Nasze recenzje

Lenovo Legion Go vs PlayStation Portal: Który handheld do gier będzie lepszy?

Rynek urządzeń przenośnych do gier przeżywa rozkwit; Steam Deck prawdopodobnie zapoczątkował ten nowy trend, a Asus ROG Ally podążył za nim, dając ludziom więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej na granie w podróży.

Ale teraz mamy dwóch nowych pretendentów; Lenovo Legion Go i PlayStation Portal. Oba te handheldy zostaną wydane za kilka tygodni, więc pomyśleliśmy, że omówimy niektóre z największych różnic – i podobieństw – między nimi, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która konsola przenośna naprawdę wyjdzie na wierzch, Legion Go czy PlayStation Portal.

Aby korzystać z PlayStation Portal, potrzebujesz PS5

Lenovo Legion Go działa jak większość innych urządzeń przenośnych na rynku. Może natywnie uruchamiać gry, z opcją zakupu wybranych tytułów i posiadania ich na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, czy relaksujesz się w domu, czy siedzisz w pociągu.

Sony poszło inną drogą z PlayStation Portal. Zamiast być w stanie strumieniować gry niezależnie, musi być podłączony do konsoli PlayStation 5 przez Wi-Fi.

Nie czyni to PlayStation Portal realną opcją dla każdego, kto chce grać w gry w podróży. Sony zamiast tego przedstawia go jako rozwiązanie dla tych, którzy muszą dzielić wspólny telewizor lub po prostu chcą grać w gry w innym pokoju w swoim domu. Może to być bardzo specyficzna nisza dla niektórych graczy, ale ogólnie może ograniczyć wielu odbiorców.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Większy ekran w Legion Go

Lenovo wyposażyło Legion Go w bardzo kuszący wyświetlacz na papierze; ma 8,8-calową rozdzielczość Quad HD+ (2560×1600) wraz z częstotliwością odświeżania 144 Hz i jasnością 500 nitów.

Nie mieliśmy okazji naprawdę podkręcić rozdzielczości lub częstotliwości odświeżania wyświetlacza, ale zauważyliśmy, że miał on o wiele więcej szczegółów niż tradycyjny panel Full HD. Kolory wyglądały na bogate i dokładne, a duży ekran nie wydawał się zbyt imponujący podczas grania.

Sony zdecydowało się na podobną konstrukcję, wykorzystując 8-calowy panel LCD o rozdzielczości Full HD (1080p) i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Fani mogą być rozczarowani, że nie zawiera on bardziej zaawansowanej technologii, takiej jak panel OLED. Z drugiej strony, niższa częstotliwość odświeżania i rozdzielczość powinny zapobiec zbyt szybkiemu rozładowywaniu się baterii, chociaż będziemy musieli poczekać, aż przetestujemy urządzenie, zanim przedstawimy jakiekolwiek konkretne twierdzenia.

Legion Go działa na systemie Windows 11

Podobnie jak Asus ROG Ally, Lenovo Legion Go działa na systemie Windows 11. Zauważyliśmy, że nie musisz spędzać zbyt wiele czasu z interfejsem Windows dzięki włączeniu oprogramowania Legion Space. Łączy ono wszystkie lokalnie zainstalowane gry z różnych sklepów z grami w celu szybkiego dostępu, a menu są proste w użyciu.

PlayStation Portal będzie prawdopodobnie korzystać z podobnego systemu operacyjnego i interfejsu jak konsola PlayStation 5. Zapewni to bardzo znajome wrażenia posiadaczom PS5 i miejmy nadzieję, że interfejs będzie bardzo łatwy w nawigacji.

Źródło zdjęcia (Sony)

Mocniejszy chip wewnątrz Legion Go

Lenovo Legion Go może być wyposażony w procesor AMD Ryzen Z1 Extreme wraz z grafiką AMD RDNA. Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii sprzedawany będzie tylko jeden model z następującymi specyfikacjami: Z1 Extreme, 16 GB RAM i 512 GB SSD. Nie mieliśmy żadnych zauważalnych czkawek podczas naszego czasu wz urządzeniem, ale nie dowiemy się, czy w pełni wykorzysta jego specyfikację do czasu naszej pełnej recenzji.

Nie wiemy jeszcze, jaki układ znajdzie się w PlayStation Portal, ale wiemy, że nie będzie on zbyt potężny. Wynika to z faktu, że nie będzie w stanie natywnie grać w gry. Nie możemy komentować wydajności tego handhelda, dopóki nie otrzymamy go do testów, ale jego brak surowej mocy może nie mieć dużego wpływu na jego użyteczność ze względu na połączenie z PS5.

PlayStation Portal jest bardziej przystępne cenowo – jeśli zdyskontujesz PS5

Po tym wszystkim możesz się zastanawiać, która konsola przenośna jest najbardziej opłacalną opcją. Lenovo Legion Go ma cenę wywoławczą 699 GBP / 699 USD / 799 EUR i ma zostać wprowadzony na rynek pod koniec października 2023 roku.

Z drugiej strony PlayStation Portal 5 ma niższą cenę początkową wynoszącą zaledwie 199,99 GBP / 199,99 USD / 219,99 EUR i zostanie wprowadzony na rynek 15 listopada. Chociaż może się to wydawać bardziej ekonomiczną opcją, będziesz musiał upewnić się, że łączysz ją z PlayStation 5 za 479,99 GBP / 499,99 USD / 549,99 EUR, co stawia jej przystępność pod znakiem zapytania.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej