryskową, metoda, która jest częścią brytyjskiego przemysłu budowlanego od dziesięcioleci, zapewnia skuteczne rozwiązanie do izolacji domu.

Ostatnio jednak pożyczkodawcy zaczęli odrzucać wnioski o kredyt hipoteczny na nieruchomości, w których zastosowano tego rodzaju izolację dachu. Obawy związane z wilgocią i uszkodzeniami strukturalnymi dachów o konstrukcji drewnianej w następstwie źle zainstalowanej izolacji wywołują konsternację zarówno wśród właścicieli domów, jak i profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami.

O co więc chodzi? Czy izolacja dachu pianką natryskową jest bezpieczna, czy też powinieneś wybrać bardziej tradycyjną drogę, aby utrzymać przytulny dom?

A co jeśli masz już zainstalowaną izolację z pianki natryskowej? Co wtedy?

Dowiedzmy się, dobrze?

Czym jest izolacja pianką natryskową?

Izolacja z pianki natryskowej to płynna izolacja budynku, która rozszerza się po nałożeniu, wypełniając szczeliny i tworząc barierę, która może pomóc zmniejszyć straty ciepła.

Istnieją dwa główne rodzaje izolacji z pianki natryskowej: pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Każdy z nich ma unikalne właściwości, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań.

Pianka natryskowa o otwartych komórkach jest bardziej miękka i elastyczna, co czyni ją doskonałym wyborem do ścian wewnętrznych. Ma doskonałe właściwości tłumienia dźwięku i jest tańsza niż pianka zamkniętokomórkowa. Jest jednak mniej skuteczna jako bariera dla wilgoci i nie zapewnia wzmocnienia strukturalnego.

Z drugiej strony izolacja z pianki natryskowej o zamkniętych komórkach jest gęstsza i sztywniejsza. Ma również wyższą wartość R, co oznacza, że zapewnia doskonałą odporność termiczną.

Oprócz tego, że jest skutecznym izolatorem, pianka o zamkniętych komórkach może również działać jako bariera dla wilgoci i zwiększa wytrzymałość strukturalną obszaru, w którym jest stosowana. Te właściwości sprawiają, że nadaje się zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych, choć wiąże się to z wyższą ceną.

Zalety izolacji z pianki natryskowej

Zalety izolacji z pianki natryskowej mogą być znaczące.

Jest to skuteczny uszczelniacz, zapobiegający przeciągom i pomagający utrzymać stałą temperaturę w domu, co może prowadzić do obniżenia kosztów energii. Ponadto izolacja z pianki natryskowej może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach poprzez ograniczenie przenikania zanieczyszczeń i alergenów z zewnątrz. Jej wszechstronność oznacza, że może być skutecznie stosowana w wielu różnych obszarach domu, od poddaszy po wnęki ścienne.

Chociaż może się wydawać, że jest to sytuacja korzystna dla obu stron, pojawiły się obawy dotyczące izolacji pianką natryskową, zwłaszcza gdy jest ona stosowana do izolacji dachów.

Na czym polega problem z izolacją dachu pianką natryskową?

Izolacja pianką natryskową jest używana od lat i, jak już zauważyliśmy, ma wiele zastosowań i korzyści.

Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się obawy związane z potencjalnymi wadami wyboru tego rodzaju izolacji domu. Pojawiły się trudności z ponownym zaciągnięciem kredytu hipotecznego lub próbą sprzedaży nieruchomości z izolacją dachu pianką natryskową, a wytyczne branżowe wydają się ciągle zmieniać.

Głównym powodem do niepokoju jest wadliwa instalacja, która może prowadzić do problemów z dachami o konstrukcji drewnianej.

Źle zainstalowana izolacja poddasza pianką natryskową ma reputację ograniczającej wentylację i cyrkulację powietrza w przestrzeni poddasza. Ponieważ pianka natryskowa tworzy skuteczną barierę powietrzną, kondensacja może gromadzić się na spodniej stronie dachu, ponieważ wilgoć nie ma możliwości ucieczki.

Potencjalnie może to prowadzić do zawilgocenia, a w konsekwencji do zawilgocenia dachu.struktura zagrożona rozpadem.

Usunięcie również nie jest łatwe

Usunięcie izolacji z pianki natryskowej może kosztować więcej niż jej instalacja.

W rzeczywistości niektórzy właściciele domów musieli wymienić cały dach ze względu na charakter pianki izolacyjnej o zamkniętych komórkach. Gdy staje się sztywna, przywiera do oddychającej membrany na spodzie dachu, a czasami do samych dachówek. W rezultacie jej usunięcie może prowadzić do rozległych uszkodzeń, które mogą wymagać całkowitej wymiany dachu.

Nawet jeśli usunięcie jest proste (relatywnie rzecz biorąc), koszt pozbycia się izolacji z pianki natryskowej nadal będzie wysoki. Checkatrade podaje średni koszt około 40 funtów za metr kwadratowy, i to może być bez uwzględnienia utylizacji.

Izolacja poddasza pianką natryskową a problemy z kredytem hipotecznym

Niektórzy pożyczkodawcy zaczęli odmawiać kredytów hipotecznych dla nieruchomości z zamontowaną izolacją dachową z pianki natryskowej.

Rzeczoznawcy wynajęci przez kredytodawców są zobowiązani do zgłaszania obecności pianki natryskowej podczas przeprowadzania inspekcji. Problem polega na tym, że ustalenie, czy izolacja została prawidłowo zainstalowana, może być niezwykle trudne, a ocena stanu tego, co znajduje się za warstwą pianki natryskowej, prawie niemożliwa. Rezultatem jest raport rzeczoznawcy stwierdzający, że wymagane jest dalsze badanie.

Wielu kredytodawców dostrzeże jednak tę czerwoną flagę i po prostu nie zgodzi się na udzielenie kredytu hipotecznego, jeśli izolacja nie zostanie usunięta.

Co zrobić, jeśli na dachu znajduje się izolacja z pianki natryskowej?

Jeśli masz już zainstalowaną izolację z pianki natryskowej i masz problemy z ponownym zaciągnięciem kredytu hipotecznego lub sprzedażą, możesz zrobić kilka rzeczy:

Odkopać dokumenty

Po zakończeniu instalacji powinieneś otrzymać dokumentację, która pomoże inspektorom podczas inspekcji izolacji.

Przekazana dokumentacja powinna zawierać takie dokumenty, jak certyfikaty z testów, raporty przydatności, oceny ryzyka, dane firmy i wszelkie udzielone gwarancje.

Jeśli nie masz pod ręką żadnych dokumentów, możesz skontaktować się z instalatorem i poprosić o kopie. Jeśli jest to legalnie działająca firma, powinna być w stanie dostarczyć potrzebne dokumenty.

Złóż skargę

Jeśli masz problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego z powodu izolacji z pianki natryskowej, możesz złożyć skargę do firmy, która ją zainstalowała.

W przypadku osób, które zainstalowały tę formę izolacji w ramach programu dotacji dla zielonych domów, instalator musiałby być zarejestrowany przez TrustMark, aby ukończyć pracę. TrustMark ma własny proces rozstrzygania sporów, o którym można dowiedzieć się więcej tutaj.

Zmiana dostawcy kredytu hipotecznego

Jest to stale zmieniający się obszar zainteresowania, ale nie wszyscy pożyczkodawcy odmówią udzielenia pożyczki z powodu izolacji dachu pianką natryskową.

Wielu dostawców kredytów hipotecznych, w tym niektóre z największych marek na głównych ulicach, nadal będzie udzielać pożyczek pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Będziesz musiał odrobić pracę domową, ale może to być dobrze spędzony czas.

Rozważ przeprowadzkę

Wreszcie, właściciele domów borykający się z problemami związanymi z izolacją poddasza pianką natryskową powinni rozważyć jej profesjonalne usunięcie.

Tak, będzie to czasochłonny i kosztowny proces, ale rozwiąże on problem raz na zawsze.

Co zrobić, jeślizastanawiasz się nad montażem izolacji z pianki natryskowej?

W obecnej sytuacji odradzamy wykonywanie izolacji dachu pianką natryskową.

Obecnie istnieje zbyt wiele kontrowersji wokół tego procesu, a coraz więcej kredytodawców może zacisnąć pasa, jeśli chodzi o oferowanie kredytów hipotecznych na nieruchomości izolowane w ten sposób.

Wybór bardziej tradycyjnej metody izolacji kocem jest bezpieczniejszy i tańszy, więc wybralibyśmy tę drogę, dopóki wytyczne branżowe nie obejmą systemu kontroli dla dostawców i instalatorów.

To wszystko na kolejny tydzień. Mamy nadzieję, że ten post okazał się pouczający i pomocny.

Jeśli myślisz o przeprowadzce do domu, Petty Son i Prestwich pomagają sprzedającym sprzedawać, a kupującym kupować od ponad wieku.

Założona w 1908 roku we wschodnim Londynie, obecnie działa w całej stolicy, pomagając właścicielom domów w sprawnej i bezstresowej przeprowadzce. Jeśli mieszkasz w stolicy lub jej okolicach i chciałbyś dokonać kolejnej przeprowadzki, zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu ekspertów.

Chętnie omówimy dostępne opcje i powitamy Cię w rodzinie Petty’s.

Artykuł autorstwa: Gregory Moore

Gregory pracuje w branży od 12 lat. Ma wrodzone zdolności do negocjacji i zarządzania, co czyni go niezwykle cenioną częścią zespołu. Jest także entuzjastycznym wędkarzem, który na pierwszym miejscu stawia swoją rodzinę i Shih Tzu, Elmo.

020 3370 8782 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej